TOP30: Projekty domów - budowa do 300 tys. zł

Koszty budowy domu mają ogromne znaczenie przy wyborze projektu. Jeżeli myślimy, że zbudowanie domu wymaga o wiele wyższych kosztów niż zakup mieszkania, może się okazać, że jesteśmy w dużym błędzie. Istnieją projekty, które zachwycają swoją funkcjonalnością, a jednocześnie są tanie w budowie. O jakich projektach mowa? Zobaczcie ranking TOP30 projektów domów.

 

Projekty domów tanich w budowie. Ranking TOP30
Projekty domów tanich w budowie. Ranking TOP30

 

Zebraliśmy TOP 30 projektów domów, których koszty realizacji w stanie deweloperskim nie przekraczają 300 tys. zł. To świetna opcja dla tych, którym zależy na wygodzie i komforcie mieszkania w domu, przy inwestycji porównywalnej do zakupu mieszkania w bloku. 

Dom tani w budowie - jaki projekt wybrać?

Dom w cenie mieszkania - to możliwe, ale wszystko zależy od naszych wymagań i dopracowanego planu - a ten zaczyna się od wyboru projektu domu. Od jego cech zależy nie tylko komfort miezkania, ale przede wszystkich koszty budowy i późniejszej ekploatacji? Na co zwracać uwagę przy wyborze projektu, aby koszty były jak najniższe? Czym charakteryzuje się dom tani w budowie? Przede wszystkim, wybierając projekt, kieruj się niezbyt dużą powierzchnią. Za domy tanie w budowie uznaje się te, które nie przekraczają 100 m². Budynek powinien mieć prostą konstrukcję, bez balkonów, lukarn, wykuszy czy zbędnych, dodatkowych zadaszeń. Najlepiej, aby bryła była osadzona na planie prostokąta - to zapewni wyraźnie niższe koszty budowy. Podobnie dach - powinien być jak najprostszy, najlepiej płaski lub dwuspadowy. Dachy, które posiadają urozmaicenia, wymagają niestety zastosowania trudniejszych obróbek - rosną więc nie tylko koszty materiału, ale również robocizny. Kolejny aspekt - liczba kondygnacji. Koszty budowy najkorzystniej plasują się przy budowie domu z poddaszem użytkowym lub do adaptacji. Gdy zależy nam na obniżeniu nakładów finansowych w budowę domu, warto również zrezygnować z piwnicy - może ona podwyższyć całościowe koszty nawet o 30%. W ekonomicznym domu nie znajdziemy również antresoli.

Wnętrza również podnoszą koszty budowy

To prawda, dlatego podczas wyboru projektu, warto przeanalizować układ funkcjonalny nie tylko pod kątem aranżacji wnętrz, ale również kosztów budowy. Każda ścianka działowa to dodatkowy koszt - może warto wybrać bardziej otwarty układ, gdzie np. kuchnia jest połączona z salonem? Kolejny aspekt to budowa kominka - na jego rezygnacji możemy dużo oszczędzić (nie trzeba budować dodatkowego komina). 

Nie bez znaczenia jest też powierzchnia pomieszczeń - minimalizując ją, możemy zbudować mniejszy, a co za tym idzie - tańszy dom. Dla przykładu, wystarczającą powierzchnią kuchni będzie 10 m², salonu 20-30 m², łazienki - 7 m². 

Chcesz zbudować dom taniej? Zrezygnuj z garażu

Rezygnacja z garażu pozwoli oszczędzić nawet 20 tys. zł. O wiele tańszym rozwiązaniem od budowy garażu będzie realizacja drewnianej wiaty garażowej. Niestety nie zapewnia ona takiego komfortu, jak murowane pomieszczenie na samochód. Więcej na temat kosztów budowy domu z garażem przeczytasz TUTAJ.

Czy warto oszczędzać na materiałach budowlanych?

Niska cena materiałów nie zawsze będzie mieć przełożenie na obniżenie kosztów budowy domu, ponieważ tego typu produkty mogą pozostawiać wiele do życzenia pod względem jakości. Kupujmy od znanych producentów, ze sprawdzonych źródeł, zwłaszcza, gdy chodzi o fundamenty czy materiały izolacyjne - tutaj oszczędności przyniosą więcej szkód niż pożytku. Ale warto sprawdzać ceny tych samych materiałów w wielu hurtowniach - różnice w cenie mogą osiągać nawet 20%, a to już bardzo wysokie kwoty. 

1. Projekt domu Rusałka (86,55 m²)

Projekt domu Rusałka
Projekt domu Rusałka

 

Projekt Rusałka przedstawia dom z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. To klasyczny budynek dla tych, którzy cenią sobie standardowe rozwiązania i stylową surowość. Parter domu zajmuje strefa dzienna: wiatrołap, wc, otwarta kuchnia, jadalnia i salon. Przy wejściu znajdują się schody, które prowadzą na zaciszne poddasze. W strefie nocnej znajdują się trzy sypialnie, łazienka i garderoba. Wszystkie pokoje są doświetlane przez okna dachowe.

Niezawodne i urokliwe przeszklenia sprawiają, że latem możemy otworzyć się na taras, będący łącznikiem domu z ogrodem.

2. Projekt domu Hary I (128,94 m²)

Projekt domu Hary I
Projekt domu Hary I

 

Projekt Hary I prezentuje parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. Łączy klasyczny wygląd z elegancją. Dzięki swojej formie idealnie dopasuje się do każdej okolicy, jednocześnie zachwycając swoją funkcjonalnością.

Wewnątrz znajdują się: kotłownia, garderoba, trzy sypialnia, łazienka, pralnia, WC, pokój dzienny, jadalnia, spiżarnia, kuchnia, komunikacja i wiatrołap. Od głównej sypialni znajduje się wyjście, które prowadzi na taras.

Do budowy tego domu wystarczy działka o szerokości 19,96 m.

3. Projekt domu Kornel V Energo (90,97 m²)

Projekt domu Kornel V Energo
Projekt domu Kornel V Energo

 

Kornel V Energo to dom, który zachwyca swoją prostotą, elegancją i niewielką ceną. Dzięki zaplanowaniu na rzucie w kształcie prostokąta, dom jest nietrudny w realizacji.

Do użytku lokatorów w budynku znajdują się: kotłownia, łazienka, trzy sypialnie, toaleta, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia i wiatrołap. Do salonu przylega taras, idealny na popołudniowy czas w rodzinnym gronie. Dzięki swojemu funkcjonalnemu układowi pomieszczeń, to idealne rozwiązanie dla nawet czteroosobowej rodziny.

Gustowne elewacje przykuwają uwagę wszystkich tych, którzy cenią sobie nowoczesność. W przedstawionej ofercie to jeden z najbardziej rodzinnych domów.

4. Projekt domu Abra 2 (109,62 m²)

Projekt domu Abra 2
Projekt domu Abra 2

 

Abra 2 to dom parterowy bez poddasza użytkowego z dwustanowiskowym garażem. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań, jest on niedrogi w utrzymaniu. Jest też tani i prosty w budowie.

Wewnątrz domu znajdują się trzy pokoje, korytarz, łazienka, salon, kuchnia, spiżarnia, WC, pomieszczenie gospodarcze i wiatrołap. Dom zachwyca swoją prostą formą, która idealnie dopasuje się do każdej działki. Jest to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania – projekt Abra 2 zachwyca swoją klasyczną kolorystyką w połączeniu z drewnianymi motywami.

5. Projekt domu Magda Lux A bez garażu (119,2 m²)

Projekt domu Magda Lux A bez garażu
Projekt domu Magda Lux A bez garażu

 

Projekt domu Magda Lux A bez garażu to parterowy dom z oryginalnymi przeszkleniami i klasycznym wyglądem. Wewnątrz znajdują się pomieszczenia: kotłownia, pokój, łazienka, sypialnia, WC, kuchnia, salon i wiatrołap. To idealne rozwiązanie dla młodego małżeństwa, seniorów lub trzyosobowej rodziny. Dom ma też opcję późniejszej adaptacji poddasza, co sprawia, że plany powiększenia rodziny nie muszą się wiązać z przeprowadzką.

Jest to też jedno z najbardziej stylowych rozwiązań, które jest uwielbiane i często wybierane przez inwestorów. Dzięki uroczym przeszkleniom, mieszkanie ma stały dostęp do światła.

6. Projekt domu BW-49 wariant 1 (99,1 m²)

Projekt domu BW-49 wariant 1
Projekt domu BW-49 wariant 1

 

Projekt domu BW-49 wariant 1 przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Nieskomplikowaną bryłę wieńczy dach dwuspadowy.

Po wejściu do domu znajdziemy przedsionek, kotłownię i wejście do garażu z przydatnym składzikiem. Na parterze znajduje się przede wszystkim dzienna strefa. Salon jest doskonale oświetlony, a jadalnia oraz kuchnia ze spiżarnią idealnie wpasują się w klimat wieczorów w rodzinnym gronie. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje i łazienka, a więc świetna strefa funkcjonalna dla dzieci lub miejsce na pokoje gościnne.

7. Projekt domu Lila Economic (98,22 m²)

Projekt domu Lila Economic
Projekt domu Lila Economic

 

Ten niepozorny projekt to Lila Economic, który powinien spodobać się wszystkim ceniącym klasyczny styl. Do dyspozycji domowników, kiedy mają wolny czas i chcą odpocząć lub spędzić go w rodzinnym gronie, jest również taras z zadaszeniem i dekoracyjną pergolą.

Na parterze domu znajdują się wiatrołap, kuchnia, pokój dzienny, przestronny gabinet, WC i kotłownia. Dom posiada również praktyczne poddasze użytkowe, na którym znajdziemy łazienkę i trzy spore sypialnie, będące wygodną opcją dla domowników ceniących komfort i własną przestrzeń.

Dom Lila Economic łączy w sobie nowoczesność z funkcjonalnością – te dwie rzeczy są czołowym trendem wśród inwestorów mieszkań, więc to zdecydowanie projekt, na który warto poświęcić swój czas, jeżeli zależy nam na stylowym rozwiązaniu.

8. Projekt domu Gładyszów 3 (114,25 m²)

Projekt domu Gładyszów 3
Projekt domu Gładyszów 3

 

Gładyszów 3 to klasyczny dom, łączący w sobie elegancję, prostotę, styl i szyk. Posiada on funkcjonalne poddasze użytkowe, zaprojektowane z myślą o wygodzie całej rodziny. Na parterze znajdują się wiatrołap, kotłownia, komunikacja, WC, salon, kuchnia i spiżarka. Na poddaszu za to znajdziemy trzy spore pokoje, będące wygodną opcją dla lokatorów, garderobę i dużą łazienkę. Piętro zostało stworzone z myślą o funkcjonalnej przestrzeni nocnej, która zadowoli wszystkich domowników.

Dzięki swojej powierzchni, dom Gładyszów 3 to opcja dla rodziny cztero- lub pięcioosobowej.

9. Projekt domu Logan II (139,99 m²)

Projekt domu Logan II
Projekt domu Logan II

 

Projekt Logan II to skromny, lecz elegancki i stylowy dom, który idealnie wpasuje się w klimat każdej działki i okolicy. W projekcie znajduje się poddasze użytkowe. Z tego powodu jest to świetne rozwiązanie dla rodzin, małżeństw czy seniorów.

Jest to również dom ergonomiczny, wpisujący się w oczekiwania nowoczesnej rodziny. Na parterze domu znajdują się wiatrołap, kuchnia, spiżarnia, pokój dzienny, gabinet, łazienka, garderoba i kotłownia. Na poddaszu są natomiast łazienka, trzy sypialnie i garderoba.

Dom posiada funkcjonalny układ pomieszczeń, który sprawia, że każdy członek rodziny znajdzie miejsce dla siebie.

10. Projekt domu Nel IIN+ (100,75 m²)

Projekt domu Nel IIN+
Projekt domu Nel IIN+

 

Projekt Nel robi wrażenie już z daleka. To dom z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem, przeznaczony nawet dla pięcioosobowej rodziny. Ten funkcjonalny budynek na poddaszu posiada dwie sypialnie i łazienkę.

Na parterze za to znajdziemy: wiatrołap, salon, kuchnię, gabinet, schody, sypialnię, WC, garderobę, pomieszczenie gospodarcze, garaż i taras idealny na odpoczynek. Ze względu na przemyślany układ pomieszczeń, dom jest świetną opcją zarówno dla najmłodszych, którzy potrzebują miejsca na zabawę lub dla starszych, którzy pragną komfortu oraz ciszy.

11. Projekt domu Doppio 2 (90 m²)

Projekt domu Doppio 2
Projekt domu Doppio 2

 

Projekt Doppio 2 przedstawia mały, parterowy domek. Klasyczna forma i naturalne materiały nadają mu ciepłego i rodzinnego charakteru. Pasuje do każdej okolicy - zarówno miejskiej, jak i wiejskiej.

Wygodny podział na strefę dzienną oraz nocną sprawia, że dom jest w pełni komfortowy i spełnia potrzeby czteroosobowej rodziny. Wewnątrz zaprojektowano kotłownię, WC, łazienkę, trzy pokoje, salon z otwartą kuchnią oraz wiatrołap. Duży salon otwiera się na przyjemny taras. To wspaniały budynek, jeżeli szukamy rodzinnego domu dla siebie oraz swoich najbliższych.

12. Projekt domu Teverina III Termo (92,5 m²)

Projekt domu Teverina III Termo
Projekt domu Teverina III Termo

 

Projekt Teverina III Termo przedstawia komfortowy dom parterowy z jednostanowiskowym garażem. Pod dachem znajduje się strych, który można zagospodarować wedle własnych potrzeb. Wielospadowy dach, białe elewacje oraz modna okładzina i przeszklenia podkreślają stylową surowość tego projektu. Niewątpliwie stanie się ozdobą każdej okolicy.

Wewnątrz budynku zaplanowano garaż, kotłownię, trzy sypialnie, łazienkę, salon, otwartą kuchnię, WC oraz sień. Podział na strefę nocną i dzienną sprawia, że mieszkańcy mają wyraźne strefy odpoczynku, zabawy i posiłków. Jest to wygoda, z której warto skorzystać.

13. Projekt domu Mini 3 (79 m²)

Projekt domu Mini 3
Projekt domu Mini 3

 

Mini 3 to idealny dom na niewielką działkę. Można go wybudować w cenie mieszkania, co na pewno ucieszy wielu inwestorów. Jest to propozycja, która zapewni komfort czteroosobowej rodzinie. Z pozoru skromny, od wewnątrz zaskakuje funkcjonalnością i dobrze rozplanowanym układem pomieszczeń.

Wewnątrz domu zaprojektowano kotłownię, toaletę, łazienkę, trzy sypialnie, pokój dzienny z jadalnią, kuchnię ze spiżarnią oraz garderobę znajdującą się w holu. Otwarta przestrzeń kuchenna sprawia, że podawanie posiłków jest łatwe i przyjemne. Po obiedzie warto zrelaksować się na częściowo zadaszonym tarasie.

14. Projekt domu Tryton Teriva (98,96 m²)

Projekt domu Tryton Teriva
Projekt domu Tryton Teriva

 

Projekt Tryton Teriva prezentuje parterowy dom ze strychem. W domu zaprojektowano wentylację grawitacyjną oraz, jako alternatywę, wentylację mechaniczną z rekuperacją. Budynek zaplanowano jako prostą bryłę, opartą na kwadracie z nieskomplikowanym dachem czterospadowym.

Wewnątrz budynku znajdują się wiatrołap, spiżarnia, kuchnia, salon z jadalnią, łazienka, pralnia, kotłownia i trzy pokoje – największy z nich ma 12,90 m² powierzchni, a najmniejszy 10,24 m². To wygodna przestrzeń, która zadowoli zarówno rodziców, jak i ich dzieci. Otwarta kuchnia ułatwia podawanie posiłków, a spiżarnia pozwala zachować porządek.

15. Projekt domu Domidea 58 mG (99,99 m²)

Projekt domu Domidea 58 mG
Projekt domu Domidea 58 mG

 

Domidea 58 mG to parterowy dom z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Nowoczesny wygląd tego budynku sprawia, że jest lubiany przez inwestorów. W projekcie znajduje się również wygodny taras w kształcie litery L – idealne miejsce na odpoczynek i posiłek w rodzinnym towarzystwie.

Na parterze zaplanowano garaż, kotłownię, sypialnię/gabinet, łazienkę, salon z otwartą kuchnią oraz wiatrołap. Na poddaszu, w strefie nocnej, znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz garderoba przynależąca do największego z pomieszczeń.

16. Projekt domu Turkawka z garażem 1-st. (82 m²)

Projekt domu Turkawka z garażem 1-st.
Projekt domu Turkawka z garażem 1-st.

 

Projekt Turkawka z garażem 1-st. A przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym. Jest prosty oraz tani w budowie. Główne wejście do domu oraz garaż zostały osłonięte stylowym podcieniem. Z łatwością wpisze się on w każdy krajobraz: miejski i wiejski.

Na parterze budynku zaplanowano: garaż jednostanowiskowy, pomieszczenie techniczne, salon, kuchnię, praktyczną spiżarnię, WC oraz garderobę w holu. Na poddaszu zaprojektowano strefę nocną, gdzie wygodnie można odpocząć w trzech sypialniach. Dodatkowymi udogodnieniami na tej kondygnacji są: duża łazienka oraz garderoba.

17. Projekt domu Elka 4 (91,12 m²)

Projekt domu Elka 4
Projekt domu Elka 4

 

Elka 4 to projekt domu parterowego o prostej, ale stylowej bryle. Mimo niewielkiej powierzchni użytkowej, dom jest w pełni funkcjonalny. Połączenie nowoczesnych oraz sprawdzonych rozwiązań sprawia, że budynek wpisze się w każdy krajobraz.

Wewnątrz domu zaplanowano: wiatrołap, salon, kuchnię, spiżarnię, garderobę, dwa pokoje, łazienkę oraz kotłownię. Sam salon ma 31,33 m² powierzchni. To wygodna przestrzeń, gdzie można zjeść razem posiłek. Po obiedzie warto spędzić czas na zadaszonym tarasie.

18. Projekt domu Dopasowany 04 (81,28 m²)

Projekt domu Dopasowany 04
Projekt domu Dopasowany 04

 

Dopasowany 04 to propozycja niewielkiego domu o prostym rzucie. Wygodnie może w nim zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. W projekcie znajduje się wiata garażowa, będąca tańszą alternatywą dla posiadania garażu. Kolorystyczne zróżnicowanie elewacji parteru oraz strychu sprawia, że bryła domu zyskuje lekkość. To projekt, który pasuje do każdej okolicy, miejskiej i wiejskiej.

Na parterze domu zaplanowano składzik, trzy sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienkę, komunikację oraz wiatrołap. Sypialnie zapewnią komfort zarówno rodzicom, jak i młodszym członkom rodziny. Cenowo, rozwiązanie to jest świetną alternatywą dla posiadania mieszkania w centrum miasta.

19. Projekt domu Armanda XS Bis (100,64 m²)

Projekt domu Armanda XS Bis
Projekt domu Armanda XS Bis

 

Armanda XS Bis to nieduży, przytulny oraz ekonomiczny dom z poddaszem użytkowym. W architekturze budynku dostrzegalne jest umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnością oraz elegancji z dbałością o satysfakcjonującą funkcjonalność. Dom zaprojektowano jako energooszczędny, co na pewno ucieszy wielu inwestorów.

Na parterze domu zaplanowano pokój/gabinet, pomieszczenie gospodarcze, łazienkę, salon z jadalnią, spiżarnię, kuchnię oraz wiatrołap. Na poddaszu zaprojektowano wygodną strefę dzienną: trzy pokoje oraz łazienkę. Dom ten pasuje do każdej okolicy. Jego rodzinny wygląd oraz nowoczesne wykończenia czynią go modnym i zauważalnym zarówno w mieście, jak i na wsi.

20. Projekt domu Malutki 2 (100 m²)

Projekt domu Malutki 2
Projekt domu Malutki 2

 

Projekt domu Malutki to projekt domu z poddaszem użytkowym. To idealne rozwiązanie dla wieloosobowej rodziny. Budynek został zaprojektowany z myślą o wąskiej działce z wyjazdem od strony północnej. Duże przeszklenia to hit sezonu, które na pewno ucieszą inwestorów lubiących modną architekturę.

Wewnątrz domu zaplanowano strefę dzienną oraz nocną. Na parterze znajdziemy: pomieszczenie techniczne, gabinet, łazienkę, kuchnię, pokój dzienny z jadalnią oraz wiatrołap. Na poddaszu zaprojektowano trzy pokoje oraz łazienkę.

21. Projekt domu Eco 03 (90,44 m²)

Projekt domu Eco 03
Projekt domu Eco 03

 

Projekt domu Eco 03 prezentuje prostą i zwartą bryłę oraz dwuspadowy dach, które zapewniają niskie koszty budowy. Ergonomiczny rozkład domu odpowiada potrzebom nawet czteroosobowej rodziny. Ciemne pokrycie dachu świetnie komponuje się z jasną elewacją. To wyjątkowy projekt, któremu zdecydowanie warto dać szansę.

Wewnątrz budynku zaplanowano: pomieszczenie techniczne, kuchnię, pokój dzienny, łazienkę, trzy sypialnie oraz wiatrołap. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają alternatywy dla mieszkania w mieście i marzą o posiadaniu własnego domu.

22. Projekt domu Koncept-65 DL (74,31 m²)

Projekt domu Koncept-65 DL
Projekt domu Koncept-65 DL

 

Koncept-65 DL to nowoczesny domek letniskowy. Idealnie nadaje się na spędzanie w nim wakacji oraz urlopu np. w górach. Wyjątkowa elewacja oraz modne przeszklenia spodobają się inwestorom lubiącym oryginalnie rozwiązania architektoniczne.

Na parterze domu zaplanowano pomieszczenie gospodarcze, salon, kuchnię i łazienkę. Na poddaszu zaprojektowano dwie sypialnie dwuosobowe. Jest to idealne rozwiązanie na wyjazd dla rodziny lub znajomych. Ogrzewanie budynku jest elektryczne z ciepłą wodą z bojlera elektrycznego.

23. Projekt domu Ewa (85,07 m²)

Projekt domu Ewa
Projekt domu Ewa

 

Projekt domu Ewa przedstawia mały dom z poddaszem użytkowym. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 85,07 m². To dom dla tych, którzy cenią sobie oszczędne, lecz w pełni funkcjonalne rozwiązania. Prosta forma i nowoczesny dach sprzyjają szybkiej oraz ekonomicznej budowie. To świetna alternatywa dla zakupu mieszkania w mieście.

Wewnątrz zaplanowano wygodną strefę dzienną oraz nocną. Na parterze zaprojektowano dwa pokoje, kuchnię, salon oraz łazienkę. Salon łączy się z otwartą kuchnią, dzięki czemu podawanie posiłków jest proste i przyjemne. Na poddaszu znajdują się cztery pokoje oraz łazienka, do której dostęp mają wszyscy z domowników.

24. Projekt domu Pinczer 4 z garażem 2-st. (100,6 m²)

Projekt domu Pinczer 4 z garażem 2-st.
Projekt domu Pinczer 4 z garażem 2-st.

 

Pinczer 4 to dom spełniający potrzeby nawet pięcioosobowej rodziny. To idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie klasyczną stylistykę. Budynek jest przykryty dwuspadowym dachem. Dwustanowiskowy garaż to udogodnienie, które ucieszy inwestorów korzystających z auta na co dzień.

Na parterze domu zaplanowano garaż, WC, pokój/gabinet, kuchnię, pokój dzienny, kotłownię oraz wiatrołap. Na poddaszu zaprojektowano łazienkę, trzy wygodne pokoje oraz strych o powierzchni 17,80 m². Projekt Pinczer 4 to opcja dla tych, którzy szukają przyjemnej alternatywy dla inwestycji w mieszkanie w mieście.

25. Projekt domu BW-39 wariant 5 (92,5 m²)

Projekt domu BW-39 wariant 5
Projekt domu BW-39 wariant 5

 

Projekt BW-39 wariant 5 przedstawia parterowy dom bez garażu. Jego wielkość odpowiada potrzebom trzy- lub nawet czteroosobowej rodziny. Do budynku należy również taras, który robi wrażenie już z pewnej odległości. Jego zadaszenie sprzyja rodzinnym obiadom z widokiem na ogród. Praktycznie zadaszenie znajduje się również przy wejściu do domu.

Wewnątrz domu znajdują się łazienka, trzy pokoje (każdy ponad 10 m²), spiżarnia, aneks kuchenny oraz pokój dzienny z jadalnią. Układ pomieszczeń w wygodny sposób rozdziela strefę dzienną od nocnej. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy znajdą tutaj miejsce na odpoczynek i relaks w towarzystwie najbliższych.

26. Projekt domu Thiago (110,3 m²)

Projekt domu Thiago
Projekt domu Thiago

 

Thiago to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Jego nowoczesna elewacja oraz zastosowanie sprawdzonych rozwiązań sprawiają, że dom pasuje do każdej okolicy, jednocześnie będąc jej niewątpliwą ozdobą. Może w nim wygodnie zamieszkać cztero- lub nawet sześcioosobowa rodzina. Dwuspadowy dach oraz zwarta bryła budynku to gwarancja niskich kosztów budowy.

Na parterze domu zaplanowano łazienkę, pokój, spiżarkę, salon z kuchnią, kotłownię oraz wiatrołap. Na poddaszu użytkowym znajdują się trzy pokoje, łazienka oraz garderoba. Do dwóch stylowych i wygodnych balkonów dostęp mają osoby mieszkające w większych pokojach.

27. Projekt domu Domena 120 (99,5 m²)

Projekt domu Domena 120
Projekt domu Domena 120

 

Projekt Domena 120 przedstawia dom dla czteroosobowej rodziny z poddaszem do późniejszej adaptacji. Nowoczesna elewacja, prosta bryła dachu oraz wyjątkowy dobór kolorów sprawiają, że dom pasuje do każdej okolicy, a jednocześnie jest tani i szybki w budowie. Również niewielki taras ucieszy wielu inwestorów.

Na parterze domu znajdują się kotłownia, WC, pralnia, garderoba, trzy pokoje, łazienka, salon z jadalnią i kuchnia ze spiżarnią. Projekt zaplanowano tak, by mieszkańcy mieli zapewniony wyraźny podział na strefę dzienną oraz nocną. Poddasze do późniejszej adaptacji to rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby w przyszłości powiększyć rodzinę lub chcą podzielić koszty budowy domu w czasie.

28. Projekt domu Rozsądny (85,91 m²)

Projekt domu Rozsądny
Projekt domu Rozsądny

 

Projekt domu Rozsądny D52 prezentuje parterowy dom bez garażu. Wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku zostały zaplanowane na jednej kondygnacji. Od razu zwraca na siebie uwagę, dzięki wyjątkowym, nowoczesnym wykończeniom i modnym przeszkleniom. Biel oraz szara okładzina to połączenie, które jest strzałem w dziesiątkę.

Wewnątrz budynku znajdują się łazienka, dwa pokoje, pomieszczenie techniczne, kuchnia ze spiżarnią, salon z jadalnią oraz wiatrołap. To dom dla tych, którzy cenią ekonomiczne, ale w pełni stylowe rozwiązania. Czas na tarasie to wygoda, którą mogą cieszyć się właściciele tego domu. Posiłek z rodziną, odpoczynek, książka lub opalanie w ciepłe miesiące: wszystko to można zrobić na tej wygodnej przestrzeni.

29. Projekt domu D104 – Marika (78,66 m²)

Projekt domu D104 – Marika
Projekt domu D104 – Marika

 

D104 Marika to stylowa budowla parterowa z jednostanowiskowym garażem. Elewacja zewnętrzna jest tradycyjna, ale oryginalna, dzięki czemu na pewno spodoba się wielu inwestorom. Wielospadowy dach i stylowe przeszklenia, które można znaleźć w tym projekcie, są niewątpliwym hitem sezonu.

Na parterze znajdują się spiżarnia, pomieszczenie techniczne, WC, łazienka, trzy pokoje, salon, kuchnia i wiatrołap. Do dyspozycji inwestorów jest też wygodna przestrzeń tarasowa. Wspólny posiłek, odpoczynek na świeżym powietrzu lub widok na własny ogród – to udogodnienia, które zawsze podobają się mieszkańcom. Przestrzeni na tarasie wystarczy, by każdy z domowników mógł na niej odpocząć po dniu pełnym obowiązków.

30. Projekt domu Anulka N z garażem (106,4 m²)

Projekt domu Anulka N z garażem
Projekt domu Anulka N z garażem

 

Anulka N to parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. To propozycja dla tych, którzy chcieliby zbudować dom stosunkowo niedużym kosztem. Zaprojektowano go z myślą o czteroosobowej rodzinie. Dom jest parterowy, murowany, przykryty dachem dwuspadowym.

W garażu znajduje się dodatkowe miejsce na kosiarkę lub innego rodzaju sprzęt.

Na parterze domu zaplanowano pomieszczenie gospodarcze, łazienkę, trzy pokoje, garderobę, pokój dzienny (o powierzchni 37,30 m²), WC, spiżarnię, kuchnię, pomieszczenie pomocnicze oraz wiatrołap. Duży, jasny salon z kominkiem posiada wyjście na taras.

Komentarze

  • Maria 2021-04-07T06:41:22Z

    4 i 19 wymarzone projekty :))

    • Magda 2020-03-01T00:09:22Z

      Czy koszty budowy poszczególnych domów z tego artykułu sa przeliczone zgodnie z obowiazujacymi teraz cenami ?

      • Gość 2020-03-02T08:35:05Z

        Koszty budowy są wskaźnikowe - zawsze trzeba uwzględnić margines błędu ok. 10-15%. Najlepiej albo zamówić kosztorys inwestorski do projektu, albo pokazać projekt wykonawcy, żeby ocenił budżet.

        • RAfo 2020-07-10T08:17:49Z

          Albo się nie znasz albo kłamiesz. Margines błędu który idzie w górę to +25%