Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu Diona Mała
Jeśli są Państwo posiadaczami tzw. wąskiej działki, to projekt Diona Mała może okazać się propozycją skierowaną właśnie do Państwa. W przypadku budowy tego domu wymagana minimalna szerokość działki wynosi bowiem zaledwie 16,94 m. Budynek wyróżnia się przy tym prostą, niedrogą w realizacji bryłą, którą zaprojektowano jako energooszczędną. Architektura tego obiektu stanowi połączenie tradycji z nowoczesnością, a także elegancji z dbałością o zachowanie odpowiednich proporcji i estetykę. Na szczególną uwagę zasługują tutaj między innymi bardzo estetyczne elewacje ozdobione klinkierem. Charakterystycznymi elementami są także balkony, umieszczone na frontowej oraz tylnej elewacji, a dostępne z pokojów na poddaszu. Lekkości bryle dodają natomiast duże przeszklenia, optymalnie doświetlające wnętrza.
Jeden z balkonów tworzy jednocześnie zadaszenie nad drzwiami wejściowymi. Dalej prowadzi wiatrołap z miejscem na dużą szafę wnękową. Po jego opuszczeniu znajdziemy się w holu. Tutaj po prawej stronie wydzielono osobny pokój – idealne miejsce na gabinet. Tuż obok znajduje się klatka schodowa, a następnie – w pełni funkcjonalna łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze z piecem gazowym oraz dodatkowym, użytecznym wyjściem prowadzącym wprost do ogrodu. Dzięki temu dodatkowemu wyjściu pomieszczenie to może także pełnić funkcję zaplecza z narzędziami ogrodniczymi.
Główną część parteru zajmuje obszerna strefa dzienna składająca się z salonu otwartego na taras i ogród, słonecznej jadalni oraz kuchni, która w zależności od potrzeb może być zamykana lub otwarta. Dzięki zapewnieniu strefie dziennej oświetlenia z dwóch stron, dom nadaje się na działkę z wjazdem zarówno od strony północy, południa, wschodu, jak i zachodu.
Udając się na poddasze domu Diona Mała, trafimy do prywatnej części pomieszczeń. Wydzielono tutaj trzy wygodne sypialnie, wszystkie z dostępem do balkonów. Na tej samej kondygnacji umieszczono także rodzinną łazienkę, garderobę oraz dodatkowe przydatne pomieszczenie gospodarcze, pomyślane jako połączenie pralni z suszarnią.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne: z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm).
- Ścianki wewnętrze: działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków.
- Ściany fundamentowe: z bloczków betonowych.
- Strop: gęstożebrowy Teriva.
- Elewacje: wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową.
- Tynki: wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne.
- Dachówka: cementowa lub ceramiczna.
- Stolarka: okienna drewniana lub PCV.
Koszty budowy domu Diona Mała
- Stan surowy zamknięty
- 163,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 257,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Diona Mała! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- Diona
- Pow. użytkowa:145,42 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:19,54 x 17,54 m
- Diona Bis
- Pow. użytkowa:132,77 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:20,75 x 17,54 m
- Diona Mała Bis
- Pow. użytkowa:113,32 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:20,54 x 17,04 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Polecane technologie
Architekt radzi
- Czy w przypadku projektu Diona Mała można zaplanować instalację z piecem na paliwo stałe?
W tym budynku zaprojektowano piec gazowy. Powierzchnia pomieszczenia gospodarczego, w którym umieszczono kocioł, jest jednak wystarczająca, aby zamiast gazowego zaplanować w nim piec na paliwo stałe. Sposób ogrzewania zmodyfikuje architekt podczas adaptacji projektu.