Rzut parteru
Opis projektu Eryk
Jeśli szukają Państwo projektu domu parterowego, który będzie szybki i stosunkowo niedrogi w realizacji, to projekt Eryk będzie znakomitą propozycją. Dom można wybudować niskim nakładzie finansowym dzięki zwartej bryle i nieskomplikowanej konstrukcji dachu. W projekcie połączono wszystkie zalety domów nowoczesnych i tych nawiązujących do tradycji. Gustowne połączenie detali architektonicznych sprawiło, że dom wygląda elegancko, a zarazem przytulnie. Biała elewacja została zestawiona z drewnianymi elementami – szerokimi opaskami okiennymi, elementami więźby dachowej oraz okładziną wokół drzwi. Od południa zastosowano obszerne przeszklenia, które zapewniają dużą porcję naturalnego światła słonecznego. Zbliżają także okoliczną naturę do wnętrza domu, urozmaicając wnętrze widokiem na piękny ogród.
Projekt Eryk jest doskonałą propozycją dla osób preferujących rozkład pomieszczeń na jednym poziomie. Zapewniono tu łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń. Dzięki oddzieleniu pomieszczeń dziennych od nocnych hałasy z pokojów ogólnodostępnych nie będą docierały do sypialni. Przez przedsionek chroniący dom przed utratą ciepła wchodzi się do korytarza. Po prawej stronie wydzielono trzy ustawne sypialnie. Z każdej z nich można wyjść na taras. Apartament rodziców zawiera garderobę, w której oprócz ubrań zmieści się także sprzęt domowy. W pobliżu znajduje się pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię, łazienka oraz WC dla gości. W lewej części w projekcie Eryk zaprojektowano strefę dzienną. Atrakcją jest tu przestronny salon połączony z jadalnią. Kominek mieszczący się w centralnej części ogrzeje dom w chłodniejsze dni i wprowadzi do wnętrza przytulny klimat. Kuchnia sąsiaduje ze spiżarnią, która zadowoli każdą panią domu. Drzwi przesuwne otwierają latem salon na taras, który stanowi jego przedłużenie.
Technologia wykonania
- Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.
- Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką cementową IBF.
- Elewacje wykończono tynkiem mineralnym, okładziną kamienną oraz drewnianą.
- Cokół kamienny.
- Stolarka okienna drewniana lub PCV.
- Rolety zewnętrzne naokienne w systemie CleverBox firmy BeClever
Koszty budowy domu Eryk
- Stan surowy zamknięty
- 151 tys. zł
- Stan deweloperski
- 224,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Eryk! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- Eryk G1
- Pow. użytkowa:100,86 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:20,4 x 24,6 m
- Eryk II G1
- Pow. użytkowa:89,82 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:20,4 x 24,6 m
- Eryk z wiatą
- Pow. użytkowa:89,19 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:wiata garażowa
- Min. wymiary działki:17,8 x 24,5 m
- Eryk IV G1 Economic
- Pow. użytkowa:94,7 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:17,9 x 24,7 m
- Eryk III
- Pow. użytkowa:89,85 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:17,9 x 22,1 m
- Eryk 30 stopni
- Pow. użytkowa:89,19 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:17,8 x 22 m
- Eryk G1 30 stopni
- Pow. użytkowa:95,13 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:17,8 x 24,6 m
- Eryk z wiatą 30 stopni
- Pow. użytkowa:89,19 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:wiata garażowa
- Min. wymiary działki:17,8 x 24,5 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Polecane technologie
Architekt radzi
- Domek jest przepiękny i bardzo funkcjonalny. Czy dysponujecie Państwo zdjęciami domów zbudowanych według tego projektu?
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z budowy domów realizowanych przez naszych Klientów. Można wśród nich znaleźć zdjęcia z budowy Eryka: http://galerie.tooba.pl/galeria/eryk-rozpoczecie-budowy-25-03-2015 oraz http://galerie.tooba.pl/galeria/eryk15.
- Czy możliwe jest stworzenie z toalety i łazienki jednego dużego pomieszczenia z tym samym przeznaczeniem?
Owszem, ściana dzieląca toaletę i łazienkę jest ścianką działową, a zatem nie pełni funkcji konstrukcyjnej. Można z niej zrezygnować i połączyć oba pomieszczenia.
- Czy możliwe jest przeprojektowanie, aby powstał dom z płaskim dachem?
Projekt domu Eryk został przykryty dachem dwuspadowym. Istnieje możliwość przeprojektowania konstrukcji dachu, jednak taka zmiana podwyższy koszt przy adaptacji. Należy także pamiętać, że nie w każdym regionie Polski możliwa jest budowa domu z płaskim dachem. Możliwość takiej zabudowy inwestor może sprawdzić w Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub - w przypadku jego braku - w warunkach zabudowy.
- Czy pomieszczenie gospodarcze może być kotłownią na węgiel, drewno?
W projekcie przewidziano standardowe ogrzewanie gazowe, jednak kotłownia jest na tyle duża, że można zamontować w niej piec na paliwo stałe.
- Interesuje mnie projekt Eryk, jednak powierzchnia użytkowa jest zbyt mała dla naszej rodziny. Interesuje mnie powierzchnia 160 m2. Czy jest możliwość rozbudowy tego projektu?
Aby osiągnąć tak dużą powierzchnię użytkową, konieczna by była adaptacja poddasza. W projekcie przewidziano strop gęstożebrowy, jednak należałoby wykonać niezbędne obliczenia wytrzymałościowe i zaprojektować ewentualne wzmocnienia. Poza tym konieczne będzie podniesienie ścianki kolankowej, zaprojektowanie wygodnych schodów na górę oraz doświetlenie górnych pomieszczeń.