Rzut parteru
Rzut poddasza
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3850 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Jaspis 3 CE
Jeśli szukają Państwo eleganckiego, nowoczesnego i funkcjonalnego domu dla 4-, 5-osobowej rodziny, projekt Jaspis 3 (CE) będzie znakomitą propozycją. Zaletą tego projektu jest dołączony do ściany budynku duży, dwustanowiskowy garaż, w którym można będzie zaparkować nie tylko samochód rodzinny, ale także auto służbowe. Wejście do domu umieszczono w niewielkiej wnęce, która chroni przed deszczem. Z bocznej ściany wychodzi ryzalit przykryty trójkątnym zadaszeniem, a także przeszklony ogród zimowy, w którym nawet zimą można hodować egzotyczne gatunki roślin. Od strony ogrodu na ścianie zaprojektowano obszerny balkon, z którego można podziwiać piękne, gwieździste niebo. Poniżej umieszczono rozległy taras, który będzie doskonałym miejscem wypoczynku w ciepłe, słoneczne dni. Duże przeszklenia oraz okna o ciekawych, nieregularnych kształtach to nowoczesne akcenty zawarte w projekcie. Biała, tynkowa elewacja została połączona z grafitową oblicówką oraz drewnianymi panelami wykończeniowymi.
Niewątpliwym atutem projektu Jaspis 3 (CE) jest dobrze pomyślany układ wnętrz. Podział domu na strefy dzienną i nocną względem kondygnacji zapewni spokojny wypoczynek w pokojach prywatnych, do których nie będą dochodziły hałasy z dołu. Pierwszym pomieszczeniem, przez które przechodzimy, jest przedsionek z wydzielonym miejscem na szafę wnękową. Po prawej stronie znajduje się niewielkie WC oraz częściowo otwarta kuchnia z wygodną zabudową. W dalszej części przewidziano jadalnię z dużym stołem dla całej rodziny, a także otwarty, przestronny salon wypoczynkowy z kominkiem, który nie tylko dogrzeje dom w chłodne dni, ale także umili czas domownikom. Obok zaprojektowano za przeszklonymi drzwiami przesuwnymi ogród zimowy wzbogacający wnętrze salonu. Zaletą jest dodatkowy pokój na parterze, który sprawdzi się znakomici jako gabinet. Na poddaszu domu Jaspis 3 (CE) rozlokowano trzy sypialnie, dwie garderoby oraz łazienkę. Pomieszczenie nad garażem można wykorzystać w późniejszym czasie w miarę potrzeb.
Technologia wykonania
- Dach: dachówka, kąt nachylenia 38°.
- Stropy: żelbetowe, wylewane.
- Ściany: 3-warstwowe - pustak ceramiczny
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 365 tys. zł
- Stan deweloperski
- 554 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Jaspis 3 CE?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
BIOZ
Bezpieczeństwo i Ochrona Zdrowia w czasie budowy domu. To najważniejszy dokument chroniący zdrowie na budowie, dostępny wraz z projektem.
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Elektroniczna wersja projektu
Wersja elektroniczna jest przydatna na etapie adaptacji projektu. Pliki DWG usprawniają pracę architekta adaptującego.
-
Gotowy moduł ogrodu
Profesjonalny moduł ogrodu do wykorzystania w Twoim ogrodzie. Do wyboru: ziołowo-warzywny, czas relaksu w słońcu, czas relaksu w cieniu i wzdłuż ogrodzenia. O szczegóły zapytaj naszych doradców.
promocja -
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Kotłownia na paliwo stałe
Do projektów, w których zastosowano ogrzewanie gazowe, a rozmiary kotłowni umożliwiają zastosowanie kotła na paliwo stałe dołączamy pakiet rozwiązań uwzględniający zmianę sposobu ogrzewania budynku. Pakiet zawiera podstawowe założenia i wskazania, jakie należy zastosować w przypadku adaptacji kotłowni do zasilania paliwem stałym. Dostosowanie może być wykonane w trakcie adaptacji projektu gotowego do warunków miejscowych.
Uwaga: Zmiana kotłów z paliwa gazowego na stałe wiąże się w niektórych przypadkach z koniecznością zmiany komina. Należy na to zwrócić uwagę przy adaptacji projektu.
Pakiet dostępny do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.
-
Projekt altanki
Altanka ogrodowa z grillem, zapleczem do przygotowania posiłków i składzikiem na drewno. Wybierz wersję tradycyjną lub nowoczesną. O szczegóły zapytaj naszych doradców.
promocja -
Projekt garażu
Zamów projekt garażu w promocyjnej cenie. Wybierz garaż 1 lub 2-stanowiskowy. O szczegóły zapytaj naszych doradców.
promocja -
Rzut w skali 1:500
Przydatny na etapie wykonywania projektu zagospodarowania działki.
-
Schemat szamba
Nie każdy nowy dom można podłączyć do kanalizacji. Co wtedy zrobić ze ściekami? Najczęściej odprowadza się je do zbiornika szczelnego zwanego powszechnie szambem. Budowa szamba nie wymaga zezwolenia na budowę, ale 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót trzeba ten zamiar zgłosić w wydziale architektury lokalnego starostwa powiatowego lub urzędu gminy i wraz z wnioskiem zgłoszenia przedstawić projekt zbiornika i jego planowane usytuowanie na działce. Wszystkie te formalności warto załatwić podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę domu. Schemat zbiornika szczelnego powinien zostać zaadaptowany przez architekta. Schemat przedstawia szczelny, podziemny zbiornik jednokomorowy o pojemności 7,85 m³.
promocja -
Schemat wentylacji mechanicznej z rekuperacją
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją ogranicza straty ciepła, a to w znacznym stopniu obniża wydatki poniesione na ogrzewanie domu. Dom energooszczędny bez wentylacji mechanicznej nie oddycha. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia świeże powietrze i optymalne warunki klimatyczne w pomieszczeniu niezależnie warunków atmosferycznych. Przy zastosowaniu tej technologii śmiało można zrezygnować z budowy drogich kominów do wentylacji grawitacyjnej, montażu droższych okien z nawiewnikami i mikrowentylacją.
-
Tablica informacyjna
Tablice informacyjno-budowlane są dosyłane w terminie 30 dni od daty złożenia zamówienia.
promocja -
Zestawienie materiałów budowlanych
Zestawienie materiałów stanowi zestawienie ilościowe podstawowych materiałów budowlanych oraz producentów tychże materiałów użyte w projekcie.
Architekt radzi
- Czy można dom ogrzewać za pomocą pompy ciepła?
W większości projektów katalogowych planuje się standardowo ogrzewanie gazowe. Istnieje jednak możliwość dostosowania systemu ogrzewania do potrzeb inwestora. Można także zastosować nowoczesne technologie.
- Nie potrzebuję tak dużego balkonu od strony ogrodu. Czy można tak zmienić projekt Jaspis 3 (CE), aby nie budować balkonu?
Istnieje możliwość wykreślenia balkonu z projektu na etapie adaptacji. Zmiana nie będzie trudna do wykonania.
- Podoba mi się projekt domu Jaspis 3 (CE), jednak nie chcę robić w nim ogrodu zimowego. Czy mogę go zabudować i powiększyć przez to salon?
Owszem, istnieje możliwość zamiany przeszkleń na ściany i tradycyjne okna, a także można zmienić funkcjonalność pomieszczenia. Takie zmiany naniesie architekt adaptujący.

-
Małe jest piękne. A jeśli rzecz dotyczy domu – także tanie i przytulne. Czy mały dom może być wygodny? Jak urządzić budynek o powierzchni nie większej niż 100 m2? Zadanie mogą ułatwić załączone do projektów aranżacje wnętrz.
-
Podczas budowy domu energooszczędnego nie ma etapów nieistotnych. Dla osiągnięcia końcowego sukcesu liczą się wszystkie elementy – począwszy od działki, a na ekipie wykonawczej i jej starannej pracy skończywszy.
-
Żeby sprzedać część działki, najpierw trzeba ją podzielić. Jeśli nie zostanie podzielona, można ją sprzedać jedynie w całości lub zbyć część udziału w prawie własności. Sprzedaż fragmentu niepodzielonej ewidencyjnie działki nie jest możliwa.