Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2590 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2590 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2390 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2490 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Lisandra Mała
Projekt Lisandra Mała przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym, który może stać się wygodną siedzibą nawet dla sześcioosobowej rodziny. Jest to idealny przykład udanego połączenia klasycznej architektury jednorodzinnej z nowoczesnym sposobem wykończenia. Dzięki takiej kombinacji budynek zyskuje uniwersalny styl, który z pewnością przetrwa próbę czasu. Dom Lisandra Mała zaprojektowano jako energooszczędny. Dzięki zwartej i prostej bryle jego wnętrza będzie można szybko ogrzać, a ryzyko powstania mostków termicznych zostanie ograniczone do minimum. Główną bryłę, podobnie jak dobudowany do niej garaż, przykrywa dach dwuspadowy. Połacie dachu w dwóch miejscach nieznacznie wydłużono, tworząc dzięki temu zadaszenie nad strefą wejściową oraz nad wyjściem na taras.
Dom Lisandra Mała pięknie prezentuje się z zewnątrz, nie mniej atrakcyjne i perfekcyjnie zaplanowane są także jego wnętrza. Do drzwi wejściowych prowadzi kilka stopni. Tuż za nimi znajduje się wiatrołap z miejscem na szafy garderobiane. W sieni umieszczono drzwi do jednostanowiskowego garażu, przy którym wydzielono kotłownię z piecem gazowym. Z kotłowni można wyjść prosto do ogrodu, będzie to więc dobre miejsce do przechowania narzędzi ogrodniczych. Na parterze zaplanowano ponadto łazienkę z kabiną prysznicową oraz dodatkowy pokój. Najważniejszą część parteru zajmuje otwarta część dzienna, czyli przestronny salon z jadalnią i kominkiem oraz kuchnią. Ta ostatnia może być zamykana lub otwarta. Uzupełnieniem kuchni jest spiżarnia.
Pod schodami prowadzącymi na poddasze wygospodarowano miejsce na przydatny schowek, a kondygnacje rozdzielono stropem gęstożebrowym. Z tzw. półpiętra jest dostępny strych nad garażem. To pomieszczenie można zaadaptować w dowolny sposób i urządzić w nim na przykład dodatkowy pokój, garderobę, pralnię, siłownię lub salę z kinem domowym. Na poddaszu nad częścią mieszkalną zaplanowano natomiast trzy ustawne sypialnie oraz rodzinną łazienkę z miejscem na wannę, kabinę prysznicową oraz pralkę.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne: z bloczków Ytong, docieplone 20cm styropianu.
- Ścianki wewnętrze: działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe: z bloczków betonowych.
- Strop: gęstożebrowy Teriva.
- Schody wewnętrzne: żelbetowe.
- Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.
Wykończenie - Elewacje: wykończone tynkiem mineralnym.
- Tynki wewnętrzne: gipsowe lub cementowo-wapienne.
- Dachówka: cementowa lub ceramiczna.
- Stolarka okienna: drewniana lub PCV.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 166 tys. zł
- Stan deweloperski
- 264 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Lisandra Mała?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Małe jest piękne. A jeśli rzecz dotyczy domu – także tanie i przytulne. Czy mały dom może być wygodny? Jak urządzić budynek o powierzchni nie większej niż 100 m2? Zadanie mogą ułatwić załączone do projektów aranżacje wnętrz.
-
Podczas budowy domu energooszczędnego nie ma etapów nieistotnych. Dla osiągnięcia końcowego sukcesu liczą się wszystkie elementy – począwszy od działki, a na ekipie wykonawczej i jej starannej pracy skończywszy.
-
Garaż można zbudować od razu, wraz z domem, albo poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności. Warto jednak z góry zarezerwować odpowiednie miejsce na działce, bo później może z tym być problem.