TOP30 najchętniej wybieranych projektów domów! Bestsellery - 2021

Sprawdź jakie są najchętniej wybierane projekty domów. To właśnie one przekonały inwestorów do budowy wymarzonego budynku. Koniecznie zobaczcie nasze zestawienie TOP30.

Projekty domów - bestsellery! TOP 30
Projekty domów - bestsellery! TOP 30

TOP 30 projektów domów - bestsellery

Do najczęściej wybieranych projektów należą te, gdzie zrezygnowano z piwnic, które mogą podnosić koszt inwestycji o nawet 30%. Sprawdzonym rozwiązaniem jest za to poddasze do późniejszej adaptacji. Decydują się na nie szczególnie młode pary, które chcą w przyszłości powiększyć rodzinę lub dzielą koszty związane z inwestycją w czasie. Również seniorzy chętnie je wybierają. Domy z naszego zestawienia zaskakują ekonomicznością, łatwością w aranżacji, funkcjonalnymi układami pomieszczeń oraz dodatkowymi pomieszczeniami, np. pralnią czy mniejszym WC, które czynią codzienne funkcjonowanie jeszcze bardziej komfortowym.

Bardzo ważny jest podział na część nocną oraz dzienną. Parter jest częścią wspólną, gdzie wszyscy domownicy mogą razem bawić się, grać, odpoczywać i jeść. Na poddaszu, w części nocnej, mogą relaksować się we własnej sypialni. To kolejne popularne rozwiązanie, bardzo cenione przez inwestorów w każdym wieku.

1. Projekt domu Tebe (83,89 m²)

Tebe - rodzinny, przytulny dom
Tebe - rodzinny, przytulny dom

Nasze zestawienie otwiera Tebe - rodzinny dom o funkcjonalnym metrażu. Na jego parterze znajdziemy trzy pokoje o powierzchni 9,75 m², 10,38 m² oraz 11,95 m². Łazienka została zaplanowana blisko sypialni, by każdy z domowników miał do niej łatwy dostęp. W strefie dziennej znajduje się kuchnia ze spiżarnią oraz salon z jadalnią. Przedłużeniem Tebe jest modny taras.

2. Projekt domu Dom przy Bukowej 27 (100 m²)

Dom przy Bukowej 27 ma dwustanowiskowy garaż
Dom przy Bukowej 27 ma dwustanowiskowy garaż

Dom przy Bukowej 27 to parterowy dom energooszczędny z dwustanowiskowym garażem. Poza samochodami, zmieścimy tam ogrodowe meble, kosiarkę albo rower. Wszystkie pomieszczenia w projekcie zostały zaplanowane na jednej kondygnacji.

Wśród nich są aż cztery sypialnie, jedna z nich jest znacznie mniejsza - sprawdzi się jako gabinet lub pokój dla małego dziecka. W projekcie są też dwie łazienki oraz ułatwienie w postaci praktycznego przejścia z garażu do wnętrza domu.

3. Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL (119,7 m²)

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL
Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL

Jaskółka 5 z garażem XL to parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Został zaplanowany z myślą o cztero- lub pięcioosobowej rodzinie. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje i łazienka, a na parterze: kotłownia, garaż, łazienka, garderoba, pokój (mogący być np. gabinetem), spiżarnia, kuchnia oraz salon z jadalnią.

4. Projekt domu Mini 4 Energo (109,88 m²)

Projekt domu Mini 4 Energo
Projekt domu Mini 4 Energo

Projekt domu Mini 4 Energo przedstawia parterowy budynek bez garażu. Jego nowoczesna elewacja od razu rzuca się w oczy. To jedno z oryginalnych, modnych rozwiązań, które zostało zaplanowane z myślą o małej rodzinie, seniorach czy parze.

W projekcie znajdują się trzy wygodne sypialnie. Jest też kotłownia, łazienka oraz małe WC. Salon, kuchnia i spiżarnia składają się na dzienną strefę, którą przedłuża wyjście na taras.

5. Projekt domu Bez (85,9 m²)

Projekt domu Bez
Projekt domu Bez

Projekt Bez przedstawia dom niewielki, lecz praktyczny i dostosowany do potrzeb dużej rodziny. To parterowy budynek z poddaszem użytkowym. Na jego parterze znajdziemy salon z jadalnią, praktyczny schowek, WC, kuchnię, spiżarnię oraz kotłownię. Na poddaszu są trzy sypialnie, łazienka oraz garderoba (należąca do największej z sypialni, która została zaplanowana z myślą o rodzicach).

6. Projekt domu BW-36 wariant 10 (106,6 m²)

BW-36 wariant 10 - wyjątkowy projekt domu
BW-36 wariant 10 - wyjątkowy projekt domu

Projekt domu BW-36 wariant 10 prezentuje parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Jest to budynek jednorodzinny, bez podpiwniczenia. Połączenie klasycznych i nowoczesnych rozwiązań sprawia, że wpisze się w każdy krajobraz: ten miejski, jak i wiejski.

Na parterze budynku zaplanowano funkcjonalną strefę dzienną, a na poddaszu nocną. Zadaszenie tarasu jest jednym z największych atutów tego projektu.

7. Projekt domu Mokka 5 (104,88 m²)

Wyjątkowy, rodzinny projekt
Wyjątkowy, rodzinny projekt

Mokka 5 to parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. Na parterze znajdują się trzy sypialnie, garaż, kotłownia, WC, dodatkowa toaleta, salon oraz kuchnia z niewielką spiżarnią. Część dzienną dogrzewać będzie kominek - idealne miejsce codziennych spotkań domowników. Duży salon jest też wspaniałą propozycją dla tych, którzy lubią codziennie spotkać się przy obiedzie oraz wspólnie spędzić czas z pozostałymi członkami rodziny.

Z jadalni można wyjść na taras, by zrelaksować się na świeżym powietrzu.

8. Projekt domu Dom na Dębowej (93,43 m²)

Klasyczny projekt w zestawieniu top 30
Klasyczny projekt w zestawieniu top 30

Wyjątkowy, klasyczny projekt, jest pierwszą taką propozycją w naszym zestawieniu. Wielu inwestorów chce wyróżnić się w dzielnicy, budując dom w stylu glamour, który zachwyci ponadczasową elewacją. 

Ten parterowy dom jednorodzinny będzie wygodny dla nawet czteroosobowej rodziny. Prosta bryła budynku zapewnia szybką i nieskomplikowaną budowę.

9. Projekt domu Dom przy Rubinowej 7 (115,19 m²)

Elegancki projekt domu - ponad 100 m²
Elegancki projekt domu - ponad 100 m²

Dom przy Rubinowej 7 to parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem. Wszystkie pomieszczenia zaplanowano na jednej kondygnacji. Na parterze znajdują się trzy duże sypialnie o powierzchni 11,18 m², 14,64 m² oraz 19,03 m². Duży pokój dzienny (26,59 m²) będzie ulubionym, rodzinnym miejscem spotkań.

10. Projekt domu Karmelita Gold 2M (148,99 m²)

Projekt domu Karmelita Gold 2M
Projekt domu Karmelita Gold 2M

Na 10. miejscu znajduje się parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. To piękna willa o eleganckiej formie, która wpisze się w krajobraz miejski oraz wiejski. Jednym z największych atutów tego projektu jest garaż, który ma dodatkowe miejsce na różne sprzęty: do ogrodu czy majsterkowania. Jest też przestrzeń na pojazdy, np. rowery, hulajnogi czy motor. Obok znajduje się kotłownia. Z garażu możemy wygodnie przejść do wnętrza domu.

11. Projekt domu Tracja 5 (109,85 m²)

Projekt domu Tracja 5
Projekt domu Tracja 5

Tracja 5 to parterowy dom ze strychem (39,87 m²). Jego zagospodarowanie zależy od potrzeb i oczekiwań inwestorów. Elewację budynku można wykonać w klasycznym lub nowoczesnym stylu. Dzięki temu, przyszli mieszkańcy mogą świadomie zaplanować wygląd swojego domu. Warto zwrócić uwagę na komfortowy podział: na strefę nocną i dzienną. Każda z sypialni ma ponad 11 m² powierzchni.

12. Projekt domu Dostępny D45 Wariant II (128,98 m²)

Projekt domu Dostępny D45 Wariant II
Projekt domu Dostępny D45 Wariant II

Projekt parterowego domu z poddaszem do późniejszej adaptacji jest świetnym rozwiązaniem dla tych inwestorów, którzy chcieliby w przyszłości powiększyć rodzinę lub chcą zaoszczędzić i dopiero wtedy rozbudować dom - bez konieczności zaciągania kredytu. To dom elegancki i przytulny, na pewno będzie atrakcyjny również dla kolejnych pokoleń.

13. Projekt domu Dom na parkowej 6 (121,67 m²)

Projekt domu Dom na parkowej 6 jest klasyczny i wyjątkowy
Projekt domu Dom na parkowej 6 jest klasyczny i wyjątkowy

Parterowy dom z dwustanowiskowym garażem oraz poddaszem do późniejszej adaptacji. Jego klasyczna forma sprawia, że wpisze się w klimat podmiejskich oraz miejskich działek. Nic dziwnego, że często wybierają go inwestorzy - po adaptacji może w nim zamieszkać nawet sześcioosobowa rodzina. Przez garaż łatwo przechodzi się do wnętrza domu.

14. Projekt domu Domena 112 A1 (122,19 m²)

Projekt domu Domena 112 A1
Projekt domu Domena 112 A1

Projekt domu Domena 112 A1 to parterowy budynek z poddaszem do późniejszej adaptacji oraz jednostanowiskowym garażem. Został zaplanowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.

Poddasze do adaptacji ma powierzchnię 44,72 m². W projekcie zadbano o to, by pokoje były wystarczająco duże, a tym samym zapewniały maksymalny komfort. Powierzchnia sypialni to 12,10 m², 13,03 m² oraz 15,12 m².

15. Projekt domu Darlena (143,55 m²)

Darlena - projekt domu
Darlena - projekt domu

Darlena to duży projekt z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem. Pomimo takiej powierzchni, można wybudować go na stosunkowo wąskiej działce, jej minimalna szerokość musi wynosić 21,34 m. 

Projekt Darlena ma bardzo dobrze zaplanowane poddasze, gdzie nie zmarnuje się żaden centymetr. Zaplanowano tam cztery sypialnie oraz dwie toalety, które sprawiają, że zarówno dorośli, jak i dzieci, unikną porannych kolejek do łazienki.

16. Projekt domu Koncept-43 (124,59 m²)

Projekt domu Koncept-43
Projekt domu Koncept-43

Projekt nowoczesnego parterowego domu z dwustanowiskowym garażem. Zaplanowano go z myślą o czteroosobowej rodzinie. Murowana bryła budynku z modną elewacją wspaniale wpiszą się w miejski oraz podmiejski krajobraz.

Pomimo zaplanowania wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji, przemyślano idealny podział na część nocną, dzienną oraz gospodarczą. 

17. Projekt domu Realny (119,2 m²)

Projekt domu Realny - romantyczny i delikatny
Projekt domu Realny - romantyczny i delikatny

Uroczy domek, który musiał znaleźć się w naszym zestawieniu top 30. Inwestorzy, którzy nie są przekonani do maksymalnie nowoczesnych oraz klasycznych projektów, na pewno chętnie wezmą pod uwagę budynek Realny. Nasza propozycja jest kompromisem pomiędzy tymi stylami... a to tylko początek jego zalet.

Projekt posiada poddasze użytkowe oraz jednostanowiskowy garaż. Na parterze są aż trzy sypialnie o powierzchni 11,90 m², 11,90 m² oraz 16,50 m².

18. Projekt domu UA66 (171,78 m²)

Projekt domu UA66
Projekt domu UA66

Projekt domu o dużej powierzchni z poddaszem użytkowym, sporymi przeszkleniami oraz dwustanowiskowym garażem. Na parterze znajdują się: gabinet, pomieszczenie gospodarcze, kuchnia, pokój dzienny, łazienka, garderoba oraz garaż. Na poddaszu zaprojektowano: trzy pokoje, dwie łazienki (jedna z nich przynależy do największej z sypialni, tak jak garderoba). Największy pokój zaplanowano z myślą o rodzicach. 

19. Projekt domu Maja (133,72 m²)

Projekt domu Maja
Projekt domu Maja

Projekt Maja zachwyca wielospadowym dachem i jasną, estetyczną elewacją. Jednostanowiskowy garaż oraz zadaszona strefa wejściowa od razu rzucają się w oczy. Na poddaszu znajdują się: łazienka, pomieszczenie gospodarcze oraz trzy pokoje (11,22 m², 12,59 m² oraz 16,92 m²). Na parterze zaprojektowano przestronną strefę dzienną. Jest tam jednostanowiskowy garaż, pomieszczenie gospodarcze, WC, salon, kuchnia z jadalnią oraz pokój (który może pełnić funkcję gabinetu).

20. Projekt domu Ekonomiczny 5 (111,1 m²)

Projekt domu Ekonomiczny 5
Projekt domu Ekonomiczny 5

Ekonomiczny 5 to wyjątkowy projekt. Duże przeszklenia od razu wpadają w oko i sprawiają, że dom jest jednym z oryginalniejszych rozwiązań w naszym zestawieniu. Spodoba się tym inwestorom, którzy stale szukają jak najlepszych opcji, a jednocześnie zależy im na nowoczesnej i ponadczasowej elewacji.

W domu znajdują się aż cztery sypialnie, ich powierzchnia to: 10,10 m², 10,90 m², 11,40 m² oraz 13,10 m².

21. Projekt domu Abra (109,62 m²)

Projekt domu Abra
Projekt domu Abra

Abra to parterowy dom bez garażu. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 109,62 m². Wszystkie pomieszczenia w projekcie zaplanowano na jednej kondygnacji. Wewnątrz budynku zaplanowano: taras, trzy pokoje, łazienkę, WC, salon, kuchnię, spiżarnię, pomieszczenie gospodarcze oraz wiatrołap.

Przedłużeniem salonu jest zadaszony taras - idealne miejsce na wspólny odpoczynek.

22. Projekt domu Inka II z garażem 1-st. A na paliwo stałe (96,6 m²)

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. A na paliwo stałe
Projekt domu Inka II z garażem 1-st. A na paliwo stałe

Inka II to wyjątkowy, tradycyjny dom, który wpisze się w krajobraz miejski, wiejski oraz podmiejski. Poddasze użytkowe jest praktyczne i dostosowane do potrzeb czteroosobowej rodziny. Nie zapomniano również o jednostanowiskowym garażu.

Największa sypialnia ma dodatkową garderobę. To pomieszczenie docelowo zaprojektowane z myślą o rodzicach, którzy będą mieć oko na dzieci po drugiej stronie kondygnacji.

23. Projekt domu D67 - Paulinka (60,1 m²)

Niewielki domek o romantycznym klimacie
Niewielki domek o romantycznym klimacie

Niewielki domek, idealny na pierwszą inwestycję. To propozycja dla seniorów, singli czy młodego małżeństwa, które nie ma dzieci lub planuje przeprowadzkę, gdy dzieci podrosną. Dom jest klimatyczny, uroczy i stylowy. Na jego poddaszu znajdują się dwie niewielkie sypialnie: 5,10 m² oraz 6,40 m². Na parterze zaplanowano: taras, sypialnię, łazienkę oraz pokój dzienny z aneksem kuchennym.

24. Projekt domu KP-505 (128,02 m²)

Projekt domu KP-505
Projekt domu KP-505

Projekt KP-505 przedstawia budynek parterowy. Dom posiada przestronną strefę dzienną z otwartą kuchnią. Przy kuchni zaprojektowano niewielką, praktyczną spiżarkę, która pomoże utrzymać codzienny porządek. Budynek został zaplanowany tak, by spełnić potrzeby czteroosobowej rodziny. Nie należy też do drogich rozwiązań, cena jest porównywalna do ceny mieszkania w mieście.

25. Projekt domu APS 289 (123,5 m²)

Projekt domu APS 289
Projekt domu APS 289

APS 289 to projekt, który od razu zwraca na siebie uwagę. Poddasze użytkowe oraz jednostanowiskowy garaż stanowią propozycję wygodną dla większej rodziny. Miejscem spotkań i wypoczynku domowników jest obszerny salon. Dostępny jest on nie tylko z pomieszczenia dziennego, ale również z sąsiedniego pokoju. 

26. Projekt domu Timor PS (109,3 m²)

Projekt domu Timor PS
Projekt domu Timor PS

Projekt domu Timor PS przedstawia budynek z poddaszem do adaptacji oraz jednostanowiskowym garażem. Przestrzeń do późniejszej adaptacji ma 67,30 m² powierzchni. Jednostanowiskowy garaż połączony jest z kotłownią. W projekcie znajdują się trzy wygodne sypialnie, dzięki czemu jest to budynek nawet dla czteroosobowej rodziny.

27. Projekt domu Traper 2 bal (53,46 m²)

Projekt domu Traper 2 bal to dom z bali
Projekt domu Traper 2 bal to dom z bali

Projekt Traper 2 bal jest romantycznym domem z bali, co od razu zauważymy, patrząc na wizualizację. Jest to niewielki domek letniskowy, uwielbiany przez osoby, które lubią podróżować i spędzać wakacje np. w górach.

Ceniąc sobie takie rozwiązanie warto zwrócić uwagę na praktyczne urządzenie niewielkiego wnętrza. W domku z bali zaplanowano: salon z kuchnią, łazienkę, sypialnię oraz wiatrołap. Na poddaszu znajduje się antresola.

28. Projekt domu Niezawodny - wariant I - M236a (65,6 m²)

Projekt domu Niezawodny - wariant I - M236a
Projekt domu Niezawodny - wariant I - M236a

To jeden z projektów, który jest idealny na pierwszą inwestycję - dla seniorów, singla lub małżeństwa z małym dzieckiem. Można go wybudować w cenie porównywalnej do zakupu mieszkania w mieście.

Budynek ma poddasze do adaptacji, które będzie idealnym rozwiązaniem, gdy zapadnie decyzja o powiększeniu rodziny. Jest to atrakcyjna opcja również dla tych, którzy chcą rozbudować dom bez korzystania z pożyczek lub kredytów.

29. Projekt domu Lungo 4 (99,91 m²)

Projekt domu Lungo 4
Projekt domu Lungo 4

Lungo 4 to parterowy dom z poddaszem użytkowym - idealny na wąskie działki. Jej minimalna szerokość musi wynosić 15,91 m. Na poddaszu budynku znajdują się: trzy pokoje (w tym jeden z garderobą) oraz łazienka. Na parterze zaplanowano przestronną strefę dzienną. W jej skład wchodzą: wiatrołap, hol, salon, kuchnia, pokój, łazienka oraz kotłownia.

30. Projekt domu Simon IV G2 (112,31 m²)

Projekt domu Simon IV G2
Projekt domu Simon IV G2

Projekt Simon IV G2 to budynek elegancki i stylowy. Liczne przeszklenia pozwolą wpuścić do wnętrza dużo naturalnego światła. Projekt jest parterowy, lecz zaplanowany z myślą o wygodzie wszystkich domowników: zarówno w strefie nocnej, jak i dziennej. Jego dodatkowym atutem jest dwustanowiskowy garaż.

Komentarze

 • Adam Z. 2021-11-26T16:47:13Z

  Ten ostatni projekt rewelacja! Płaska dachówka wygląda extra, ciekawe jaka dachówka jest w projekcie, bo ja mam na oku Bergamo :-) Najgorsze, ze ceny materiałów szaleją i wyceny z kosztorysów mają się nijak do rzeczywistości.

  • Karola83 2021-10-26T17:33:12Z

   Fajny ranking! Podoba mi się Dom na Dębowej, zrobię go kiedyś z dachówką Piemont :-)

   • Marysia 2021-04-09T07:48:08Z

    28 super metraż - myślimy z mężem, żeby taki wybudować na nadchodzącą emeryturę :)