Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu Lisandra 2M
Dom Lisandra 2M to jedna z tych propozycji, które zwracają uwagę atrakcyjną formą zewnętrzną i nie rozczarowują podczas przeglądania układu wnętrz. W trakcie tworzenia projektu szczególną uwagę zwrócono nie tylko na reprezentacyjny wygląd, proporcjonalność bryły oraz odpowiednie oświetlenie pomieszczeń, ale także na prostotę konstrukcji i zwartość bryły. Budynek zaprojektowano jako energooszczędny. Dom jest parterowy i posiada poddasze użytkowe. Przy prawej ścianie szczytowej zaplanowano duży garaż. Obydwie części – mieszkalna oraz garażowa – zostały zwieńczone osobnymi dachami dwuspadowymi. Nad drzwiami wejściowymi połać dachu nieznacznie wydłużono, co będzie miało praktyczne znaczenie podczas codziennego użytkowania. Elegancki styl budynku podkreślają gustownie wykończone elewacje, które zostały utrzymane we współczesnej stylistyce.
Pierwszym pomieszczeniem, w którym znajdziemy się po przekroczeniu progu domu Lisandra 2M, jest wiatrołap. Z tego wnętrza jest dostępny duży garaż, w którym swobodnie zaparkują dwa samochody, znajdzie się także miejsce na rowery czy sprzęt ogrodniczy. W obrębie garażu wydzielono także dużą kotłownię z wyjściem na zewnątrz. Z garażu można dostać się do mieszkania bez konieczności opuszczania budynku. Wystarczy w tym celu przejść przez wiatrołap. Na parterze zlokalizowano wygodną strefę dzienną, która składa się z kuchni, jadalni oraz salonu otwartego na taras i ogród. Kuchnia – zależnie od potrzeb – może być pomieszczeniem zamykanym lub otwartym. Uzupełnieniem kuchni jest pojemna spiżarka. Na dole dodatkowo wydzielono osobny pokój, który można przeznaczyć na dodatkową sypialnię lub gabinet. Nieopodal znajduje się łazienka z kabiną prysznicową.
W projekcie Lisandra 2M każdy element starano się zaplanować tak, aby zoptymalizować funkcjonalność budynku. Pod klatką schodową wygospodarowano na przykład schowek, co pozwala na praktyczne wykorzystane przestrzeni pod schodami. Z półpiętra jest dostępny strych nad garażem. W tym miejscu można zaaranżować dodatkowe pomieszczenia o dowolnym przeznaczeniu. Dobrym momentem na zaplanowanie powierzchni nad garażem będzie adaptacja projektu gotowego. Na poddaszu wydzielono trzy zbliżonej wielkości sypialnie oraz rodzinną łazienkę z miejscem na wannę, kabinę prysznicową oraz pralkę.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne: z bloczków Ytong, docieplone 20cm styropianu.
- Ścianki wewnętrze: działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane.
- Ściany fundamentowe: z bloczków betonowych.
- Strop: gęstożebrowy Teriva.
- Schody wewnętrzne: żelbetowe. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.
- Elewacje: wykończone tynkiem mineralnym.
- Tynki wewnętrzne: gipsowe lub cementowo-wapienne.
- Dachówka: cementowa lub ceramiczna.
- Stolarka okienna: drewniana lub PCV.
Koszty budowy domu Lisandra 2M
- Stan surowy zamknięty
- 189 tys. zł
- Stan deweloperski
- 308,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Lisandra 2M! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- Lisandra
- Pow. użytkowa:122,54 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:17,64 x 20,19 m
- Lisandra Mała
- Pow. użytkowa:115,12 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:17,64 x 19,69 m
- Lisandra XS
- Pow. użytkowa:107,24 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:17,24 x 19,69 m
- Lisandra Mała 2M
- Pow. użytkowa:115,48 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:17,64 x 21,94 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Polecane technologie
Architekt radzi
- Jestem zainteresowany projektem Lisandra 2M. Nie podoba mi się jednak zadaszenie tarasu. Czy można je jakoś przedłużyć lub zaproponować inne rozwiązanie?
Dach jest stromy, nie więc możliwości takiego przedłużenia jego połaci, aby powstało zadaszenie nad całym tarasem. Można natomiast zaprojektować dodatkowy dach płaski lub pergolę. Zadania tego podejmie się architekt podczas adaptacji.