Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu APS 132
Nowoczesny, zaprojektowany z umiarem dom dla 4-5 osobowej rodziny z dodanym do bryły domu garażem, jest ekonomicznym rozwiązaniem dla rodziny szukającej domu o prostej konstrukcji i nieskomplikowanej, czyli niedrogiej formie dachu. Czytelny i przemyślany układ pomieszczeń pozwoli zaspokoić potrzeby przyszłych mieszkańców. Wejście do domu, osłonięte wydłużonym okapem dachu prowadzi do przedsionka z szafą ubraniową i dalej do centralnie usytuowanego hallu. Znajdująca się od frontu kuchnia ma z jednej strony kontakt ze stroną wejściową, z drugiej strony sąsiaduje z pokojem dziennym. Powierzchnia mieszkalna na parterze wzbogacona jest o drugi, mniejszy pokój, któremu funkcję nadadzą sami mieszkańcy. Wygodne schody prowadzą na poddasze, które zawiera pokoje sypialne o powierzchni pozwalającej zapomnieć o ciasnocie a duże garderoby pozwalają zachować porządek. Możliwe zmiany adaptacyjne: - likwidacja części ściany pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym, - wykonanie podpiwniczenia.
Technologia wykonania
Ściany - gr. 36,5cm - „YTONG” stropy - typu „AKERMANA”, na poddaszu - drewniany dach - drewniany, pokrycie - dachówka lub blacha - kąt nachylenia dachu - 40 ocieplenie poddasza - wełna mineralna „ROCKWOOL” tynk - mineralny
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 206 tys. zł
- Stan deweloperski
- 327 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt APS 132?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Projekty domów z poddaszem cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. Powodów ich popularności jest wiele; są ekonomiczne, zajmują niewiele miejsca, a przy tym uchodzą za wygodne. Najczęściej zawierają trzy sypialnie na poddaszu.
-
W większości projektów domów, w których przewidziano poddasze, to ostatnie ma charakter użytkowy. Ale są także projekty, w których poddasze określa się jako nieużytkowe. Na czym, poza nazewnictwem, polega różnica?
-
Garaż można zbudować od razu, wraz z domem, albo poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności. Warto jednak z góry zarezerwować odpowiednie miejsce na działce, bo później może z tym być problem.