Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2499 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2399 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2399 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2399 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2399 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2399 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Baset 1 bez garażu
Projekt Baset 1 (bez garażu) to propozycja, która łączy w sobie różnorodne zalety. Jest to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Wyróżnia się zwartą, prostą bryłą. Dom został zaprojektowany na rzucie w kształcie prostokąta i przekryty nieskomplikowanym dachem o dwuspadowej konstrukcji drewnianej i kalenicy usytuowanej prostopadle do elewacji frontowej. Kompaktowa bryła znakomicie nadaje się na wąskie działki budowlane. W projekcie Baset 1 (bez garażu) zadbano także o atrakcyjne połączenie wnętrz z otaczającym je ogrodem. Na poddaszu zaprojektowano dwa przeszklone balkony, a na parterze – taras, który z dwóch stron okala pokój dzienny. Białe elewacje budynku ozdobiono drewnianą okładziną, która przyjemnie ociepla jasne ściany. Taka architektura z łatwością wkomponuje się w niemal każdy krajobraz.
Wnętrza domu Baset 1 (bez garażu) są przede wszystkim bardzo funkcjonalne oraz znakomicie oświetlone. Po przekroczeniu progu budynku znajdziemy się w wiatrołapie, do którego przylega kotłownia. Po opuszczeniu sieni z kolei dostaniemy się do holu, gdzie po prawej stronie zaplanowano łazienkę z kabiną prysznicową, klatkę schodową oraz dodatkowy pokój. Pozostałą powierzchnię dolnej kondygnacji zajmuje jasny i przestronny pokój dzienny. Jest to wygodne i ustawne pomieszczenie, które poprzez duże przeszklenia znakomicie łączy się z ogrodem. Wstępnie wyznaczono tutaj strefy o różnym przeznaczeniu – kącik wypoczynkowy przy kominku oraz jadalnię w pobliżu częściowo otwartej kuchni.
Parter od poddasza oddziela strop gęstożebrowy. Na poddaszu zaprojektowano ściankę kolankową o wysokości, która pozwala na uzyskanie komfortowej powierzchni mieszkalnej w pokojach i zachowanie idealnych proporcji bryły obiektu. U góry znajdują się pokoje prywatne. Wydzielono tutaj trzy ustawne sypialnie, wszystkie z dostępem do balkonów, dwie z własnymi garderobami. Ponadto na tej samej kondygnacji umieszczono rodzinną łazienkę.
Technologia wykonania
- Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20.
- Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6.
- Ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25 cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15 cm.
- Ściany nośne wewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25 cm na zaprawie cementowo-wapiennej lub systemowej.
- Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12 cm.
- Strop gęstożebrowy z wypełnieniem pustakami betonowym, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20.
- Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C30, więźba dachowa krokwiowo-jętkowa, dach dwuspadowy, symetryczny.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 156,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 246,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Baset 1 bez garażu?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
Tynki z gotowych mieszanek można nakładać ręcznie lub maszynowo. Ściany wyglądają podobnie, ale czas pracy w obydwóch przypadkach różni się. Jeśli zależy nam na szybkim otynkowaniu domu, najlepszym wyborem są tynki maszynowe.
-
Aby zbudować albo rozbudować dom, trzeba działać zgodnie z przepisami. Po zapoznaniu się z nimi w niektórych przypadkach okazuje się, że zgodna z prawem budowa jest niemożliwa. Chyba że zostanie wydane pozwolenie na odstępstwo od przepisów.