Opis projektu G197
Jeśli chcieliby Państwo uzupełnić zabudowę swojej działki o dwustanowiskowy garaż z atrakcyjnym tarasem, na którym można urządzić kuchnię letnią, to projekt G197 może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Przedstawia on obiekt o bardzo prostej bryle zwieńczonej płaskim dachem. Forma budynku jest prosta, a jej minimalizm w połączeniu z ciekawym zestawieniem kolorów oraz niebanalnym podkreśleniem płaszczyzn tworzących bryłę sprawiają, że garaż G197 najlepiej będzie pasował do nowoczesnej zabudowy.
Do wnętrza tego garażu z dachem płaskim prowadzą dwie wygodne bramy wjazdowe, zapewniające swobodę codziennego manewrowania. W środku bezpieczne schronienie znajdą dwa samochody osobowe. Wnętrzu zapewniono naturalne oświetlenie, w obydwóch ścianach bocznych umieszczając duże okna. W tylnej ścianie garażu z kolei ulokowano wyjście na taras. To rozwiązanie przypadnie do gustu zwłaszcza Inwestorom, którzy w bezpośrednim pobliżu swojego domu nie posiadają podobnego miejsca. Powierzchnia tarasu wynosi 19,27 m2 i jest całkowicie zadaszona. To idealne miejsce na zorganizowanie kuchni na świeżym powietrzu, przewidziano tutaj bowiem m. in. kominek zewnętrzny.
Technologia wykonania
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej.
Ściany murowane z bloczków z betonu komórkowego grubości 24cm.
Bramy o wymiarach 2,50x2,20m.
Grill z cegły ceramicznej pełnej.
Podciągi żelbetowe.
Więźba dachowa jednospadowa, drewniana, pokryta blachą trapezową.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt G197?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Sposobów na optymalizację kosztów budowy domu jest wiele. Sposób na kontrolę wydatków jest jeden. To kosztorys inwestorski. Czyli dokument, dzięki któremu można zaplanować budowę i skutecznie sprawować nad nią nadzór.
-
Podczas budowy domu energooszczędnego nie ma etapów nieistotnych. Dla osiągnięcia końcowego sukcesu liczą się wszystkie elementy – począwszy od działki, a na ekipie wykonawczej i jej starannej pracy skończywszy.
-
Żeby sprzedać część działki, najpierw trzeba ją podzielić. Jeśli nie zostanie podzielona, można ją sprzedać jedynie w całości lub zbyć część udziału w prawie własności. Sprzedaż fragmentu niepodzielonej ewidencyjnie działki nie jest możliwa.