Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2740 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu APS 242
Zgrabny dom o atrakcyjnej sylwetce i funkcjonalnym układzie pomieszczeń. Zwarta bryła domu o prostej konstrukcji będzie łatwa w budowie i ekonomiczna w eksploatacji. Zaletą tego domu jest prosty układ funkcjonalny z wygodną częścią dzienną na parterze i obszernymi sypialniami na poddaszu. Dodatkowym atutem jest strych na półpiętrze nad garażem, który znacząco może wzbogacić powierzchnię użytkową domu. Garaż wbudowany i duża kotłownia to lepiej wykorzystane środki na budowę i możliwość tańszego ogrzewania paliwem stałym. Zobacz także projekty: APS 229, APS 161, APS 234.
Technologia wykonania
ściany - gr. 37cm - pustak ceramiczny POROTHERM gr. 25cm + ocieplenie wełną mineralną gr. 12cm stropy - parter - gęstożebrowy typu „TERIVA”, - poddasze - drewniany dach - drewniany, - pokrycie - dachówka lub blacha - kąt nachylenia dachu - 38st ocieplenie poddasza - wełna mineralna tynk - mineralny
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 175 tys. zł
- Stan deweloperski
- 278 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt APS 242?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
Schody żelbetowe są solidne i funkcjonalne. Jeśli zostaną zamówione w fabryce, budowa domu przebiegnie sprawniej, schody prefabrykowane nie wymagają bowiem deskowania i zbrojenia. Są gotowe natychmiast po zamontowaniu.
-
Garaż można zbudować od razu, wraz z domem, albo poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności. Warto jednak z góry zarezerwować odpowiednie miejsce na działce, bo później może z tym być problem.