Porady

Jak oczyszczać i uzdatniać wodę ze studni?

Kiedy już zdecydujesz się na wykonanie studni na własnej działce, musisz zadbać o prawidłowe jej użytkowanie. Priorytetowe jest uzdatnianie wody z własnego ujęcia, tak aby była ona bezpieczna do spożycia. Jak oczyszczać wodę?

Czytaj dalej

5 propozycji na aranżacje tarasu

Taras to miejsce, w którym odpoczywamy, robimy grilla, przyjmujemy gości, korzystamy z promieni słonecznych. Odpowiednia aranżacja tej przestrzeni ma duże znaczenie dla komfortu użytkowników. Trzeba więc zaplanować stabilną konstrukcję, dobrać materiały, meble i oświetlenie, ale warto też pamięta...

taras | ogród

Czytaj dalej

Jaki styl aranżacji wybrać do salonu?

Salon zwykle uznawany jest za serce domu, miejsce, w którym odbywa się życie rodzinne, a także często spożywane są posiłki lub pita jest kawa. Właśnie dlatego aranżując salon, warto zastanowić się nad funkcjonalnym i komfortowym stylem, odpowiednim do specyfiki tego wnętrza.

Czytaj dalej

Szambo – zalety, wady, koszty

Odprowadzenie ścieków to jedna z kluczowych kwestii przy użytkowaniu domu. Zwykle zajmuje się tym sieć kanalizacyjna, do której podłączony jest budynek. Może jednak zdarzyć się tak, że działka, na której ma być zbudowany dom, nie jest podłączona do takiej sieci, a wykonanie przyłącza wiązałoby si...

szambo | kanalizacja

Czytaj dalej

Szambo – usytuowanie, formalności, pozwolenia

Kupiłeś nieuzbrojoną działkę i chcesz budować dom? Jeśli sieć kanalizacyjna przebiega zbyt daleko, nie musisz porzucać marzeń o idealnym domu z dala od miejskiego zgiełku. Wystarczy, że zainstalujesz przydomowe szambo. Jakie formalności się z tym wiążą i gdzie może być usytuowane szambo?

szambo | kanalizacja

Czytaj dalej