Przepraszamy, dla tego projektu nie zostały przygotowane elewacje.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.
Opis projektu Klara Drewniany Termo
Projekt Klara Drewniany Termo to propozycja skierowana do Inwestorów, którzy planują budowę wygodnego domu parterowego w technologii szkieletu drewnianego. Układ jego wnętrz przypadnie do gustu rodzinom, które preferują komfort pełnowymiarowych pomieszczeń, w tym przypadku bowiem wszystkie pokoje zaplanowano na jednej kondygnacji, w żadnym z nich nie znajdziemy więc charakterystycznych dla poddaszy skosów. Bryła obiektu nie jest przy tym skomplikowana; jej forma jest zwarta, zaplanowana na rzucie w kształcie kwadratu, urozmaicona wnęką wejściową oraz podcieniem tarasowym, a zwieńczona reprezentacyjnym dachem wielospadowym. Na uwagę zasługuje także sposób wykończenia budynku, z elewacjami utrzymanymi w stonowanych kolorach, skontrastowanymi z pokryciem dachu w bardziej intensywnym kolorze.
Po przekroczeniu progu domu Klara Drewniany Termo znajdziemy się w wiatrołapie, a następnie – w holu, który łączy się z otwartą, dzienną częścią pomieszczeń. W jej skład wchodzi obszerny salon z kominkiem, jadalnią oraz wyjściem na taras. Od strony frontowej natomiast zaplanowano wygodną kuchnię, którą w razie potrzeby można odgrodzić od pozostałych pomieszczeń za pomocą ściany działowej. W holu, w pobliżu strefy wejściowej, umieszczono kotłownię oraz w.c. Po prawej stronie od wiatrołapu znajdują się pokoje prywatne domowników. Do ich dyspozycji pozostają tutaj trzy wygodne sypialnie, ogólnodostępna garderoba oraz łazienka.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 258 tys. zł
- Stan deweloperski
- 312 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Klara Drewniany Termo?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Nowo budowane domy są coraz bardziej energooszczędne, a inwestorzy coraz częściej decydują się na wybór rozwiązań, które wykraczają poza wymagane prawem minimum. Ostatnio energooszczędność jest nie tylko w modzie, ale również w promocji.
-
Tynki z gotowych mieszanek można nakładać ręcznie lub maszynowo. Ściany wyglądają podobnie, ale czas pracy w obydwóch przypadkach różni się. Jeśli zależy nam na szybkim otynkowaniu domu, najlepszym wyborem są tynki maszynowe.
-
Żeby sprzedać część działki, najpierw trzeba ją podzielić. Jeśli nie zostanie podzielona, można ją sprzedać jedynie w całości lub zbyć część udziału w prawie własności. Sprzedaż fragmentu niepodzielonej ewidencyjnie działki nie jest możliwa.