Opis projektu MS-G5
Projekt garażu z dachem jednospadowym MS-G5 to oferta dla Inwestorów, którzy planują uzupełnić zabudowę swojej posesji o budynek z miejscem parkingowym dla jednego samochodu oraz z pomieszczeniem gospodarczym. Konstrukcja tego niewielkiego, murowanego garażu, zwieńczonego dachem o kącie nachylenia 15 stopni, sprawia, że istnieje możliwość usytuowania go tylną lub prawą ścianą przy granicy działki. Budynek może także zostać dobudowany do innego obiektu. Zastosowanie w tym przypadku wyłącznie sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych sprawia, że projekt MS-G5 okaże się inwestycją stosunkowo niedrogą i nietrudną w realizacji. Na uwagę zasługuje także bardzo staranny sposób wykończenia, gdzie jasny kolor tynku elewacyjnego oraz klinkierowej podmurówki skontrastowano z ciemnym kolorem pokrycia dachowego.
Do wnętrza części garażowej prowadzi szeroka brama wjazdowa, zapewniająca swobodę manewrowania. W środku znalazło się miejsce parkingowe dla jednego samochodu. Wejście do pomieszczenia gospodarczego umieszczono w podcieniu. To wnętrze skomunikowano zarazem z częścią garażową, co z pewnością ułatwi codzienną komunikację. Pomieszczenie gospodarcze doskonale sprawdzi się jako miejsce przechowania opon i narzędzi samochodowych, a także sprzętu ogrodowego – na przykład kosiarki. Wnętrzu zapewniono naturalne oświetlenie, umieszczając tutaj dwa okna.
Technologia wykonania
Dach: pokrycie typu lekkiego
Kąt: 15°
Stropy: żelbetowe, wylewane
Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt MS-G5?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Projekty domów z poddaszem cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. Powodów ich popularności jest wiele; są ekonomiczne, zajmują niewiele miejsca, a przy tym uchodzą za wygodne. Najczęściej zawierają trzy sypialnie na poddaszu.
-
Ściany zewnętrzne można postawić w technologii jedno-, dwu- lub trójwarstwowej. Każda z nich posiada wady i zalety. Najprostsza wydaje się technologia jednowarstwowa, ale jednocześnie wymaga największej dokładności.
-
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego powinien zostać dokładnie przestudiowany jeszcze przed zakupem działki. Inwestor dowie się z niego, czy i jaki dom może postawić na wybranym terenie.