Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2790 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu APS 149
Nowoczesny dom bliźniaczy o spokojnej sylwetce i czytelnym układzie pomieszczeń dla 4-6 osobowej rodziny, z garażem wkomponowanym w bryłę domu. Wejście do domu, osłonięte opartym na filarach daszkiem, prowadzi do przedsionka z szafą wnękową. Wygodna kuchnia, usytuowana jest od strony frontowej, sąsiaduje z częścią jadalną pokoju dziennego. Znajdujący się w głębi domu obszerny pokój dzienny zawiera część jadalną i wypoczynkową. Znajdujący się tam kominek może być wykorzystywany w chłodniejszych okresach roku. Taras od strony ogrodowej osłonięty jest szerokim balkonem, co pomaga uniezależnić jego użytkowanie od pogody. Na parterze znajdują się także: drugi mniejszy pokój i łazienka. Poddasze posiada trzy wygodne sypialnie, garderoby i większą łazienkę. Za garażem, usytuowanym w poziomie terenu znajduje się kotłownia. Możliwe zmiany adaptacyjne: - likwidacja ściany pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym, - adaptacja strychu nad garażem na dodatkowy pokój lub pomieszczenie rekreacyjne, - poszerzenie garażu na dwustanowiskowy, - wykonanie podpiwniczenia.
Technologia wykonania
ściany - gr. 37cm - POROTHERM stropy - typu TERIVA, na poddaszu - drewniany dach - drewniany, pokrycie - dachówka lub blacha - kąt nachylenia dachu - 40 i 36 ocieplenie stropu- wełna mineralna ROCKWOOL tynk - mineralny cienkowarstwowy
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 209,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 333 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt APS 149?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
Ściany zewnętrzne można postawić w technologii jedno-, dwu- lub trójwarstwowej. Każda z nich posiada wady i zalety. Najprostsza wydaje się technologia jednowarstwowa, ale jednocześnie wymaga największej dokładności.
-
Kupując gotowy projekt domu jednorodzinnego, konieczne będzie skorzystanie z usług architekta adaptującego, aby móc zgłosić budowę lub ubiegać się o pozwolenie na nią. Czym dokładnie zajmuje się architekt adaptujący?