Opis projektu G184
Jeśli planują Państwo budowę budynku, w którym znajdzie się miejsce na powierzchnię magazynową, dwustanowiskowy garaż dla busów oraz pomieszczenie gospodarcze, to projekt G184 może okazać się jedną z najlepiej dopasowanych propozycji. Jest to murowany budynek o prostej, zwartej bryle zwieńczonej płaskim dachem. Na uwagę zasługuje także bardzo staranny sposób wykończenia, gdzie umiejętnie połączono dwa kolory tynku – biały i ciemnoszary, tworząc atrakcyjną i niebanalną kompozycję elewacji.
Budynek garażu z dachem płaskim G184 składa się z dwóch części. Do niższego skrzydła, w którym zaplanowano magazyn, prowadzi jedna brama wjazdowa. Wewnątrz przewidziano powierzchnię magazynową, ale istnieje możliwość zmiany funkcji pomieszczeń. Z magazynu można dostać się do drugiej części budynku, gdzie na parterze umieszczono garaż. Tutaj również wiedzie jedna brama wjazdowa o wymiarach 4400 x 3500 cm. W garażu swobodnie zaparkują dwa pojazdy, nawet większych rozmiarów, takie jak busy lub samochody dostawcze. Stąd możemy dostać się także na piętro, gdzie zaplanowano pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 31,04 m2. Wszystkie wnętrza mają zapewniony dopływ światła naturalnego, liczbę okien i ich rozmieszczenie można jednak zmodyfikować, zależnie od potrzeb.
Technologia wykonania
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej.
Ściany murowane z bloczków z betonu komórkowego grubości 24cm.
Bramy o wymiarach 2,50x2,50m i 2,50x3,00m.
Komin z cegły ceramicznej pełnej.
Więźba dachowa jednospadowa, stalowa, pokryta płytą warstwową.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt G184?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
Schody żelbetowe są solidne i funkcjonalne. Jeśli zostaną zamówione w fabryce, budowa domu przebiegnie sprawniej, schody prefabrykowane nie wymagają bowiem deskowania i zbrojenia. Są gotowe natychmiast po zamontowaniu.
-
Kupując gotowy projekt domu jednorodzinnego, konieczne będzie skorzystanie z usług architekta adaptującego, aby móc zgłosić budowę lub ubiegać się o pozwolenie na nią. Czym dokładnie zajmuje się architekt adaptujący?