Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2090 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2490 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2490 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2450 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2250 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2190 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2390 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2290 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2390 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Altea 2M
Tym, co zachwyci każdego w projekcie domu Altea 2M, jest prosta forma, która umożliwi szybką realizację i ekonomiczną eksploatację. Dom został zaprojektowany na rzucie prostokąta i przykryty dwuspadowym dachem, z którego przedniej połaci wychodzi duża lukarna z ażurowym balkonem. Do prawej ściany doprojektowano bryłę dwustanowiskowego garażu. Wzdłuż bocznej i tylnej elewacji rozciąga się obszerny taras, który stanowi łącznik domu z ogrodem. To wspaniałe miejsce do organizacji weekendowego grilla w gronie znajomych. Duże przeszklenia na bocznej i tylnej ścianie doskonale doświetlają pokoje dzienne, dzięki czemu wnętrze domu stało się jasne i urozmaicone malowniczym widokiem na kwiecisty ogród. Biała kolorystyka elewacji została połączona z ceglaną okładziną wykończeniową, która pasuje do barwy dachu. Duże okna z opaskami dodają całości przytulnego wyglądu.
Projekt Altea 2M jest niezwykle funkcjonalny i zawiera wiele praktycznych rozwiązań przestrzennych. Na parterze rozmieszczono wszystkie pokoje dzienne, zaś na poddaszu pomieszczenia strefy nocnej. Pierwszym dostępnym od drzwi pomieszczeniem jest przedsionek, w którym wyznaczono miejsce na szafę na garderobę. Znajdują się tu też drzwi prowadzące do pomieszczenia gospodarczego łączącego mieszkanie z garażem. Po prawej stronie znajduje się łazienka i zaciszny gabinet do pracy w domu. Pozostałą przestrzeń parteru zajmuje obszerny salon dzienny z centralnie rozmieszczonym kominkiem, który dodaje wnętrzu uroku. Kuchnia zawierająca drzwi przesuwne sąsiaduje ze spiżarnią, w której można przechowywać przetwory domowe. Przestronne poddasze domu Altea 2M składa się z trzech sypialni oraz łazienki. Z dwóch pokojów można wyjść na balkon będący idealnym miejscem do podziwiania gwieździstego nieba. Nad garażem można zaadaptować strych na schowek lub garderobę.
Dostępna również wersja projektu z garażem jednostanowiskowym (dom Altea), wersja projektu na mniejszą działkę (Altea Mała) oraz wersja z wykuszem w jadalni (dom Kalibra).
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone.
- Ścianki wewnętrze działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź murowane.
- Ściany fundamentowe z bloczków betonowych.
- Strop gęstożebrowy Teriva.
- Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową.
- Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna.
- Stolarka okienna drewniana lub PCV.
- Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 199,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 325,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Altea 2M?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
Architekt radzi
- Czy można wykonać podpiwniczenie pod garażem?
Tak, istnieje możliwość zaprojektowania częściowego lub całkowitego podpiwniczenia domu na etapie adaptacji. Należy pamiętać, że konieczne będzie także zaprojektowanie wygodnych schodów prowadzących do piwnicy.
- Chcę kupić projekt Altea 2M. Czy mogę zrobić wyjście na taras z jadalni?
Tak, do projektu dołączymy zgodę na zmiany w stolarce otworowej, które pozwolą wykonać modyfikacje w zakresie okien, drzwi i bram garażowych na etapie adaptacji.
- Interesuje mnie projekt domu Altea 2M. Mam jednak jedno pytanie: czy można umieścić kominek w innym miejscu? Nie podoba mi się lokalizacja kominka na środku salonu.
Istnieje możliwość zmiany lokalizacji kominka, jednak należy uważać, by komin przebijający poddasze nie zepsuł funkcjonalności na górze. Architekt adaptujący wyznaczy możliwą lokalizację komina.

-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
W większości projektów domów, w których przewidziano poddasze, to ostatnie ma charakter użytkowy. Ale są także projekty, w których poddasze określa się jako nieużytkowe. Na czym, poza nazewnictwem, polega różnica?
-
Inwestor planujący budowę domu stoi przed dylematem, czy wybrać projekt indywidualny, czy katalogowy. Bogata oferta projektów katalogowych pozwoli wybrać najbardziej zbliżony do wymagań inwestora.