projekt Terrier 4 z garażem projekt Terrier 4 z garażem
Ocena:
4,6/5 (51 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Terrier 4 z garażem - Rzut parteru
Terrier 4 z garażem - Rzut parteru
powierzchnia 118,90 m²
1. Wiatrołap 5,40 m²
2. Spiżarnia 3,30 m²
3. Korytarz 5,70 m²
4. Kuchnia 9,50 m²
5. Pokój dzienny 26,40 m²
6. Pokój 11,10 m²
7. Pokój 12,10 m²
8. Pokój 11,00 m²
9. Łazienka 6,40 m²
10. Hol 2,10 m²
11. Garaż jednostanowiskowy 20,60 m²
12. Kotłownia 5,30 m²

Sytuacja

Terrier 4 z garażem - Sytuacja
Terrier 4 z garażem - Sytuacja

Przekrój

Terrier 4 z garażem - Przekrój
Terrier 4 z garażem - Przekrój

Elewacje

Terrier 4 z garażem - Elewacja przednia
Terrier 4 z garażem - Elewacja przednia.
Terrier 4 z garażem - Elewacja tylna
Terrier 4 z garażem - Elewacja tylna.
Terrier 4 z garażem - Elewacja lewa
Terrier 4 z garażem - Elewacja lewa.
Terrier 4 z garażem - Elewacja prawa
Terrier 4 z garażem - Elewacja prawa.

Opis projektu Terrier 4 z garażem

Terrier 4 to projekt niewielkiego domu parterowego, który swoim programem funkcjonalnym zapewni komfort co najmniej czteroosobowej rodzinie. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 98,3 m². Elewacja przyciąga wzrok – została pokryta cegłą klinkierową, okładziną z kamienia elewacyjnego i jasnym tynkiem. Strefę wejściową i taras podkreślono prostymi zadaszeniami, które pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale również ochronną. Ponadczasowa architektura budynku sprawia, że idealnie łączy się zarówno z urbanistycznym klimatem dużego miasta, jak i spokojną, sielską wsią.

Dom parterowy – inwestycja na lata

Pomieszczenia rozplanowane na jednym poziomie i brak uciążliwych schodów usprawnią komunikację i poprawią wygodę użytkowania budynku. Takie rozwiązanie jest dedykowane szczególnie rodzinom z dziećmi oraz osobom starszym bądź niepełnosprawnym. Ale nie tylko! Wielu inwestorów rozważa budowę domu parterowego, ponieważ chcą w nim mieszkać przez całe życie, nie martwiąc się chociażby o problem z poruszaniem się po schodach. 

Podział na trzy strefy w budynku parterowym

Układ funkcjonalny został podzielony na trzy strefy – dzienną, nocną i gospodarczą. Część dzienną tworzą rozległy salon z wyjściem na taras, słoneczna jadalnia i kuchnia w kształcie litery U. Otwarta przestrzeń i duża dawka naturalnego światła, wpływająca do środka wielkoformatowymi przeszkleniami, sprawiają, że wnętrze wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w projekcie jest spiżarnia przylegająca do kuchni. Dzięki temu sprzęty kuchenne i zapasy domowe zawsze będą pod ręką. W salonie nie mogło zabraknąć przytulnego kominka, który pozwoli zrelaksować się domownikom i zachwyci wszystkich odwiedzających gości.

Przeciwległą stronę budynku przeznaczono na strefę nocną, która składa się z trzech przestronnych i ustawnych sypialni oraz rodzinnej łazienki z miejscem na wannę i kabinę prysznicową. Na końcu korytarza znajduje się niewielki przedsionek, który prowadzi do części gospodarczej, będącej dopełnieniem programu funkcjonalnego domu. Zaprojektowano tutaj jednostanowiskowy garaż, a tuż za nim kotłownię. Z myślą o względach praktycznych pomieszczenie zostało wyposażone w oddzielne wejście od strony ogrodu.

Tania budowa i niskie koszty ogrzewania

Terrier 4 zalicza się do projektów tanich w realizacji. Dom posiada nieskomplikowaną bryłę, przykrytą dwuspadowych dachem, co przyczyni się do niskich kosztów budowy. Co więcej, projekt uwzględnia montaż kotła na paliwo stałe – ekogroszek bądź instalację gazu z piecem gazowym. Oba rozwiązania są energooszczędne.

Technologia wykonania

  • Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20.
  • Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6.
  • Ściany zewnętrzne, nośne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej. Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,035 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W.
  • Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi) użytych w projekcie gwarantuje uzyskanie wskaźnika rocznego obliczeniowego zapotrzebowania na energię pierwotną dla budynku „Ep” poniżej 90 kWh/(m2·rok) – wymagania od stycznia 2017 do stycznia 2021 to 95 kWh/(m2·rok).
  • Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12cm.
  • Strop z płyt GK na ruszcie stalowym, podwieszonym do dolnych pasów drewnianych wiązarów dachowych – zastosowanie wiązarów dachowych przyśpiesza i ułatwia budowę domu.
  • Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C24, więźba dachu w formie kratowych wiązarów deskowych, opartych na ścianach zewnętrznych, dach dwuspadowy.
  • Wiązary dachowe zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający bezproblemowe wykonanie ich na miejscu budowy lub zlecenie wykonania gotowych elementów producentowi wiązarów.
  • Pokrycie dachu zaprojektowano z dachówki ceramicznej czy betonowej, alternatywnie pokrycie można wykonać z blachy ocynkowanej, powlekanej, mocowanej na rąbek stojący.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
179 tys. zł
Stan deweloperski
243,5 tys. zł
2999 zł 2499 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Terrier 4 z garażem
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł

Polecane technologie