symbol: TQR-515
projekt Alba G1 projekt Alba G1 projekt Alba G1 projekt Alba G1
Ocena:
4,7/5 (3 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Alba G1 - Rzut parteru
Alba G1 - Rzut parteru.
1. wiatrołap 5,06 m²
2. hol 8,28 m²
3. kuchnia 9,64 m²
4. spiżarnia 1,49 m²
5. pokój dzienny, jadalnia 35,96 m²
6. toaleta 2,96 m²
7. pralnia 3,43 m²
8. kotłownia 10,30 m²
9. garaż 17,71 m²

Rzut poddasza

Alba G1 - Rzut poddasza
Alba G1 - Rzut poddasza.
1. korytarz 6,86 m²
2. sypialnia 15,33 m²
3. sypialnia 12,32 m²
4. sypialnia 12,59 m²
5. sypialnia 7,85 m²
6. łazienka 10,41 m²

Alba G1 -
Alba G1 - .

Przekrój

Alba G1 - Przekrój
Alba G1 - Przekrój.

Sytuacja

Alba G1 - Sytuacja
Alba G1 - Sytuacja.

Elewacja przednia

Alba G1 - Elewacja przednia
Alba G1 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Alba G1 - Elewacja tylna
Alba G1 - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Alba G1 - Elewacja boczna
Alba G1 - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Alba G1 - Elewacja boczna
Alba G1 - Elewacja boczna.

Opis projektu Alba G1

Projekt Alba G1 to szykowna propozycja dla koneserów klasycznej elegancji w nowoczesnym wydaniu. Ten przeznaczony dla 4-, 5-osobowej rodziny dom zawiera wbudowany w bryłę garaż jednostanowiskowy, który komponuje się z całością. Prosta bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta oraz nieskomplikowany w konstrukcji dach dwuspadowy otulają przestronne i komfortowe wnętrze. Zaletą projektu jest zadaszenie osłaniające strefę wejściową, wjazd do garażu oraz zorientowany od strony ogrodu obszerny taras. Podcień chroni nie tylko przed deszczem, ale także przed nadmiernym nasłonecznieniem. Poddasze domu doświetlono naturalnym światłem poprzez umieszczenie dużych okien połaciowych. Białą elewację zdobi drewniana okładzina ożywiająca wygląd domu, dzięki czemu tynk tworzy harmonijną, przytulną całość.

Od wewnątrz projekt Alba G1 prezentuje się równie imponująco. Na parterze zaprojektowano strefę dzienną, zaś na poddaszu nocną. Plusem jest połączenie części mieszkalnej z garażową dzięki drzwiom zaprojektowanym w przedsionku. Taki układ ułatwi przenoszenie zakupów z samochodu do kuchni. Obok wejścia zaprojektowano garderobę, zaś za garażem pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię. Przestronny pokój dzienny jest głównym pomieszczeniem na parterze. Tworzy on otwartą przestrzeń łączącą w sobie salon, jadalnię oraz kuchnię sąsiadującą ze spiżarnią. Duże przesuwne przeszklone drzwi otwierają latem salon na rozległy taras, który można przekształcić w jadalnię na świeżym powietrzu. Na poddaszu domu Alba G1 rozmieszczono cztery ustawne, duże sypialnie. Wspólna dla wszystkich łazienka pomieści nie tylko wannę, ale i kabinę prysznicową. W trzech pokojach umieszczono drzwi balkonowe, które zapewnią odpowiednią wentylację.

Technologia wykonania

 • Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.
 • Schody wewnętrzne drewniane.
 • Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką płaską lub inną o podobnych parametrach.
 • Elewacje wykończono tynkiem mineralnym, okładziną kamienną i drewnianą, cokół - tynkiem akrylowym.
 • Stolarka okienna drewniana lub PCV.
 • Rolety zewnętrzne naokienne w systemie CleverBox firmy BeClever.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
199,5 tys. zł
Stan deweloperski
317,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Polecane technologie

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Alba G1?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
52 384 49 90

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Alba G1
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.

Architekt radzi

Czy można dach pokryć blachodachówką?

Projekt Alba G1 przewiduje pokrycie dachu ceramiczną dachówką płaską. Z tego powodu, że konstrukcja dachu została przygotowana na cięższy materiał, istnieje możliwość wymiany go na blachodachówkę bez zmian w konstrukcji.

Czy projekt Alba G1 jest dostępny także w wersji z garażem dwustanowiskowym?

Niestety architekt nie zaprojektował jeszcze wersji z podwójnym garażem. Można jednak poszerzyć obecny garaż na etapie adaptacji. Przy wykonywaniu takiej zmiany można powiększyć pokoje na poddaszu, zaprojektować nad garażem duży taras lub zaprojektować nad jednym stanowiskiem garażu zwykły dach.

Chyba się zdecyduję na projekt domu Alba G1. Chciałbym jednak oddzielić kuchnię od salonu. Czy jest to możliwe?

Tak, aby oddzielić kuchnię od salonu, wystarczy wstawić ściankę działową i drzwi. Taką kosmetyczną zmianę można wykonać nawet dopiero przy budowie.