Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu D73
Jeśli chcieliby Państwo zamieszkać w nowoczesnym, energooszczędnym, eleganckim i zarazem funkcjonalnym budynku, to projekt D73 może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dom został zaprojektowany na rzucie w kształcie prostokąta, a jego niewielką, zgrabną bryłę przykryto dachem dwuspadowym. Nowoczesną prezencję budynkowi zapewnia nie tylko jego charakterystyczny kształt, z dużymi przeszkleniami od strony południowej, ale także materiały zastosowane do wykończenia elewacji. Bryła domu została połączona zadaszonym korytarzem z garażem, co z pewnością ułatwi codzienną komunikację, zwłaszcza przy mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych.
Projekt D73 wyróżnia się nowocześnie zaprojektowanymi wnętrzami, z otwartymi przestrzeniami na parterze. Wejście główne do budynku usytuowano od strony garażu. Po przekroczeniu progu domu znajdziemy się w wiatrołapie, a następnie w holu. Tutaj po prawej stronie wydzielono łazienkę, która prowadzi do pomieszczenia technicznego. Naprzeciwko z kolei znajduje się pokój - idealne miejsce na gabinet. Najważniejszym pomieszczeniem na parterze jest przestronny, komfortowy pokój dzienny z kominkiem. Duże przeszklenia nie tylko zapewniają temu wnętrzu optymalny dopływ światła, ale także otwierają je na przylegający do budynku taras. Przy salonie znajduje się także wygodna, częściowo otwarta kuchnia, a przy niej - praktyczna spiżarnia. Na poddaszu natomiast wydzielono trzy ustawne sypialnie oraz komfortową łazienkę.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne: murowane z ociepleniem.
- Ściany wewnętrzne: murowane.
- Strop: żelbetowy.
- Pokrycie dachu: blacha.
- Elewacje: płyty kamienne, płyty cementowo-drzazgowe oraz blacha.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 161,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 256,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt D73?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Sposobów na optymalizację kosztów budowy domu jest wiele. Sposób na kontrolę wydatków jest jeden. To kosztorys inwestorski. Czyli dokument, dzięki któremu można zaplanować budowę i skutecznie sprawować nad nią nadzór.
-
Ściany zewnętrzne można postawić w technologii jedno-, dwu- lub trójwarstwowej. Każda z nich posiada wady i zalety. Najprostsza wydaje się technologia jednowarstwowa, ale jednocześnie wymaga największej dokładności.
-
Kupując gotowy projekt domu jednorodzinnego, konieczne będzie skorzystanie z usług architekta adaptującego, aby móc zgłosić budowę lub ubiegać się o pozwolenie na nią. Czym dokładnie zajmuje się architekt adaptujący?