Wizualizacja 1 domu Dymsza Rex Wizualizacja 2 domu Dymsza Rex
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Dymsza Rex - Rzut parteru
Dymsza Rex - Rzut parteru
garaż 17,10 m²
hol 2,90 m²
klatka schodowa 3,40 m²
kotłownia 7,10 m²
kuchnia 10,90 m²
pokój dzienny 28,50 m²
przedsionek 6,70 m²
schowek 4,90 m²
łazienka 2,90 m²

Rzut poddasza

Dymsza Rex - Rzut poddasza
Dymsza Rex - Rzut poddasza
garderoba 2,30 m²
klatka schodowa 3,40 m²
pokój 17,10 m²
pokój 12,90 m²
pokój 13,80 m²
pokój 9,80 m²
przedpokój 5,50 m²
łazienka 8,60 m²

Sytuacja

Dymsza Rex - Sytuacja
Dymsza Rex - Sytuacja

Przekrój

Dymsza Rex - Przekrój
Dymsza Rex - Przekrój

Elewacje

Dymsza Rex - Elewacja
Dymsza Rex - Elewacja.
Dymsza Rex - Elewacja
Dymsza Rex - Elewacja.
Dymsza Rex - Elewacja
Dymsza Rex - Elewacja.
Dymsza Rex - Elewacja
Dymsza Rex - Elewacja.

Opis projektu Dymsza Rex

Projekt Dymsza Rex to propozycja eleganckiej budowli, urzekająca nie tylko swoim wyglądem, ale także nieprzeciętnie funkcjonalnym wnętrzem. Wejście do budynku zostało zaakcentowane stylowymi filarami. Ponadto ładny wykusz od strony jadalni czy też elegancka lukarna z balkonem to kolejne przykłady niebanalnych form architektonicznych składających się na wyjątkowość projektu Dymsza Rex. Przestrzeń mieszkalna posiada wiele prostych i jednocześnie praktycznych rozwiązań.

W części parterowej przewidziano salon z jadalnią, kuchnię, WC dla gości, kotłownię/pomieszczenie gospodarcze, a także znajdujący się tuż obok garaż. Do pomieszczenia garażowego można dostać się od strony przedsionka. Kuchnia została wydzielona z pozostałej części domu, zapobiegając tym samym przenoszeniu się zapachów podczas gotowania. Na ładny taras w podcieniu prowadzą drzwi tarasowe z salonu.

Poddasze projektu Dymsza Rex zaaranżowano jako część intymną domu. Znajdują się tam cztery pokoje sypialne oraz duża łazienka dla domowników. Mocną stroną sypialni głównej jest połączenie jej z garderobą, dzięki czemu pokojowi nie grozi zagracenie dodatkowymi szafami. Ponadto zarówno w tej sypialni, jak i w pozostałych trzech znajduje się wyjście na urokliwy balkon. Drzwi balkonowe przewidziano również w łazience. Jest to rozwiązanie zarówno ciekawe, jak i bardzo praktyczne. Doskonały przepływ powietrza chroni pomieszczenie przed nadmierną wilgocią i powstawaniem pleśni.

Projekt domu Dymsza Rex posiada wiele estetycznych i pomysłowych rozwiązań, co czyni go zdecydowanym liderem wśród innych tego typu projektów.

Technologia wykonania

wersja technologiczna: murowana - beton komórkowy
elewacje: tynk cementowo-wapienny
konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa
pokrycie dachu: blachodachówka
ściany wewnętrzne: bloki SILKA E gr. 24 cm i 12cm
ściany zewnętrzne: bloczki YTONG gr. 40cm
strop: żelbetowy
rodzaj schodów: żelbetowe
ogrzewanie: kocioł na gaz

Koszty budowy domu Dymsza Rex

Stan surowy zamknięty
198,5 tys. zł
Stan deweloperski
315,5 tys. zł
3450 zł 3150 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Dymsza Rex
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Dymsza Rex! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł
autor: Ryszard Czapla, Archeton

Polecane technologie

Architekt radzi

Czy można w projekcie zlikwidować lukarnę od strony ogrodu, zlikwidować balkon w lukarnie nad wejściem, zlikwidować balkon nad garażem, zmienić okno balkonowe na mniejsze, a także zlikwidować wykusz oraz powiększyć bryłę budynku z obu stron o 0,7 m?

Wszystkie powyższe zmiany są możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji projektu do konkretnej działki inwestora przez lokalnego architekta adaptującego. Rezygnacja z lukarn wymaga zmian w konstrukcji dachu, co pozwoli ją uprościć. Usunięcie balkonów oraz zmiana okna na mniejsze wiąże się ze zmianami w stolarce otworowej. Likwidacja wykuszu jest zmianą, która nie tylko umożliwi bardziej ekonomiczne eksploatowanie, ale też obniży koszty budowy. Zmiana wymiarów zewnętrznych jest bardziej skomplikowana i wiąże się z przedłużeniem połaci dachowych wzdłuż kalenicy. Wszystkie powyższe modyfikacje muszą być naniesione w projekcie na etapie adaptacji.

Czy można wykonać dach z dachówki ceramicznej oraz zastosować piec na ekogroszek?

Projekt domu Dymsza Rex przewiduje pokrycie dachu blachodachówką. Zmiana lżejszych materiałów na cięższe może wymagać wzmocnienia więźby dachowej, w związku z tym aby wprowadzić tę zmianę, konieczne będzie przeliczenie grubości krokwi w konstrukcji dachu.
Kotłownia w projekcie ma ponad 7 m² powierzchni, dlatego można zainstalować w niej piec na paliwo stałe. Zgoda na zmianę systemu ogrzewania pozwoli na wprowadzenie innego rodzaju instalacji.
Wszystkie modyfikacje wprowadzi lokalny architekt adaptujący za autorską zgodą dołączoną do projektu.

Czy możliwe jest usunięcie balkonu nad garażem, usunięcie drzwi łączących garaż z przedsionkiem, zmiana okna w garderobie z okrągłego na kwadratowe oraz poszerzenie garażu i kotłowni o 0,5 m?
Wyżej wymienione zmiany są możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji za autorską zgodą na zmiany w stolarce otworowej oraz zmiany wymiarów zewnętrznych budynku. Najbardziej skomplikowaną zmianą będzie poszerzenie garażu i kotłowni, ponieważ wiąże się to z przeniesieniem ścian zewnętrznych oraz z wydłużeniem dachu wzdłuż kalenicy. Tego typu zmiany muszą być naniesione w projekcie kolorem czerwonym przez lokalnego architekta adaptującego.