Suszarka do małej łazienki

Mieszkanie w bloku zazwyczaj charakteryzuje się niewielkim metrażem. Brak miejsca, by rozstawić tradycyjną suszarkę sprawia, że wiele osób decyduje się na suszarkę slim. Dzięki urządzeniu suszenie rzeczy odbywa się szybko, a ubrania można od razu po wyjęciu powiesić w szafie. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o urządzaniu małych łazienek i suszarkach typu slim!

Suszarka do ubrań w kuchni
Suszarka slim to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku małych wnętrz

 

    1. Projekt łazienki w blokach
    2. Jak urządzić małą łazienkę w bloku – wskazówki
    3. Suszarka do małej łazienki w sklepie internetowym

Projekt łazienki w blokach

Większość łazienek w blokach charakteryzuje metraż zaledwie kilku metrów kwadratowych. Podczas urządzania tak małej łazienki dobrze jest skorzystać z rad architektów wnętrz oraz projektantów albo darmowych usług projektowania oferowanych przez salony wyposażenia łazienkowego.

Pierwszym krokiem w aranżacji małej łazienki jest optymalne rozplanowanie przestrzeni na poszczególne strefy. Pamiętaj, że plan małego wnętrza powinien wynikać z jego funkcji, co oznacza, że nie ma potrzeby przestrzegania utartych zasad dotyczących aranżowania łazienek, np. umieszczania umywalki na wprost wejścia. Trzymanie się ogólnych reguł w przypadku małego wnętrza ograniczy inwencję i uniemożliwi wcielenie w życie najlepszych, a czasami nawet nietypowych pomysłów. Projekt doskonały małej łazienki w bloku uwzględnia strefę toaletową, która składa się z WC, umywalki oraz strefy kąpielowej (prysznic lub wanna). Część projektów uwzględnia nawet miejsce do prania, jednak to zostaje dość często przeniesione do kuchni.

Jak urządzić małą łazienkę w bloku – wskazówki

Małe łazienki w blokach mogą być trudne do urządzenia, ale z dobrym projektem można wykorzystać przestrzeń w sposób optymalny i stworzyć funkcjonalną, atrakcyjną łazienkę. Mała łazienka stwarza dylemat zwolennikom posiadania zarówno prysznica, jak i wanny. Zanim przystąpimy do wyboru elementów wyposażenia oraz dekoracji, powinniśmy dokładnie zaplanować przestrzeń. Warto określić, które elementy będą umieszczone w łazience oraz jakie wymiary mają one mieć. Dobrym pomysłem jest sporządzenie szkicu i umieszczenie na nim wszystkich elementów (toaleta, umywalka, wanna, prysznic, lustro, szafki). Taki plan pozwala określić, jakie wymiary mają mieć meble oraz gdzie powinno się je umieścić.

W przypadku małej łazienki ważne jest zachowanie minimalizmu oraz skupienie się głównie na funkcjonalności. Zamiast wielu dekoracyjnych elementów, lepszym pomysłem jest inwestowanie w praktyczne rozwiązania (np. szafki z półkami i szufladami pozwalające przechowywać kosmetyki i inne niezbędne rzeczy).

Kolejna ważna rzec to oświetlenie. Dobre oświetlenie może uczynić małą łazienkę bardziej przestronną i atrakcyjną. Warto zainwestować w oświetlenie punktowe nad lustrem, aby oświetlać twarz podczas golenia i mycia zębów.

Suszarka do małej łazienki w sklepie internetowym

Suszarka slim do małych łazienek jest polecanym rozwiązaniem. Tego typu urządzenie nadaje się do suszenia niemal wszystkich tkanin. Dobrym pomysłem jest jednak zapoznać się wcześniej z metką, ponieważ znajdziemy na niej wszelkie informacje dot. danej rzeczy, a często nawet tego, jaka temperatura jest najlepsza do jej suszenia. Na pewno można suszyć bawełnę oraz włókna syntetyczne. Jedwab z racji swojej delikatności wymaga programu delikatnego (takie zwykle znajdziemy w suszarkach).

To, ile trwa suszenie prania w suszarce, nie zależy wyłącznie od rodzaju tkaniny, którą mamy zamiar wysuszyć. Składa się na to szereg różnych czynników. Te, które nie zależą od samych materiałów, to:

 

  • rodzaj suszarki;
  • programy suszenia;
  • funkcje dodatkowe, ważne dla wielu osób, to np.: wygładzanie i łatwe prasowanie;
  • pojemność bębna;
  • sposób odwirowania prania;
  • czyszczenie suszarki, czyli dbanie o sprzęt; 

Posiadacze suszarek przekonują się, że są to bardzo pomocne urządzenia. Sznurki brudzą się i szpecą wystrój, a suszarki – nie. W dodatku pranie jest pachnące i możemy je schować od razu do szafy. 

 

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.