FAQ - najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób można zamówić projekt?
Każdy z prezentowanych w serwisie projektów można zamówić:
 1. telefonicznie: 52 384 49 90
 2. pocztą elektroniczną e-mail: projekty@tooba.pl
 3. bezpośrednio w biurze firmy "TOOBA.PL"
W jaki sposób można dokonać płatności?
 • Za zaliczeniem pocztowym - oznacza to, że należność regulujecie Państwo gotówką przy odbiorze przesyłki,
 • przelew bankowy na konto firmowe Sprzedawcy podawane w trakcie realizacji zamówienia za pomocą poczty elektronicznej.
Kto pokrywa koszty przesyłki?
Koszty związane z dostawą projektu w całości pokrywa firma "TOOBA.PL". Kupujący reguluje jedynie kwotę stanowiącą równowartość zakupionego projektu.
Jaki jest czas oczekiwania na zamówiony projekt?
Realizacja zamówienia trwa do trzech dni roboczych. Wszystkie wysyłki dostarczane są pocztą kurierską, co maksymalnie skraca czas doręczenia projektu.
Co to jest projekt gotowy?
Projekt gotowy jest to dokumentacja architektoniczno-budowlana, składająca się z czterech części. Dokumentacja ta może być wielokrotnie powielana i rozpowszechniana. Każdy projekt gotowy musi być zaadaptowany do istniejących warunków przez wykwalifikowanego architekta.
Co zawiera projekt gotowy?
W skład projektu gotowego wchodzą następujące elementy:
 1. część architektoniczna (opis architektoniczno-budowlany + rysunki),
 2. część konstrukcyjna (opis konstrukcji + rysunki),
 3. część sanitarna (opis i rysunki instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania, zestawienie materiałów podstawowych do wykonania ww. instalacji),
 4. część elektryczna (opis i rysunki),
 5. wykaz materiałów podstawowych niezbędnych do realizacji obiektu umożliwiający wykonanie kosztorysu; zestawienie sprzętu i pracochłonności robót.
Czy w Państwa projektach można dokonywać zmian, a jeśli tak to jakich?
Projektant adaptujący może, bez naruszania praw autorskich, dokonywać pewnych zmian adaptacyjnych, a ich zakres każdorazowo dołączony jest do wysłanego projektu. Szczegółowe zmiany w projekcie wymagają konsultacji z autorem pracy. W trakcie realizacji zamówienia informują nas Państwo jaki jest przewidywany zakres zmian, a autor projektu po uprzedniej weryfikacji wyraża zgodę, bądź informuje o innych możliwych rozwiązaniach danego problemu.
Czy można zmienić sposób ogrzewania budynku?
Tak, pod warunkiem dokonania stosownych uzgodnień z inżynierem sanitarnym.
Czy można zmieniać kolorystykę budynku?
Tak, możliwe jest zastosowanie innych materiałów elewacyjnych i zmiana kolorystyki budynku.
Czy prezentowane ceny są cenami brutto?
Tak. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT, są cenami brutto.
Czy w Państwa ofercie znajdują się projekty garaży wolnostojących, budynków letniskowych?
Specjalnie dedykowana cześć serwisu "Projekty garaży" umożliwia Państwu wybór odpowiedniego rozwiązania. W ofercie posiadamy projekty garaży jednostanowiskowych, dwustanowiskowych oraz przeznaczonych na większą liczbę aut. Serwis Tooba umożliwia także zapoznanie się z ofertą budynków letniskowych.
Jaki jest koszt realizacji inwestycji?
Na specjalne życzenie naszych Klientów wykonujemy szczegółowy kosztorys inwestorski. Cena kosztorysu uzależniona jest od wybranego projektu.
Czy można zwrócić zamówiony projekt?
Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 (Dz.U. z 2000 r. Nr 22 poz. 271 z późniejszymi zmianami), konsument może zrezygnować z zakupu dokonanego na zasadach sprzedaży wysyłkowej, bez podania przyczyny, jeśli w ciągu 10 dni od daty otrzymania towaru zgłosi fakt odstąpienia od umowy Sprzedawcy. Zgłoszenie chęci odstąpienia od umowy należy dokonać:
 1. faksem,
 2. e-mailem.
na dane podane podczas realizacji zamówienia przez Sprzedającego.
Dlaczego warto kupować projekty za pośrednictwem Serwisu Tooba?!
 1. Profesjonalne doradztwo
  Rzetelna i profesjonalna obsługa naszych Klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Klientom serwisu TOOBA.PL zapewniamy profesjonalne doradztwo zarówno podczas wyboru i adaptacji projektu, jak i w trakcie realizacji inwestycji. Doradzamy w trakcie zakup materiałów budowlanych oraz pomagamy przy wyborze firm usługowych. Państwa satysfakcja jest miarą naszego sukcesu!
 2. Gwarancja najniższej ceny!
  Ceny oferowanych w serwisie projektów są najniższe na rynku! W przypadku udokumentowania korzystniejszej oferty zwracamy różnicę cenową.
 3. Darmowa wysyłka
  Klienci naszego serwisu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z dostawą projektu! Wszystkie wysyłki realizowane są pocztą kurierską co maksymalnie skraca czas doręczenia projektu!
 4. Trzydniowy termin realizacji zamówienia
  Zdajemy sobie sprawę jak cenny jest czas, jak szybko chcielibyście rozpocząć budowę swojego własnego domu. Dlatego też maksymalnie uprościliśmy procedury zamówieniowe i skróciliśmy czas dostawy projektu. Zamawiając projekt w naszym serwisie już po trzech dniach możesz być jego właścicielem!
 5. Wszystkie projekty pod jednym dachem...
  TOOBA.PL oferuje Państwu wszystkie dostępne style architektoniczne oraz rozwiązania najbardziej znanych biur projektowych. Prezentujemy zarówno projekty domów murowanych, jak i z bali. Setki propozycji oraz fachowe doradztwo są gwarantem prawidłowego wyboru!
 6. Przejrzystość, szybkość transmisji...
  Proporcjonalny dobór treści witryny do prezentowanych wizualizacji, wydzielona część dla reklamodawców, brak "reklam wyskakujących" (tzw. "pop-upów") oraz rozbudowane możliwości wyszukiwania projektów pozwalają w łatwy sposób dotrzeć do najbardziej pożądanych projektów. Z kolei zastosowana technologia (JAVA), najnowocześniejsze rozwiązania (AJAX) oraz szybkość transmisji zapewniają efektywne wykorzystanie czasu spędzonego na naszych stronach.
 7. Funkcjonalność
  Klienci serwisu TOOBA.PL dzięki funkcjonalności zastosowanej wyszukiwarki mogą w prosty i szybki sposób zamówić wymarzony projekt domu. Zdefiniowane atrybuty umożliwiają wyszukiwanie zarówno według wybranego biura projektowego, jak i szczegółowo określonych parametrów projektowych. Wyszukane oferty mogą być zapisywane w schowku, wzajemnie porównywane, zapisywane na dysku komputera lub wysyłane pocztą elektroniczną.
 8. Gratisy!
  Dodatkowo, każdy z naszych Klientów otrzymuje wybrany numer czasopisma branżowego, dziennik budowy oraz ma możliwość skorzystania z przysługujących naszej firmie rabatów.
Kto jest właścicielem Serwisu Tooba?
Właścicielem Serwisu Tooba jest firma "Tooba.pl Mikołaj Bykowski Przemysław Klein s.c."
85-796 Bydgoszcz, ul. P.E. Strzeleckiego 6/26, NIP: 554-289-78-74, REGON 340876950,
adres URL: www.tooba.pl.
Serwis Tooba - serwis internetowy pod nazwą tooba.pl, który umożliwia prezentację oferty towarów i/lub usług świadczonych przez kontrahentów "TOOBA.PL" (Sprzedających), a użytkownikom tegoż serwisu zapoznanie się z tą ofertą i jej przyjęcie.
Kto jest Sprzedającym?
Sprzedającym projekt jest Pracownia architektoniczna, współpracująca z TOOBA.PL i posiadająca prawo do sprzedaży gotowych projektów prezentowanych w Serwisie Tooba.