Rzut parteru
1. | garaż | 21,19 m² |
2. | pom. gospodarcze | 7,96 m² |
3. | pom. gospodarcze | 7,37 m² |
4. | pergola | 21,69 m² |
Opis projektu G175
Jeśli chcieliby Państwo uzupełnić zabudowę swojej działki o elegancki budynek garażu z płaskim dachem, w którym przewidziano zaplecze gospodarcze oraz strefę rekreacyjną, to projekt G175 może okazać się jedną z bardziej interesujących propozycji. Przedstawia on obiekt o murowanej bryle zaplanowanej na rzucie w kształcie litery L. Zastosowanie w tym przypadku wyłącznie sprawdzonych rozwiązań czyni ten projekt stosunkowo nietrudnym i niedrogim w realizacji. Garaż G175 prezentuje się przy tym bardzo elegancko, a jego minimalistyczna bryła sprawia, że najbardziej pasuje do zabudowań o bardziej nowoczesnym charakterze.
Do wnętrza jednostanowiskowego garażu prowadzi szeroka, wygodna brama wjazdowa. Wewnątrz przewidziano miejsce parkingowe dla jednego samochodu. Na tyłach garażu wydzielono pomieszczenie gospodarcze, z którego można dostać się do kolejnego wnętrza o charakterze pomocniczym. Projekt G175 stanowi interesującą propozycję dla Inwestorów, którzy lubią wypoczynek na świeżym powietrzu, ale do tej pory nie posiadali odpowiedniego miejsca w bezpośrednim pobliżu swojego domu. Tę lukę z powodzeniem zapełni opisywany garaż, ponieważ pomiędzy obydwoma skrzydłami budynku zaplanowano stylową, drewnianą pergolę, który stworzy przyjemny cień nad powstałym w tym miejscu tarasem.
Technologia wykonania
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej.
Ściany murowane z bloczków z betonu komórkowego grubości 24cm.
Brama o wymiarach 2,50x2,20m.
Słupy żelbetowe.
Więźba dachowa jednospadowa, drewniana, pokryta blachą trapezową.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt G175?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
Plamy na suficie są powodem do niepokoju. Pierwsza myśl, która przychodzi wówczas do głowy, to przeciekający dach. To może być właściwa diagnoza, ale zdarzają się też zacieki, które nie są spowodowane przeciekaniem dachu.
-
Żeby sprzedać część działki, najpierw trzeba ją podzielić. Jeśli nie zostanie podzielona, można ją sprzedać jedynie w całości lub zbyć część udziału w prawie własności. Sprzedaż fragmentu niepodzielonej ewidencyjnie działki nie jest możliwa.