Opis projektu AT-G09
Jeśli poszukują Państwo projektu garażu, który będzie mógł powstać jako budynek wolno stojący lub zostać dobudowany do budynku mieszkalnego, to AT-G09 stanowi jedną z ciekawszych propozycji w tym stylu. Jednym z atutów tego projektu jest prosta forma zwieńczona jednospadowym dachem. Taka konstrukcja sprawia, że budowa garażu okaże się inwestycją atrakcyjną finansowo i nietrudną w realizacji. Budynek prezentuje się przy tym z klasyczną elegancją, co zawdzięcza między innymi jasnej elewacji z klinkierową oblicówką.
Do wnętrza garażu AT-G09 prowadzi szeroka brama wjazdowa. W środku swobodnie zaparkuje jeden samochód, a na ścianach zmieszczą się przydatne półki na narzędzia. Na tyłach garażu zaplanowano pomieszczenie gospodarcze, które będzie idealnym zapleczem dla ogrodu; można tutaj przechowywać między innymi narzędzia ogrodowe, znajdzie się także miejsce na sprzęt sportowy. Wnętrza budynku doświetlają trzy okna umieszczone na prawej ścianie, zapewniające pomieszczeniom dopływ naturalnego światła.
Technologia wykonania
Technologia i konstrukcja: murowana – beton komórkowy
Ściany zewnętrzne: beton komórkowy gr.24 cm i 36 cm
Ściany wewnętrzne: beton komórkowy gr.12 cm
Strop: drewniany, polecamy rozwiązanie z belek stropowych STEICO Joist
Konstrukcja dachu: drewniana, pulpitowa, krokwiowo-jętkowa
Pokrycie dachu: dachówka bitumiczna IKO lub ceramiczna
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt AT-G09?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
Plamy na suficie są powodem do niepokoju. Pierwsza myśl, która przychodzi wówczas do głowy, to przeciekający dach. To może być właściwa diagnoza, ale zdarzają się też zacieki, które nie są spowodowane przeciekaniem dachu.
-
Planując budowę domu, trzeba mieć na uwadze zachowanie odpowiednich odległości od granic działki, sąsiednich zabudowań, a także od drogi publicznej. W szczególnych przypadkach budynki można sytuować bliżej.