Rzut parteru
Rzut poddasza
Rzut parteru 3D
Rzut parteru - propozycja adaptacji - ogrzewanie gazowe
Rzut parteru i poddasza - propozycja adaptacji - wersja z wydłużonym garażem
Opis projektu BW-17 - garaż 1st.
Projekt BW-17 to jedna z tych propozycji, które łączą w sobie co najmniej kilka atutów. Budynek charakteryzuje się klasyczną, ponadczasową architekturą, w swych wnętrzach kryje natomiast bardzo precyzyjnie zaplanowany układ funkcjonalny. Projekt okaże się przy tym stosunkowo nietrudny i niedrogi w realizacji, jego bryła jest bowiem zwarta i prosta, przekryta eleganckim dachem dwuspadowym. Od frontu dach nieznacznie wydłużono, tworząc praktyczne zadaszenie nad strefą wejściową. Przy pokoju dziennym utworzono natomiast większe zadaszenie, osłaniające taras naziemny. Charakterystycznym elementem budynku BW-17 jest trójkątna lukarna, powiększająca i doświetlająca pokój na poddaszu. Na uwagę zasługuje także piękny sposób wykończenia elewacji, utrzymany w stonowanych kolorach, z pięknie zaakcentowanymi dużymi oknami.
Pierwszym pomieszczeniem, w którym znajdziemy się po przekroczeniu progu domu BW-17 jest przedsionek. Stąd możemy dostać prosto do kuchni, a także do przedpokoju. W wiatrołapie, przedpokoju oraz korytarzu prowadzącym do garażu wyznaczono miejsca na przydatne szafy wnękowe. Garaż został dobudowany do bocznej elewacji domu. Na jego tyłach wydzielono kotłownię wraz z aneksem na skład pelletu. Program użytkowy parteru został wzbogacony o dodatkowy pokój – idealne miejsce na gabinet. Po przeciwnej stronie korytarza usytuowano tutaj łazienkę z kabiną prysznicową. Pod schodami natomiast wygospodarowano z kolei miejsce na schowek. Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem, zapewniającym doskonałe warunki dla wypoczynku w rodzinnym gronie, jest komfortowy pokój dzienny z kominkiem oraz jadalnią. Do salonu przylega wygodna kuchnia ze spiżarnią.
W domu BW-17 na poddaszu zaprojektowano trzy pokoje. Na drugiej kondygnacji znajduje się również rodzinna łazienka z miejscem na wannę oraz kabinę prysznicową. Nad garażem pozostawiono strych, na którym można zaaranżować na przykład pralnię z suszarnią.
Technologia wykonania
Technologia tradycyjna murowana. Fundamenty murowane z bloczków betonowych, ławy żelbetowe wylewane. Ściany zewnętrzne nadziemia murowane z bloczków z betonu komórkowego z lekkim dociepleniem zewnętrznym. Strop prefabrykowany TERIVA I. Schody wewnętrzne żelbetowe wylewane, dwubiegowe. Pokrycie dachówką cementową lub ceramiczną.
Projekt zawiera instalacje wewnętrzne: wod. - kan., c.w., gazową, elektryczną i c.o. wodną pompową z kotłem na paliwo stałe (biomasa lub ekogroszek), wariantowo na gaz ziemny, ponadto instalację solarną wspomagającą przygotowanie ciepłej wody użytkowej.
W projekcie zastosowano pogrubione warstwy docieplenia przegród zewnętrznych, uzyskując bardzo korzystne wskaźniki zużycia energii .
Koszty budowy domu BW-17 - garaż 1st.
- Stan surowy zamknięty
- 193 tys. zł
- Stan deweloperski
- 306,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu BW-17 - garaż 1st.! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- BW-17 wariant
- Pow. użytkowa:123 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:19,9 x 22,8 m
- BW-17 z frontem południowym
- Pow. użytkowa:123,5 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:20 x 22,8 m
- BW-17 wariant 2
- Pow. użytkowa:123,2 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:19 x 22,8 m
- BW-17 wariant 3
- Pow. użytkowa:123,2 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:19 x 25,1 m