Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu Aramis
Inwestorzy planujący budowę domu, który nie przysporzy problemów w procesie realizacji i będzie niedrogi w późniejszej eksploatacji, powinni rozważyć zalety projektu Aramis. W tym przypadku w bryłę budynku wpisano jednostanowiskowy garaż, a całość przykryto dwuspadowym dachem. Prostą elegancję projektu podkreślają dwie naprzeciwległe lukarny, które nie tylko urozmaicają wygląd budynku, ale jednocześnie mają znaczenie użytkowe, bowiem doświetlają i powiększają pomieszczenia na poddaszu. We frontowej lukarnie oraz na bocznej ścianie, nad wykuszem, umieszczono gustowne balkony. Jasna elewacja doskonale współgra tutaj z ciemniejszym kolorem dachu.
Projekt Aramis charakteryzuje się nie tylko estetycznym, pięknym wyglądem, ale także bardzo bardzo funkcjonalnym układem wnętrz. Do środka prowadzi wiatrołap, połączony z garażem. Na tyłach tego ostatniego umieszczono obszerną kotłownię, której ważnym i praktycznym elementem są drzwi, prowadzące wprost do ogrodu. Takie rozwiązanie ułatwia komunikację i zachowanie czystości, pozwalając na bezproblemowe wnoszenie opału. Na parterze dominuje przestronny salon, połączony z jadalnią i kuchnią. Pośrodku pomieszczenia znajduje się kominek. Pokój wypoczynkowy, dzięki dużym przeszkleniom, otwiera się na przylegający taras, na którym można urządzić niejednego rodzinnego grilla. W pobliżu salonu zaplanowano wc. Na piętrze znajdują się trzy wygodne sypialnie oraz łazienka, którą połączono z pomieszczeniem na pralnię.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach, wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.
- Strop gęstożebrowy.
- Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym.
- Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 186 tys. zł
- Stan deweloperski
- 296 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Aramis?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Pakiet rozwiązań energooszczędnych
-
Projekt prefabrykowanej więźby dachowej
Ten dodatek jest dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.
-
Schemat instalacji solarnej
-
Schemat wentylacji mechanicznej
Ten dodatek jest dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.
-
Tablica informacyjna
-
Zestawienie materiałów
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
Ściany zewnętrzne można postawić w technologii jedno-, dwu- lub trójwarstwowej. Każda z nich posiada wady i zalety. Najprostsza wydaje się technologia jednowarstwowa, ale jednocześnie wymaga największej dokładności.
-
Inwestor planujący budowę domu stoi przed dylematem, czy wybrać projekt indywidualny, czy katalogowy. Bogata oferta projektów katalogowych pozwoli wybrać najbardziej zbliżony do wymagań inwestora.