Wizualizacja 1 domu Jaskółka 7 z garażem 2-st. Wizualizacja 2 domu Jaskółka 7 z garażem 2-st.
Ocena:
4,6/5 (69 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Parametry projektu Jaskółka 7 z garażem 2-st.

 • Pow. użytkowa: 119,7 m²
 • Pow. zabudowy: 141,8 m²
 • Min. szerokość działki: 23,57 m
 • Min. długość działki: 17,57 m
 • Kondygnacje: parterowy
 • Poddasze użytkowe: tak
 • Poddasze do adaptacji nie
 • Strych: tak
 • Piwnica: nie
 • Garaż: dwustanowiskowy
 • Rodzaj dachu: dwuspadowy
 • Wysokość domu: 8,74 m
 • Szerokość domu: 15,57 m
 • Długość domu: 9,57 m
 • Kubatura: 522,9 m³
 • Nachylenie dachu: 40°
 • Rodzaj zabudowy: wolnostojący
 • Technologia: murowany
 • Styl: nowoczesna elewacja
 • Kalenica: równoległa do drogi
 • Powierzchnia dachu: 230,3 m²
 • Liczba pokoi: 5
 • Liczba łazienek: 2
 • Kominek: tak
Projekt THQ-819 5199 zł
Chcę kupić ten projekt, ale w niższej cenie
Pakiet gratisów
Darmowa dostawa
Darmowy zwrot i wymiana
Zgoda autora na zmiany
Charakterystyka energetyczna
Gwarancja najniższej ceny
Zobacz, co zawiera gotowy projekt

Rzut parteru

Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Rzut parteru
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Rzut parteru
powierzchnia 108,80 m²
1. Wiatrołap 4,60 m²
2. Salon + jadalnia 30,80 m²
3. Kuchnia 10,00 m²
4. Spiżarnia 2,80 m²
5. Pokój 9,80 m²
6. Gardeoba 2,20 m²
7. Łazienka 6,90 m²
8. Garaż 37,20 m²
9. Kotłownia 4,50 m²

Rzut poddasza

Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Rzut poddasza
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Rzut poddasza
powierzchnia 84,90 m²
1. Korytarz 3,90 m² (3,90 m²)
2. Pokój 10,70 m² (14,80 m²)
3. Pokój 14,20 m² (17,80 m²)
4. Pokój 16,50 m² (21,40 m²)
5. Łazienka 7,30 m² (10,10 m²)
6. Strych 32,30 m² (42,30 m²)
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze
Jakie są dokładne wymiary pomieszczeń?

Sytuacja

Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Sytuacja
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Sytuacja

Przekrój

Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Przekrój
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Przekrój
Gdzie postawić dom, aby płacić mniej za ogrzewanie?

Elewacje

Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Elewacja przednia
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Elewacja przednia.
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Elewacja tylna
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Elewacja tylna.
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Elewacja lewa
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Elewacja lewa.
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Elewacja prawa
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Elewacja prawa.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Jaskółka 7 z garażem 2-st.! Do zamówienia możesz wybrać do 10 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Opis projektu Jaskółka 7 z garażem 2-st.

Projekt domu Jaskółka 7 z garażem 2-st. przedstawia dom idealny dla potrzeb 4-5-osobowej rodziny. Budynek stanowi kompromis tradycyjnej formy, współczesnej estetyki oraz nowoczesnych materiałów, takich jak elewacyjna okładzina drewniana, okładzina klinkierowa, czy szlachetna dachówka ceramiczna. Ponadczasowa architektura tego średniej wielkości domu sprawi, że z łatwością wpisze się w niemal każdy krajobraz. To parterowy budynek z poddaszem użytkowym o powierzchni 119,7 m².

Minimalne wymiary działki

Jeśli chcesz wybrać projekt domu Jaskółka 7 z garażem 2-st., musisz dysponować działką o minimalnej długości 17,57 m i minimalnej szerokości 23,57 m. Jest to więc działka średniej wielkości. Planowana wysokość tego domu to 8,74 m. To ułatwia funkcjonowanie szczególnie na poddaszu użytkowym.

Podział na strefy w projekcie domu Jaskółka 7 z garażem 2-st.

Proste i funkcjonalne wnętrze zakłada strefę dzienną wraz z pokojem gościnnym na parterze oraz w pełni rozkładową strefę nocną na poddaszu. Pierwszym pomieszczeniem po wejściu do domu jest wiatrołap o powierzchni 4,60 m² z głęboką wnęką. Zabudowanie jej pozwoli stworzyć miejsce do przechowania kurtek czy butów.

Idąc dalej, wkraczamy w otwartą przestrzeń salonu połączonego z kuchnią. Pokój dzienny ma powierzchnię ponad 30 m², dzięki czemu można w nim zaaranżować zarówno kącik wypoczynkowy z kanapą, telewizorem i dodatkowymi meblami, a także mini jadalnię z wygodnym stołem i krzesłami. W salonie znajduje się również kominek, który w chłodniejsze dni będzie dodatkowym źródłem ciepła, a oprócz tego wprowadzi do wnętrza niesamowitą atmosferę w zimowe wieczory.

Pokój dzienny z kominkiem i kuchnia ze spiżarnią

Pokój dzienny otwiera się na wnękę kuchenną (10 m²), która w razie potrzeby może być zabudowana i stanowić oddzielne pomieszczenie. Znajduje się tu zabudowa w kształcie litery U. Dużym atutem tego projektu jest przylegająca do kuchni spiżarnia, do której dostęp mamy bezpośrednio z kuchni. To miejsce doceni każda pani domu, która dzięki niemu będzie miała szybki dostęp do przetworów lub zapasów jedzenia.

Dodatkowa sypialnia i wygodna łazienka

Na parterze zaplanowano dodatkowy pokój (9,80 m²), w którym można zaaranżować gabinet, bibliotekę, pokój gościnny lub małą sypialnię. Uzupełnieniem przestrzeni na tej kondygnacji jest łazienka w kształcicie litery L. Znalazł się tu praktyczny prysznic, umywalka oraz miska WC i bidet.

Część sypialna na poddaszu w projekcie domu Jaskółka 7 z garażem 2-st.

Poddasze to trzy oddzielne sypialnie. Mają one powierzchnie 10,70 m², 14,20 m² oraz 16,50 m². Wejście do każdej z nich mamy z korytarza o powierzchni 3,90 m². Dwie większe sypialnie posiadają okna balkonowe, a zaprojektowane tu balkony to balkony francuskie. Na poddaszu zaplanowano również dodatkową łazienkę. Ma ona powierzchnię 7,30 m², a znalazło się tu miejsca nawet na wygodną wannę.

Pomieszczenia gospodarcze

Pod schodami, przestrzeń została wykorzystana na dodatkową garderobę – schowek. Ma on powierzchnię 2,20 m². Oprócz tego w domu zaprojektowano garaż dwustanowiskowy wpisany w bryłę budynku. Z łatwością przechowasz w nim nie tylko dwa pojazdy, ale także rowery, hulajnogę czy sprzęt do pielęgnacji ogrodu. Na końcu garażu znajduje się bowiem dodatkowe wyjście do ogrodu. Z garażu na planie prostokąta wyodrębniono również niewielką kotłownię (4,50 m²), która może być pralnią. Nad garażem, na górnej kondygnacji zaprojektowany jest strych o powierzchni 32,30 m². Można go przeznaczyć na dodatkowy pokój lub pomieszczenie rekreacyjne. Optymalna wysokość ścianki kolankowej (106 cm), jaka została zaprojektowana, pozwala na uzyskanie komfortowej powierzchni mieszkalnej na poddaszu i zachowanie idealnych proporcji bryły obiektu.

Taras w kształcie litery L uwzględniony w projekcie domu Jaskółka 7 z garażem 2-st.

Przestronny, otwierający się na ogród salon z jadalnią dopełniono częściowo zadaszonym tarasem, który doskonale sprawdzi się jako miejsce na letnie posiłki i odpoczynek po pracy. Wyjście do ogrodu znajduje się nie tylko z pokoju dziennego, ale także z garażu.

Prosty dach i elegancka elewacja

Kompaktowa, zwarta bryła domu jest przykryta dwuspadowym dachem o bardzo prostej konstrukcji drewnianej. Kat nachylenia dachu to 40°, a kalenica ustawiona jest równolegle do drogi.

Ten wnoszony tradycyjną metodą murowaną dom wolnostojący prezentuje się nie tylko funkcjonalnie od wewnątrz, ale także efektownie od strony elewacji. Dominuje tu jasny tynk kontrastujący z ciemną stolarką okienną i ciemnym pokryciem dachowym. Przytulności nadają elementy z okładziny drewnianej, które nadają szyku i elegancji. Budynek z pewnością wpisze się zarówno w krajobraz miejski, jak i wiejski.

Ekologiczne rozwiązania

Projekt domu Jaskółka 7 z garażem 2-st zakłada budynek z pomieszczeniem kotłowni wyposażonej w kocioł ekologiczny na paliwo stałe, biomasę (granulat drzewny – pellet) i spełniający wszystkie wymagania dotyczące WT2021. Projekt pod względem konstrukcyjnym spełnia normy zgodne z Eurokodami.

Technologia wykonania

 • Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20. Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6.
 • Ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15cm.
 • Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,035 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W.
 • Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi zewnętrznych) użytych w projekcie odpowiada nowym wymaganiom obowiązującym od stycznia 2021 roku (WT2021).
 • Ściany nośne wewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie cementowo-wapiennej lub systemowej.
 • Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12cm.
 • Strop gęstożebrowy z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20. Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C24, więźba dachowa krokwiowo-jętkowa.
 • Budynek, w wersji podstawowej, jest zaprojektowany z pomieszczeniem kotłowni wyposażonej w kocioł ekologiczny na paliwo stałe, biomasę (granulat drzewny – pellet) i spełnia wszystkie wymagania dotyczące WT2021.
 • Istnieje możliwość zamówienia dokumentacji projektowej w wersji ogrzewania gazowego ze wspomaganiem instalacją solarną lub ogrzewania nowoczesną pompa ciepła typu powietrze – woda i ogrzewaniem podłogowym.
 • Standard energetyczny budynku, w każdej wersji ogrzewania jest w pełni spełniający wymagania WT2021, przegrody spełniają wymagania dla standardu NF40.
 • Projekt pod względem konstrukcyjnym spełnia normy zgodne z Eurokodami.

Koszty budowy domu Jaskółka 7 z garażem 2-st.

Stan surowy zamknięty
196,5 tys. zł
Stan deweloperski
321 tys. zł
Potrzebujesz kredytu?
Musisz mieć kosztorys!

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Jaskółka 7 z garażem 2-st.
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Dodatkowy egzemplarz projektu
600,00 zł
Ogrzewanie podłogowe
450,00 zł
Porozmawiaj z architektem

Jesteśmy dla Ciebie od 8:00 do 20:00