Rzut parteru
Opis projektu A-19
Bryła budynku:
A-19 to projekt domu jednorodzinnego parterowego. Jego cechą charakterystyczną jest elewacja wykonana z cegły rozbiórkowej oraz elementy z malowanej blachy, pokrywające wnęki domu, okolice okien oraz bramy garażowej. Dodatkowo dach kryty jest ciemną dachówką, dzięki czemu tworzy całość z blaszaną elewacją, co z kolei jest kontrastem dla czerwonej cegły.
Dłuższa część budynku oddziela tym samym widok z ulicy na część prywatną działki. Budynek został zaprojektowany tak, by formą mógł wpisywać się w zielone oraz osiedlowe przestrzenie bez większych ograniczeń.
Wnętrze budynku:
Wnętrze domu jest bardzo przestronne i logicznie podzielone na strefę dzienną i nocną. Na samym wejściu znajdują się takie pomieszczenia jak: garderoba, spiżarnia oraz kuchnia, która połączona jest z jadalnią i salonem. Pomieszczenie to posiada ogromne przeszklenia na ogród i wyjście na taras. Dużą zaletą tej przestrzeni jest bardzo wysoki sufit i widoczna konstrukcja dachu, co nadaje jej wyjątkowego charakteru. Wejścia do pomieszczeń strefy nocnej połączone są wygodnym korytarzem. Na jego zakończeniu znajduje się przeszklenie, które wprowadza naturalne światło i optycznie go powiększa. Każda z sypialni jest bardzo przestronna, dzięki czemu również i ustawna. Tam także znajdują się ogromne okna, z których roztacza się widok na ogród. Jedna z sypialni jest większa od pozostałych, ponieważ tuż za zagłówkiem łóżka znajduje się ścianka oddzielająca przestrzeń otwartej garderoby.
Technologia wykonania
- Fundament: ława fundamentowa.
- Ściany zewnętrzne: murowane trójwarstwowe.
- Ściany wewnętrzne: murowane.
- Dach: kryty dachówką ceramiczną.
- Strop: konstrukcja drewniana.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 338,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 450 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt A-19?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
Tynki z gotowych mieszanek można nakładać ręcznie lub maszynowo. Ściany wyglądają podobnie, ale czas pracy w obydwóch przypadkach różni się. Jeśli zależy nam na szybkim otynkowaniu domu, najlepszym wyborem są tynki maszynowe.
-
Garaż można zbudować od razu, wraz z domem, albo poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności. Warto jednak z góry zarezerwować odpowiednie miejsce na działce, bo później może z tym być problem.