Rzut parteru
- 1900 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Arosa
Dom Arosa jest idealną propozycją dla tych z Państwa, którzy chcieliby na swojej działce zbudować niebanalny, parterowy dom letniskowy. Ciepły charakter temu budynkowi nadają drewniane elementy wykończenia. Na uwagę zasługuje również weranda, która może pełnić funkcję jadalni na świeżym powietrzu. Zwarta bryła budynku na rzucie prostokąta oraz dwuspadowy dach o prostej konstrukcji sprawią, że inwestycja będzie bardzo prosta w realizacji oraz niedroga.
Do wnętrza domu Arosa prowadzi wiatrołap, chroniący wnętrze przed chłodem i wilgocią. W przedsionku wygospodarowano odpowiednio dużo miejsca, aby mogła tutaj zmieścić się pojemna szafa wnękowa. Po prawej stronie od wejścia wydzielono dwie wygodne sypialnie. Po lewej znajduje się przestronna i w pełni funkcjonalna łazienka, a za nią – pokój dzienny z aneksem kuchennym i wyjściem na taras. Dom Arosa z powodzeniem może pełnić funkcję budynku całorocznego.
Technologia wykonania
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 70,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 104,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Arosa?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dodatkowy drukowany egzemplarz projektu domu
Potrzebujesz dodatkowy egzemplarz projektu? Każdemu Inwestorowi przysługuje jeden egzemplarz dodatkowy do zakupionego kompletu składającego się z czterech egzemplarzy.
-
Dziennik budowy
-
Instalacja mechanicznej wentylacji
Wybierz instalację mechanicznej wentylacji z rekuperatorem do Twojego projektu domu. Dotyczy domów całorocznych.
-
Instalacja ogrzewania podłogowego
Poniższa cena stanowi najniższy próg bazowy dla ogrzewania podłogowego w domu od 100-120 m2. Cena ustalana jest w zależności od metrażu i życzeń Inwestora.
Pakiet dotyczy domów całorocznych.
-
Instalacja solarna
Wybierz instalację solarną do projektu domu. Oszczędzaj pieniądze i wspieraj środowisko. Solary dają oszczędność ok. 1000 zł rocznie na ogrzewaniu wody do c.w.u.
Pakiet dotyczy domów całorocznych.
-
Kosztorys budowlany domu
Zamów aktualny kosztorys z cenami z bieżącego roku.
Architekt radzi
- Czy można powiększyć zadaszony taras na ścianę szczytową, by miał on kształt litery L?
Powyższa zmiana jest możliwa do wykonania na etapie adaptacji z lokalnym architektem. Aby umożliwić jej wprowadzenie, do projektu dołączymy autorską zgodę na wydłużenie dachu wzdłuż kalenicy, tworząc w ten sposób zadaszenie, oraz na powiększenie istniejącej werandy.
- Czy jest możliwość zamówienia projektu domku letniskowego Arosa jako domu jednorodzinnego całorocznego?
Tak, projekt domu Arosa jest również dostępny w wersji całorocznej. Różni się ona dodatkową warstwą ocieplenia ścian zewnętrznych o grubości 10 cm. W przypadku chęci zakupu tego wariantu prosimy o kontakt z doradcą.
- Jaki system ogrzewania przewidziano w projekcie i jak poprowadzone są fundamenty w tym domu?
- Fundamenty poprowadzono w projekcie pod ścianami zewnętrznymi. Zaprojektowano je na głębokość 1 m, lecz wysokość budowanego fundamentu zależy często od warunków terenowych. W projekcie przewidziano ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem ciepła.

-
Sposobów na optymalizację kosztów budowy domu jest wiele. Sposób na kontrolę wydatków jest jeden. To kosztorys inwestorski. Czyli dokument, dzięki któremu można zaplanować budowę i skutecznie sprawować nad nią nadzór.
-
Plamy na suficie są powodem do niepokoju. Pierwsza myśl, która przychodzi wówczas do głowy, to przeciekający dach. To może być właściwa diagnoza, ale zdarzają się też zacieki, które nie są spowodowane przeciekaniem dachu.
-
Aby zbudować albo rozbudować dom, trzeba działać zgodnie z przepisami. Po zapoznaniu się z nimi w niektórych przypadkach okazuje się, że zgodna z prawem budowa jest niemożliwa. Chyba że zostanie wydane pozwolenie na odstępstwo od przepisów.