Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2790 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2690 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2590 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2690 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2690 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2690 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2690 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2790 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2790 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Ewa Lux 1 wersja A
Ewa Lux 1 to projekt przytulnego i eleganckiego domu z poddaszem, który powstał z myślą o cztero- lub pięcioosobowej rodzinie. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 124,3 m². Charakteryzuje się tradycyjną bryłą i gustownymi elementami wykończenia. Jasny tynk na elewacji idealnie komponuje się z drewnianą stolarką. Przedłużona połać dachu osłania wejście główne i taras. W bryłę budynku został wbudowany garaż, który przeznaczony jest na jeden samochód.
Wyjątkowo funkcjonalne pomieszczenia na parterze
Pierwszym miejscem, w którym znajdziemy się po przekroczeniu progu domu, jest niewielki wiatrołap z miejscem na szafę wnękową. Następnie przechodzimy do części mieszkalnej. Po lewej stronie zaplanowano strefę dzienną, którą tworzy salon, połączony z jadalnią i kuchnią. Otwarte przestrzenie sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie powiększone. Efekt ten potęgują liczne przeszklenia, zapewniające dopływ naturalnego światła. Obok kuchni znajduje się praktyczna spiżarnia na przetwory, kompoty i wszelkie zapasy żywności. Centralnie położony kominek wspomoże ogrzewanie domu, a do tego pozwoli zrelaksować się domownikom podczas ponurych jesiennych wieczorów. Naprzeciwko wejścia znajduje się dodatkowy pokój, w którym można urządzić gabinet, bawialnię lub sypialnię dla gości. Program parteru uzupełniają łazienka z prysznicem oraz umieszczona za garażem kotłownia z możliwością montażu kotła gazowego lub na paliwo stałe. Inwestor będzie mógł więc zdecydować, który rodzaj ogrzewania bardziej mu odpowiada. Pomieszczenie techniczne posiada wyjście na ogród, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako składzik na narzędzia i sprzęty ogrodnicze.
Taras – miejsce sezonowego wypoczynku
Częściowo zadaszony taras umożliwia domownikom spędzanie czasu na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych. Stanowi idealną przestrzeń do wypicia porannej kawy, wspólnego obiadu podczas wakacyjnego weekendu czy beztroskiego leniuchowania w otoczeniu ogrodu.
Miejsce nocnego wypoczynku na poddaszu
Dyskretne schody, schowane za ścianką działową, prowadzą na poddasze. Autorowi projektu udało się stworzyć tutaj trzy wyjątkowo przestronne i komfortowe pokoje sypialniane. Sypialnia główna posiada prywatną garderobę, a pokoje dziecięce dostęp do wspólnego balkonu. Do dyspozycji mieszkańców są również rodzinna łazienka z wanną i kabiną prysznicową oraz pralnia, która ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.
Technologia wykonania
- Fundamenty: betonowe.
- Ściany zewnętrzne: gazobeton 24 cm + styropian 20 cm.
- Ściany wewnętrzne: bloczki gazobetonowe 24cm.
- Strop: gęstożebrowy Teriva I.
- Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 193 tys. zł
- Stan deweloperski
- 307 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Ewa Lux 1 wersja A?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dodatkowy egzemplarz projektu
-
Dziennik budowy
-
Egzemplarz archiwalny
-
Instalacja solarna
-
Kosztorys inwestorski
-
Ogrzewanie podłogowe
-
Ogrzewanie podłogowe + pompa ciepła
-
Projekt stropu monolitycznego
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
W domu można produkować prąd. Najpierw trzeba jednak kupić i zamontować panele fotowoltaiczne. To długoterminowa inwestycja, która może zacząć przynosić zyski po kilkunastu latach.
-
Aby zbudować albo rozbudować dom, trzeba działać zgodnie z przepisami. Po zapoznaniu się z nimi w niektórych przypadkach okazuje się, że zgodna z prawem budowa jest niemożliwa. Chyba że zostanie wydane pozwolenie na odstępstwo od przepisów.