Rzut parteru
Rzut strychu (przykładowa aranżacja)
- 2450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2350 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Tanis
Wygodny dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza – taki budynek zyskają Inwestorzy, którzy zdecydują się na realizację projektu Tanis. Ta propozycja jest zarazem atrakcyjna finansowo. Stosunkowo niewysokie koszty budowy zawdzięcza przede wszystkim swej bardzo prostej formie, zwieńczonej równie nieskomplikowanym dachem dwuspadowym. Finansowanie inwestycji można przy tym rozłożyć na etapy: najpierw skończyć parter, a później, gdy zajdzie taka potrzeba, zdecydować się na wykończenie drugiej kondygnacji. Wstępnie na poddaszu wydzielono dwa pomieszczenia, ale równie dobrze układ ten można zmienić i zaplanować na przykład jedno duże wnętrze. Zgrabną bryłę urozmaica tutaj wnęka wejściowa oraz podcień tarasowy. Budynek posiada bardzo klasyczny kształt, ale jego elewacje można wykończyć zarówno w tradycyjnym, jak i bardziej nowoczesnym stylu, nadając mu modny, współczesny charakter.
W projekcie Tanis wiatrołap jest pomieszczeniem, które chroni wnętrza przed chłodem i wilgocią. Po jego opuszczeniu znajdziemy się w holu. Tutaj po prawej stronie znajdziemy pomieszczenia prywatne domowników: trzy ustawne sypialnie, rodzinną łazienkę oraz pralnię. W tej części domu umieszczono ponadto kotłownię z wyjściem na zewnątrz. W projekcie Tanis przewidziano dwa rodzaje ogrzewania: gazowe oraz na paliwo stałe. Wybór jednego z nich pozostawiono do decyzji Inwestorów.
Dzienną część pomieszczeń znajdziemy natomiast po przeciwnej stronie budynku. Tworzy ją duży salon połączony z otwartą kuchnią, którą uzupełnia pojemna spiżarnia. Przyjemnym elementem wyposażenia pokoju dziennego jest centralnie usytuowany kominek, który ułatwi ogrzewanie podczas zimniejszych miesięcy. W salonie znajdują się również schody na poddasze. Atrakcyjnym zewnętrznym przedłużeniem pokoju dziennego jest przylegający doń taras.
Technologia wykonania
- Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
- Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
- Ściany wewnętrzne: z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
- Strop: żelbetowy - wylewany.
- Więźba dachowa: drewniana.
- Pokrycie dachu: dachówka cementowa.
- Ogrzewanie: gazowe lub na paliwo stałe.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 154 tys. zł
- Stan deweloperski
- 229 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Tanis?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dodatkowy egzemplarz projektu
W sytuacji, w której jest to niezbędne, inwestor ma możliwość zakupienia dodatkowego, 5-tego egzemplarza projektu.
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys pełny
Kosztorys inwestorski zawiera koszty budowy domu od stanu zero do stanu deweloperskiego wraz z instalacjami i podatkiem.
-
Projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją
Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.
Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła. -
Zestawienie materiałów
Wykaz podstawowych materiałów i prac niezbędnych do budowy domu, czyli tzw. „ślepy kosztorys”.
-
Małe jest piękne. A jeśli rzecz dotyczy domu – także tanie i przytulne. Czy mały dom może być wygodny? Jak urządzić budynek o powierzchni nie większej niż 100 m2? Zadanie mogą ułatwić załączone do projektów aranżacje wnętrz.
-
Plamy na suficie są powodem do niepokoju. Pierwsza myśl, która przychodzi wówczas do głowy, to przeciekający dach. To może być właściwa diagnoza, ale zdarzają się też zacieki, które nie są spowodowane przeciekaniem dachu.
-
Aby zbudować albo rozbudować dom, trzeba działać zgodnie z przepisami. Po zapoznaniu się z nimi w niektórych przypadkach okazuje się, że zgodna z prawem budowa jest niemożliwa. Chyba że zostanie wydane pozwolenie na odstępstwo od przepisów.