Wizualizacja 1 sklepu i pawilonu BMU-430 wariant 1 budynek usługowy Wizualizacja 2 sklepu i pawilonu BMU-430 wariant 1 budynek usługowy Wizualizacja 3 sklepu i pawilonu BMU-430 wariant 1 budynek usługowy Wizualizacja 4 sklepu i pawilonu BMU-430 wariant 1 budynek usługowy
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Parametry projektu BMU-430 wariant 1 budynek usługowy

 • Pow. użytkowa: 430,86 m²
 • Pow. zabudowy: 396,84 m²
 • Wysokość budynku: 10,98 m
 • Technologia: murowany
 • Kubatura: 3114,57 m³
 • Min. szerokość działki: 33,59 m
 • Min. długość działki: 22,64 m
 • Rodzaj dachu: dwuspadowy
 • Nachylenie dachu: 30°
 • Część mieszkalna: nie
 • Łazienka lub wc: tak
 • Część socjalna: tak
Projekt TPB-541 13500 zł
Chcę kupić ten projekt, ale w niższej cenie
Darmowa dostawa
Darmowy zwrot i wymiana
Zgoda autora na zmiany
Charakterystyka energetyczna
Gwarancja najniższej ceny
Zobacz, co zawiera gotowy projekt

Rzut parteru

BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Rzut parteru
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Rzut parteru

Rzut piętra

BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Rzut piętra
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Rzut piętra
Jakie są dokładne wymiary pomieszczeń?

Sytuacja

BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Sytuacja
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Sytuacja
Gdzie postawić dom, aby płacić mniej za ogrzewanie?

Elewacje

BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Elewacja przednia
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Elewacja przednia.
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Elewacja tylna
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Elewacja tylna.
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Elewacja lewa
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Elewacja lewa.
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Elewacja prawa
BMU-430 wariant 1 budynek usługowy - Elewacja prawa.

Opis projektu BMU-430 wariant 1 budynek usługowy

Przedstawiamy projekt komercyjnego budynku usługowego z szerokim wachlarzem możliwości adaptacyjnych w zależności od zapotrzebowania. Idea jaka przyświecała projektowaniu miała na celu stworzenie obiektu, którego uniwersalna forma oraz zastosowane rozwiązania techniczne i funkcjonalne pozwolą na dużą mobilność wnętrza w przypadku zmian asortymentu towarów przeznaczonych do sprzedaży lub świadczonych w nim usług. Ponadto budynek miał charakteryzować się prostą i ekonomiczną bryłą w ponadczasowym, atrakcyjnym ujęciu. Budynek proponuje się w czterech wariantach, przybliżonych poniżej.

Parter budynku, tożsamy dla wszystkich wariantów, został zaprojektowany z myślą o prowadzeniu nieuciążliwych usług np. handlu detalicznego, apteki, drogerii itp. Na parterze przewidziano jednoprzestrzenną salę, do której przynależy pomieszczenie socjalno-szatniowe, pom. porządkowe i toaleta dla personelu. Dodatkowo, ze względu na powierzchnię usługową przewidziano toaletę dla klientów, dostosowaną do użytku również przez osoby niepełnosprawne. Przedstawiany układ spełnia wymogi higieniczno-sanitarne stawiane obecnie budynkom usługowym. Dopełnieniem funkcji jest część techniczna tj. kotłownia i dodatkowe pomieszczenie dostępne z zewnątrz, które w przypadku ograniczonej powierzchni działki może służyć jako pomieszczenie na odpady bytowe.

 Piętro budynku z kolei proponuje się w czterech wariantach:

Prezentowany wariant 1 – podstawowy, bez ścian działowych, z wykorzystaniem na 1 lokal użytkowy. W tej wersji, piętro stanowi jedna przestrzeń typu open space do swobodnej aranżacji. O podziale i konkretnej funkcji Inwestor może zdecydować na etapie adaptacji projektu lub budowy, w zależności od zapotrzebowania konkretnych najemców. Może służyć na cele biurowe, lokal handlowy lub usługowy np. gastronomiczny (kawiarnia, pizzeria). Przestronny taras z pewnością będzie oblegany przez klientów w sezonie letnim. Dostęp do piętra dla osób niepełnosprawnych zapewnia się poprzez schodołaz lub platformę przyschodową zintegrowaną z poręczą, parkowaną na piętrze, z systemem przywołania na parter w razie konieczności.

Pozostałe dostępne warianty projektu to:

Wariant 2 – z podziałem na cztery lokale użytkowe. Sugerowany podział ma na celu pokazanie możliwości aranżacji lokali pod wynajem, wykorzystywanych w celu prowadzenia nieuciążliwych działalności typu biuro, kancelaria, gabinet kosmetyczny itp. Powierzchnia lokali waha się w granicach 33-55m2. Użytkownicy lokali mają dostęp do toalety na parterze budynku, nic nie stoi na przeszkodzie jednak aby toaletę zaplanować również na piętrze.

Wariant 3 – z podziałem na dwa przestronne apartamenty mieszkalne o powierzchni 66,70m2 i 94,78m2. Pierwszy z apartamentów zaplanowano w układzie dwupokojowym z przestronną strefą dzienną i obszerną sypialnią. Drugi z apartamentów oprócz przestronnej strefy dziennej do dyspozycji ma 2 sypialnie oraz dodatkową garderobę. W obu apartamentach przewidziano aneksy kuchenne przylegające do pokojów dziennych.

Wariant 4 – z podziałem na trzy lokale mieszkalne o powierzchni 46,63m2, 46,94m2 i 50,71m2. Wszystkie mieszkania zostały zaplanowane w układzie dwupokojowym z aneksami przy salonach. W każdym z mieszkań przewidziano również osobne sypialnie.

Z uwagi na komercyjny charakter budynku i przylegającego terenu, dla wariantów z mieszkaniami zaproponowano aby każde z nich miało dostęp do tarasu. Tarasy stanowią dodatkowe atuty, ponieważ dają namiastkę wolnej przestrzeni dla mieszkańców w komercyjnym otoczeniu, gdzie dostęp do otwartego terenu może być utrudniony. Można na nich zorganizować zieleń niską i zaaranżować miejsce do relaksu czy spotkań z przyjaciółmi na wolnym powietrzu. Jest to bardzo ważny czynnik, który może przesądzić o szybkim wynajmie. W przypadku podziału piętra na lokale usługowe, ich użytkownicy z pewnością również docenią możliwości jakie daje chwila oddechu na zewnątrz.

W zależności od wybranej wersji projektu, przewidziano wariantowe rozwiązania w zakresie instalacji ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Wariant 1 - centralna kotłownia na pelet lub gaz usytuowana na parterze, która ogrzewa cały budynek. Wariant 2 - centralna kotłownia na pelet lub gaz usytuowana na parterze, która ogrzewa parter i lokale usługowe na piętrze. Pomiar ogrzewania w poszczególnych lokalach odbywa się poprzez instalację ciepłomierzy. Wariant 3 - centralna kotłownia na pelet lub gaz usytuowana na parterze, która ogrzewa parter oraz gazowe kotły w lokalach mieszkalnych. Przewidziano wentylację mechaniczną parteru i piętra z centralami wentylacyjnymi umieszczonymi w kubaturze dachu. Wzajemny układ instalacji został przemyślany tak, aby uniwersalnie prowadzone piony instalacyjne dawały możliwość szybkiej adaptacji powierzchni.

Prezentowane warianty nie wyczerpują możliwości aranżacyjnych wariantu podstawowego. Stanowią jedynie ilustrację w jaki sposób można dostosować dostępną powierzchnię z maksymalnym wykorzystaniem potencjału obiektu. Dzieje się tak dzięki dużej elastyczności w dostosowaniu go do indywidualnych potrzeb w zależności od wymogów rynku i potencjalnych najemców. Dzięki temu obiekt stanowić może alternatywną lokatę kapitału dającą zysk z wynajmu powierzchni komercyjnej.

Technologia wykonania

 • Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, silikat i beton komórkowy 24cm + styropian.
 • Strop nad parterem: płyta żelbetowa.
 • Strop nad poddaszem: sufit podwieszony do konstrukcji dachu.
 • Schody: żelbetowe, monolityczne ze spocznikiem.
 • Dach: dwuspadowy, nachylenie 30 stopni, konstrukcja drewniana – wiązary kratownicowe.
13500 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu BMU-430 wariant 1 budynek usługowy
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Warianty

projekt BMU-430 wariant 2 budynek usługowy
14 600,00 zł
projekt BMU-430 wariant 3 budynek usługowy
16 300,00 zł
projekt BMU-430 wariant 4 budynek usługowy
17 500,00 zł

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Dodatkowy egzemplarz projektu
500,00 zł
autor: Dom to Dom
Porozmawiaj z architektem

Jesteśmy dla Ciebie od 8:00 do 20:00