Rzut parteru
- 2600 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Kreo
Kreo to parterowy niepodpiwniczony dom z jednostanowiskowym garażem. W tym przypadku bogaty program funkcjonalny został zawarty w prostej bryle na rzucie w kształcie litery L, a wszystkie pomieszczenia rozplanowano na parterze. Ta propozycja ma więc szansę spodobać się zwłaszcza rodzinom z małymi dziećmi oraz seniorom, którzy preferują budynki jednokondygnacyjne. Atutem projektu jest nie tylko funkcjonalny układ pomieszczeń, zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie, ale także nowoczesny styl elewacji, na który złożyła się kompozycja prostych i zarazem szlachetnych materiałów oraz subtelnego detalu.
Wiatrołap w domu Kreo został skomunikowany z garażem. Na tyłach tego ostatniego umieszczono obszerną kotłownię, umożliwiającą montaż kotła na każdy rodzaj paliwa, wyposażoną w praktyczne wyjście, prowadzące wprost do ogrodu. Przewidziany w projekcie garaż jest na tyle obszerny, że swobodnie będzie mógł zmieścić się w nim samochód oraz kosiarka, będzie mógł również służyć do przechowywania innych sprzętów.
Frontową część domu Kreo zajmuje otwarty pokój dzienny z kuchnią, spiżarnią i jadalnią. Aranżacje tych wnętrz można obejrzeć na dołączonych do projektu ilustracjach. Salon poprzez duże przeszklenia łączy się z tarasem. W pobliżu pokoju dziennego wydzielono niewielką łazienkę z prysznicem. Znajdująca się w głębi budynku część nocna składa się z trzech komfortowych, ustawnych sypialni oraz większej łazienki. To bardziej zaciszna część domu Kreo, w której rodzina będzie mogła odpocząć od codziennych obowiązków.
Technologia wykonania
- Dach: dachówka lub blachodachówka
- Elewacje: tynk
- Strop: żelbetowy
- Ściany wewnętrzne: murowane
- Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, pustak ceramiczny, docieplony styropianem
Koszty budowy
- Stan surowy zamknięty
- 222 tys. zł
- Stan deweloperski
- 296,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Kreo?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
300 tys. zł to kwota, za którą można kupić mieszkanie lub wybudować dom. W artykule prezentujemy dziesięć projektów domów, których realizacja powinna kosztować nie więcej niż 300 tys. zł. Tym razem są to domy w nowoczesnym stylu.
-
Efektowne przeszklenia są bardzo modne. Wielkoformatowe szklane drzwi oraz okna dodają bryle domu elegancji, stanowią doskonałe uzupełnienie elewacji, zaś wnętrze czynią przestronniejszym.
-
Planując budowę domu, trzeba mieć na uwadze zachowanie odpowiednich odległości od granic działki, sąsiednich zabudowań, a także od drogi publicznej. W szczególnych przypadkach budynki można sytuować bliżej.