Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2400 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2600 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Eco 06
Projekt Eco 06 przedstawia przestronny i funkcjonalny dom z poddaszem użytkowym. Budynek posiada zwartą, kompaktową bryłę o prostej konstrukcji, zwieńczoną równie nieskomplikowanym dachem dwuspadowym. Ta prosta forma gwarantuje, że dom będzie stosunkowo niedrogi w budowie oraz późniejszej eksploatacji. Przy prawej ścianie szczytowej zaplanowano w nim jednostanowiskowy garaż, nad którym pozostawiono strych. Charakterystycznym elementem domu Eco 06 jest elegancka lukarna, która ozdabia klasyczną bryłę budynku, doświetla i powiększa pokój na poddaszu, a dzięki towarzyszącemu jej balkonowi – zapewnia też zadaszenie nad strefą wejściową.
W domu Eco 06 zaplanowano liczne wnęki, które oferują możliwość stworzenia dodatkowej zabudowy. Przewidziany w projekcie garaż został skomunikowany z mieszkaniem za pośrednictwem kotłowni. Wejście do tej ostatniej znajduje się w wiatrołapie, po opuszczeniu którego znajdziemy się w korytarzu. Tutaj po prawej stronie zaplanowano łazienkę oraz dodatkowy pokój. Najważniejszą część parteru zajmuje przestronny, ustawny i reprezentacyjny salon. W jego centrum zaprojektowano przyjemny kominek. Pokój dzienny jest otoczony z dwóch stron przez taras, który stanowi przyjemne zewnętrzne przedłużenie salonu. Od strony frontowej pokój dzienny łączy się z kuchnią, którą wyposażono w spiżarnię.
W domu Eco 06 poddasze to typowa strefa prywatna. W jej skład wchodzą trzy przytulne sypialnie. Największa została połączona z garderobą oraz łazienką, tworząc w ten sposób komfortowy apartament gospodarzy. W pobliżu sypialni umieszczono ogólnodostępną, rodzinną łazienką. Nad garażem natomiast pozostawiono strych, dostępny z tzw. półpiętra. To pomieszczenie również można przeznaczyć na cele mieszkalne, dobrym momentem na podjęcie stosownych decyzji będzie adaptacja projektu gotowego.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 189 tys. zł
- Stan deweloperski
- 300,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Eco 06?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Archiwalny egzemplarz projektu
Do zamówionego projektu można dokupić egzemplarz projektu oznaczony jako archiwalny.
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
300 tys. zł to kwota, za którą można kupić mieszkanie lub wybudować dom. W artykule prezentujemy dziesięć projektów domów, których realizacja powinna kosztować nie więcej niż 300 tys. zł. Tym razem są to domy w nowoczesnym stylu.
-
Tynki z gotowych mieszanek można nakładać ręcznie lub maszynowo. Ściany wyglądają podobnie, ale czas pracy w obydwóch przypadkach różni się. Jeśli zależy nam na szybkim otynkowaniu domu, najlepszym wyborem są tynki maszynowe.
-
Inwestor planujący budowę domu stoi przed dylematem, czy wybrać projekt indywidualny, czy katalogowy. Bogata oferta projektów katalogowych pozwoli wybrać najbardziej zbliżony do wymagań inwestora.