Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu APS 170
Wygodny szeregowy dom o harmonijnej sylwetce i obszernych, funkcjonalnych wnętrzach, każdy segment na 10-cio metrową działkę, z garażem wbudowanym w parter budynku. Przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Cofnięte, osłonięte podcieniem wejście pozwala zachować prywatność. Z przedsionka (z miejscem na szafę wnękową) przejście prowadzi do usytuowanego centralnie hallu. Od strony frontowej usytuowana jest przestronna kuchnia ze spiżarnią pod schodami. Po drugiej stronie wejścia do domu zlokalizowany jest garaż i kotłownia. W głębi domu znajdują się dwa pokoje: pokój dzienny z narożnym kominkiem i wyjściem na osłonięty częściowo balkonem taras, oraz drugi mniejszy pokój mogący pełnić funkcję pokoju gościnnego lub gabinetu. Na poddaszu znajduje się obszerna część sypialna, która zawiera: trzy wygodne sypialnie, garderoby i dużą łazienkę. Możliwe zmiany adaptacyjne: - zmiana wielkości wykusza w jadalni, - zmiana lokalizacji kuchni i mniejszego pokoju na parterze, - zamiana garderoby na poddaszu na dodatkową łazienkę.
Technologia wykonania
ściany - gr. 36,5cm - „YTONG” stropy - typu „TERIVA”, na poddaszu - drewniany dach - drewniany, pokrycie - dachówka lub blacha - kąt nachylenia dachu - 38 ocieplenie poddasza - wełna mineralna „ROCKWOOL” tynk - mineralny
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 234,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 373 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt APS 170?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
W domu można produkować prąd. Najpierw trzeba jednak kupić i zamontować panele fotowoltaiczne. To długoterminowa inwestycja, która może zacząć przynosić zyski po kilkunastu latach.
-
Żeby sprzedać część działki, najpierw trzeba ją podzielić. Jeśli nie zostanie podzielona, można ją sprzedać jedynie w całości lub zbyć część udziału w prawie własności. Sprzedaż fragmentu niepodzielonej ewidencyjnie działki nie jest możliwa.