TOP30: Projekty domów tanich w budowie - 2021

Projekty domów tanich w budowie są częstym wyborem inwestorów. Dzięki nim można wybudować własny dom w cenie porównywalnej do zakupu mieszkania, a jednocześnie cieszyć się wszystkimi zaletami własnego budynku. Jakie projekty domów są najpopularniejsze w 2021 roku? Zobacz nasze TOP 30.

Projekty domów tanich w budowie
Projekty domów tanich w budowie

Dom tani w budowie oraz późniejszym utrzymaniu

Dokonując wyboru projektu domu dla całej rodziny powinniśmy jasno określić nasze oczekiwania. Wybór idealnego projektu wymaga kompromisów. Na jakie pytania musimy odpowiedzieć? Przede wszystkim: czy potrzebujemy balkonu, lukarny, dodatkowego piętra, większego pokoju gościnnego czy dwustanowiskowego garażu? Duży dom to zazwyczaj większy wydatek, szczególnie jeżeli wybierzemy skomplikowaną bryłę. Najlepiej zdecydować się na kwadrat lub prostokąt – taka konstrukcja eliminuje możliwość powstawania mostków termicznych, dzięki czemu dom ogrzejemy mniejszych kosztem. Również dach powinien być prosty: najlepiej wybrać dach dwuspadowy lub prosty.

Sprawdźcie listę TOP 30 projektów na 2021, które są dostosowane do aktualnych przepisów, zachwycają elewacją oraz funkcjonalnością.

1. Projekt domu Imbir 5 (48,58 m²)

Projekt niewielkiego domu rodzinnego
Projekt niewielkiego domu rodzinnego

Imbir 5 to bardzo tani projekt domu, idealny dla singla, młodego małżeństwa, seniorów czy pary z małym dzieckiem. Jest idealną propozycją na pierwszą inwestycję. Na parterze znajdziemy wiatrołap, salon, kuchnię, łazienkę, kotłownię oraz sypialnię o powierzchni użytkowej 10,48 m². Przedłużeniem salonu jest wygodny taras. Nowoczesna elewacja budynku od razu zwraca na siebie uwagę nawet tych najbardziej wymagających inwestorów. 

2. Projekt domu Kasia 7 (86,9 m²)

Projekt domu Kasia 7
Projekt domu Kasia 7

Projekt domu Kasia 7 jest projektem nowoczesnego budynku, który od razu spodoba się inwestorom. Dwie duże sypialnie na parterze, dwie kolejne na poddaszu oraz spory pokój dzienny są rozwiązaniem dla cztero- a nawet pięcioosobowej rodziny. Kasia 7 to projekt, który może być odpowiedni dla rodziców z nastoletnimi dziećmi - a zbudujemy go niedużym kosztem.

3. Projekt domu Czterolistna koniczyna - wersja 1 - C444v1 (59,2 m²)

Dom o powierzchni użytkowej 59,2 m²
Dom o powierzchni użytkowej 59,2 m²

Czterolistna koniczyna - wersja 1 - C444v1 to parterowy dom bez garażu o praktycznej powierzchni użytkowej. Nowoczesna elewacja i liczne przeszklenia sprawiają, że budynek wpisze się w miejski i podmiejski krajobraz. Na parterze znajdują się dwie sypialnie, które będą idealnym rozwiązaniem dla trzyosobowej rodziny, pary lub seniorów. Budynek jest ekonomiczny również na późniejszym etapie eksploatacji.

4. Projekt domu Mini 1 G1 (78,95 m²)

Projekt domu Mini 1 G1
Projekt domu Mini 1 G1

Dom Mini 1 G1 to parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem. Pomimo niewielkiej powierzchni, udało się zaplanować świetnie zorganizowane wnętrze. Oprócz niego w projekcie znajduje się taras - który będzie wyjątkowym miejscem codziennego odpoczynku w rodzinnym gronie. Projekt Mini 1 G1 zapewni wygodę dwu- lub nawet czteroosobowej rodzinie. Wszystko zależy od tego, jak wykorzystamy przestronne pomieszczenia.

5. Projekt domu Tryton 5 (103,66 m²)

Projekt domu Tryton 5 ze strychem
Projekt domu Tryton 5 ze strychem

Tryton 5 ze strychem o powierzchni 24,70 m² jest wygodnym rozwiązaniem dla nawet czteroosobowej rodziny. Warto zwrócić uwagę na praktyczne przestrzenie, np. pralnię czy dodatkowe WC. Sypialnie zostały zaplanowane tak, by osoby spędzające czas w strefie dziennej nie przeszkadzały odpoczywającym czy uczącym się mieszkańcom. To wyjątkowy projekt, który wpisze się zarówno w miejskie i wiejskie otoczenie.

6. Projekt domu Dom przy Bukowej 14 (85,08 m²)

Projekt domu Dom przy Bukowej 14
Projekt domu Dom przy Bukowej 14

Dom przy Bukowej 14 to dom z poddaszem do późniejszej adaptacji, dzięki czemu stanowi świetne rozwiązanie dla tych, którzy na tym etapie nie chcą ponieść dużych kosztów, a w przyszłości planują np. powiększenie rodziny. Dla wielu inwestorów jest to możliwość zbierania środków na rozbudowę, bez potrzeby korzystania z kredytu. Natomiast na parterze znajdują się trzy wygodne sypialnie.

7. Projekt domu Orlean 7 C Dom Mieszkalny (58,46 m²)

Projekt domu Orlean 7 C Dom Mieszkalny jest oryginalny i stylowy
Projekt domu Orlean 7 C Dom Mieszkalny jest oryginalny i stylowy

Orlean 7 C Dom Mieszkalny to budynek o zwartej bryle, parterowy, przekryty dachem dwuspadowym. Na poddaszu znajdują się trzy wygodne sypialnie o powierzchni użytkowej: 5,24 m² , 6,30 m² oraz  6,32 m². Na parterze znajdziemy salon (12,33 m²), łazienkę (4,10 m²) oraz komunikację z garderobą (3,62 m²). Budynek można zbudować na niewielkiej działce, jej minimalna szerokość musi wynosić 14,78 m.

8. Projekt domu Domena 120 (99,5 m²)

Projekt domu Domena 120
Projekt domu Domena 120

Domena 120 to rodzinny i przytulny parterowy budynek z poddaszem do późniejszej adaptacji. Strych o powierzchni 63,16 m² stanowi ciekawą propozycję dla tych, którzy chcą podzielić koszty związane z inwestycją w czasie lub planują rozbudować dom, gdy np. powiększą rodzinę. Na parterze znajdują się: trzy sypialnie, salon z jadalnią, kuchnia ze spiżarnią, WC, pralnia, garderoba oraz łazienka.

9. Projekt domu Gaja 2 (75,04 m²)

Projekt domu Gaja 2 z jednostanowiskowym garażem
Projekt domu Gaja 2 z jednostanowiskowym garażem

Gaja 2 od razu zwraca na siebie uwagę - elewacja domu jest przytulna, rodzinna i oryginalna. Parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem można wybudować na stosunkowo wąskiej działce, minimalnie 20,9 m. Wewnątrz znajdują się dwie sypialnie o powierzchni 10,01 m² oraz 12,97 m². To jeden z tych projektów, który często stanowi pierwszą inwestycję dla młodego małżeństwa. Jest też wygodną opcją dla seniorów.

10. Projekt domu Santia Bis (93,28 m²)

Projekt domu Santia Bis z poddaszem do późniejszej adaptacji
Projekt domu Santia Bis z poddaszem do późniejszej adaptacji

Projekt domu Santia Bis przedstawia parterowy budynek z poddaszem do późniejszej adaptacji. Strych o powierzchni 58,45 m² stanowi propozycję dla tych, którzy chcą podzielić w czasie koszty związane z inwestycją. Na parterze zaprojektowano funkcjonalną strefę dzienną oraz nocną. W dziennej znajdziemy salon, kuchnię, spiżarnię, wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze oraz dodatkowe WC. W części nocnej domu zaplanowano trzy sypialnie o powierzchni 10,03 m², 10,70 m² oraz 12,03 m². Nie zapomniano również o łazience dla domowników. 

11. Projekt domu Przytulny 1A (95,8 m²)

Projekt domu Przytulny 1A
Projekt domu Przytulny 1A

Projekt domu Przytulny 1A prezentuje parterowy dom z podaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Nowoczesna elewacja, która nawiązuje do sprawdzonych, klasycznych rozwiązań sprawia, że dom wpisze się zarówno w miejski, jak i wiejski krajobraz. Na poddaszu znajdują się aż cztery sypialnie, dzięki czemu w dobrej cenie otrzymujemy projekt dla nawet pięcioosobowej rodziny.

Przedłużeniem strefy dziennej jest taras - idealne miejsce na organizację przyjęcia urodzinowego, grilla ze znajomymi czy popołudniowy odpoczynek z książką.

12. Projekt domu Zosia 6 (75,51 m²)

Projekt domu Zosia 6
Projekt domu Zosia 6

Dom Zosia 6 ze strychem oraz jednostanowiskowym garażem jest budynkiem wyjątkowym, chętnie wybieranym przez inwestorów. Pomimo niewielkiej powierzchni, swobodnie może zamieszkać w nim czteroosobowa rodzina. Strefę dzienną zaprojektowano od strony ogrodu. Tworzą ją salon z wyjściem na taras, jadalnia oraz półotwarta kuchnia. W nocnej znajdziemy aż trzy sypialnie. Nie zapomniano też o łazience oraz dodatkowym WC.

13. Projekt domu Miarodajny - wariant VII - C333g (67,2 m²)

Projekt domu z poddaszem do adaptacji
Projekt domu z poddaszem do adaptacji

Projekt Miarodajny z poddaszem do adaptacji od razu zwraca na siebie uwagę. Poddasze to 41,2 m2 powierzchni. Na parterze znajdują się dwie sypialnie, pomiędzy którymi zaplanowano łazienkę. Znajdziemy tu też kotłownię, kuchnię oraz wygodny salon (28,10 m²) z wyjściem na niewielki taras. Jest tam wystarczająco miejsca, by wystawić krzesła i zrelaksować się m.in. po całym dniu pracy.

14. Projekt domu Fistaszek (81,33 m²)

Projekt domu Fistaszek jest bardzo przytulny
Projekt domu Fistaszek jest bardzo przytulny

Projekt Fistaszek przedstawia budynek z pomieszczeniami zaplanowanymi na jednej kondygnacji. Choć prezentuje się nowocześnie, na pewno od razu zwrócimy uwagę na nawiązania do klasycznych rozwiązań. Dzięki temu pasuje do miejskich i wiejskich okolic. Na parterze znajdziemy dwie wygodne sypialnie (idealne dla nawet trzech osób), łazienkę, kuchnię, spiżarnię, salon oraz wiatrołap.

15. Projekt domu Tanis (98,96 m²)

Wygodny dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza
Wygodny dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza

Projekt domu Tanis to parterowy budynek z poddaszem do późniejszej adaptacji. Na jego parterze zaplanowano funkcjonalną strefę dzienną oraz nocną. W dziennej znajduje się salon, kuchnia oraz spiżarnia. Salon otwiera się na taras. W nocnej znajdziemy trzy sypialnie, łazienkę, pralnię oraz kotłownię. To budynek dla nawet czteroosobowej rodziny, który możemy rozbudować w dogodnym dla siebie momencie.

16. Projekt domu Witek (89,21 m²)

Projekt domu Witek
Projekt domu Witek

Projekt domu Witek prezentuje parterowy budynek z poddaszem użytkowym, który nadaje się na wąskie działki. Jej minimalna szerokość musi wynosić 18 m. Funkcjonalną strefę nocną zaplanowano na poddaszu. Wydzielono trzy przytulne sypialnie. Największa z nich została połączona z garderobą. Pomiędzy pokojami umieszczono łazienkę. Warto zwrócić uwagę na dodatkowy pokój na parterze, który może pełnić funkcję pomieszczenia dla gości lub gabinetu.

17. Projekt domu Sambor Bobo (91,1 m²)

Projekt domu Sambor Bobo
Projekt domu Sambor Bobo

Ten projekt to jeden z faworytów wśród tradycyjnych rozwiązań z nowoczesnymi wykończeniami. Jego dodatkowym atutem jest to, że posiada poddasze użytkowe.

Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz pralnia. Takie udogodnienia sprawiają, że w budynku może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Na parterze zaplanowano salon, kuchnię, pokój (lub gabinet - w zależności od naszych potrzeb), łazienkę, kotłownię oraz schowek. 

18. Projekt domu Turkawka z garażem 1-st. A (82 m²)

Projekt domu Turkawka z garażem 1-st. A
Projekt domu Turkawka z garażem 1-st. A

Projekt domu Turkawka z garażem 1-st. A z poddaszem użytkowym oznacza wyjątkowy budynek. W jego wnętrzu nie ma możliwości marnowania miejsca - całość, nawet w najdrobniejszych szczegółach, jest bardzo dobrze przemyślana. Na parterze znajdziemy wiatrołap, garderobę, WC, kuchnię ze spiżarnią, salon, pomieszczenie techniczne oraz garaż jednostanowiskowy.

Na poddaszu zaprojektowano strefę nocną. Trzy sypialnie mają powierzchnię 8,30 m², 10,30 m² oraz 13,30 m². Na korytarzu znajduje się ogólnodostępna łazienka oraz garderoba.

19. Projekt domu Neo II (94,7 m²)

Projekt domu Neo II
Projekt domu Neo II

Projekt Neo II jest bardzo doceniany przez praktyczne zadaszenia, które sprawią, że będziemy mogli spędzić wygodnie czas na tarasie m.in. podczas opadów deszczu. Jest to propozycja stosunkowo niedroga w budowie. Prosta bryła oraz dwuspadowy dach sprawiają, że budynek można zbudować szybko i ekonomicznie. Wygodnie zamieszka w nim nawet czteroosobowa rodzina. Na parterze znajdują się aż trzy duże sypialnie.

20. Projekt domu BW-49 wariant 11 bez garażu (99,1 m²)

Projekt domu BW-49 wariant 11 bez garażu
Projekt domu BW-49 wariant 11 bez garażu

Projekt domu parterowy z poddaszem użytkowym. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje oraz łazienka. Na parterze zaprojektowana została wygodna strefa dzienna: salon, kuchnia, spiżarnia, kotłownia, łazienka oraz pokój (który może stać się gabinetem lub pomieszczeniem gościnnym). Projekt został zaplanowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Od strony szczytowej budynku zaproponowano zadaszoną wiatę na drewno opałowe. Jej wykonanie nie jest obowiązkowe, może zostać wykreślona z projektu na etapie adaptacji do terenu.

21. Projekt domu Terrier 4 z garażem (98,3 m²)

Projekt domu Terrier 4 z garażem
Projekt domu Terrier 4 z garażem

Projekt domu Terrier 4 z garażem jednostanowiskowym zachwyca elewacją. Przyciąga wzrok dzięki temu, że została pokryta cegłą klinkierową, okładziną z kamienia elewacyjnego i jasnym tynkiem. Wpisze się w miejski oraz wiejski krajobraz.

Na parterze zaplanowano całą strefę funkcjonalną. W skład pomieszczeń wchodzą: wiatrołap, spiżarnia, kuchnia, pokój dzienny, trzy sypialnie, łazienka, garaż oraz kotłownia.

22. Projekt domu D305 (66,22 m²)

Projekt domu D305
Projekt domu D305

Projekt domu D305 to projekt z jednostanowiskowym garażem. Projekt domu oferuje trzy pokoje sypialniane, przestronny pokój dzienny połączony z kuchnią oraz łazienkę. Atutem domu są dwa duże tarasy wraz z przeszkleniami. Nowoczesna elewacja wpisze się głównie w miejski krajobraz. Dom można zbudować na wąskiej działce, jej minimalna szerokość musi wynosić 16,67 m.

23. Projekt domu Nina (80,29 m²)

Projekt domu Nina z elegancką elewacją
Projekt domu Nina z elegancką elewacją

Projekt domu Nina jest nowoczesnym rozwiązaniem, jednym z oryginalniejszych na naszej liście TOP 30. W jego wnętrzu wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze. W ich skład wchodzą: wiatrołap, salon, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, łazienka oraz dwa pokoje (o powierzchni użytkowej: 14,94 m² oraz 16,18 m²). Z dobrze oświetlonego pokoju dziennego można przejść do ogrodu poprzez pergolę, która pełni rolę letniego salonu.

24. Projekt domu Letycja (89,2 m²)

Projekt domu Letycja z jednostanowiskowym garażem
Projekt domu Letycja z jednostanowiskowym garażem

Letycja jest wyjątkowym, eleganckim i stylowym projektem. Na pewno przypadnie do gustu młodym rodzinom, głównie osobom, które szukają pierwszej inwestycji. W projekcie przewidziano dwie sypialnie. Znajduje się też łazienka oraz dodatkowe WC. Pokój dzienny z jadalnią oraz kuchnia mają komfortowy metraż, dostosowany do przyjmowania gości.

25. Projekt domu UA90 (65,5 m²)

Projekt domu UA90
Projekt domu UA90

Projekt domu UA90 ma wygodny układ pomieszczeń. Na jego parterze znajdują się: wiatrołap, kuchnia, łazienka, dwa pokoje, pokój dzienny z jadalnią oraz pomieszczenie gospodarcze. To odpowiedni budynek dla trzyosobowej rodziny. Dobrze poczuje się w nim również para, seniorzy czy singiel. Minimalna szerokość naszej działki, jeżeli zdecydujemy sie na dom UA90 to 18,34 m.

26. Projekt domu Maleństwo C (107 m²)

Projekt domu Maleństwo C
Projekt domu Maleństwo C

Maleństwo C jest parterowym domem z poddaszem użytkowym. Jego powierzchnia użytkowa jest całkiem spora, a mimo to należy do tanich rozwiązań. Na parterze została zaplanowana strefa dzienna: salon, kuchnia, łazienka, kotłownia oraz pokój (15,00 m²) docelowo zaprojektowany z myślą o rodzicach.

Na poddaszu znajdują się trzy dodatkowe sypialnie oraz łazienka. Jedna z nich jest mniejsza, dlatego można urządzić tam np. gabinet lub niewielką siłownię.

27. Projekt domu Dom na Alasce 2 (69,55 m²)

Projekt domu Dom na Alasce 2
Projekt domu Dom na Alasce 2

Projekt Dom na Alasce 2 przedstawia parterowy budynek z poddaszem do późniejszej adaptacji. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy chcą podzielić w czasie koszty związane z inwestycją lub myślą o powiększeniu rodziny w przyszłości – i dopiero w tym momencie chcą powiększyć przestrzeń w swoim domu. W projekcie znajdują się dwa duże pokoje (ich powierzchnia to 11,74 m² oraz 11,02 m²).

28. Projekt domu Sej-Pro 044 Energo (101,16 m²)

Projekt domu o prostej bryle
Projekt domu o prostej bryle

Połączenie deski elewacyjnej z białym i jasno-brązowym tynkiem nadaje domowi charakteru i podkreśla jego atuty. Tak nowoczesny budynek idealnie zaprezentuje się w miastach i na jego obrzeżach. Łatwa w budowie bryła oraz dwuspadowy dach przyspieszą proces realizacji. 

Do projektu należy duży taras - nic nie stoi na przeszkodzie, by w czasie ciepłych miesięcy przenieść tam jadalnię lub zorganizować przyjęcie dla rodziny.

29. Projekt domu KP-100 (88,71 m²)

Projekt domu KP-100 jest nowoczesny i rodzinny
Projekt domu KP-100 jest nowoczesny i rodzinny

KP-100 to parterowy dom na wąskie działki. Nowoczesny wygląd budynku oraz przeszklenia przekonają do siebie nawet najbardziej wymagających inwestorów. Dzięki ponadczasowej elewacji stanowi propozycję, która będzie atrakcyjna również dla kolejnych pokoleń. Na parterze znajdują się wszystkie pomieszczenia, w tym trzy pokoje, duży salon czy wygodna toaleta o powierzchni 6,39 m².

30. Projekt domu Ka78 (103,09 m²)

Projekt domu Ka78
Projekt domu Ka78

Ka78 to parterowy budynek o wyjątkowej elewacji. Jego rodzinny klimat sprawia, że na pewno przekona do siebie niejednego inwestora. Cała strefa funkcjonalna znajduje się na parterze. W skład pomieszczeń wchodzą: wiatrołap, WC, trzy sypialnie, kotłownia, łazienka, salon z jadalnią, kuchnia oraz spiżarnia. Przedłużeniem salonu jest zadaszony taras - idealne miejsce na codzienny odpoczynek.

Komentarze

  • Gość 2021-04-09T07:53:31Z

    Wybieraliśmy jeden z projektów tanich w budowie (2 lata temu) i zmieściliśmy się w 350k. Dobrze to wspominam, bo braliśmy pod uwagę zakup mieszkania. Nie dość, że stracilibyśmy 30 m2 powierzchni to jeszcze komfort, jaki wynika z posiadania własnego tarasu i garażu przy domu. :) Z zestawienia 9 bardzo mi się podoba .