TOP30: Projekty domów z darmowym kosztorysem - 2021

TOP 30 projektów domów z darmowym kosztorysem - poznaj projekty, które pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na dokumencie, bez którego nie weźmiesz kredytu na budowę. Sprawdź nasz ranking projektów na 2021 rok.

TOP 30 projekty domów z darmowym kosztorysem
TOP 30 projekty domów z darmowym kosztorysem

Projekt domu z kosztorysem – dlaczego warto?

Kosztorys przygotowywany jest w celu oszacowania kosztów budowy wymarzonego domu. W ten sposób przewidzimy cenę naszej inwestycji i bez strachu zaczniemy cały proces. Dokument przygotowuje kosztorysant lub biuro projektowe, dlatego możemy być pewni rzetelnie wykonanej pracy.

Pamiętajmy jednak, że koszty oszacowane są wstępnie i tylko od nas zależy, czy skorzystamy z droższej firmy lub lepszej jakości materiałów. Mówi się, że dla bezpieczeństwa dobrze jest założyć, że finalnie poniesiemy koszty o 10% wyższe niż zakłada kosztorys.

Kosztorys - bez niego nie weźmiesz kredytu

Kosztorys jest obowiązkowym dokumentem przy ubieganiu się o kredyt na dom. Jeżeli mamy zamiar z niego skorzystać - nie unikniemy jego zakupu. Świadome kontrolowanie wydatków i porównywanie ich z ofertami wykonawców pozwala wybrać najlepszą ofertę i minimalizuje próbę oszukania nas np. na etapie wyboru materiałów lub podpisywania umowy z ekipą budowlaną. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy nasze wydatki, porównując je z kosztorysem, może się okazać, że zbudujemy dom szybko oraz tanio. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Kosztorys budowy domu (inwestorski) - przykładowy wzór, poradnik

TOP 30 projektów domów z kosztorysem

W naszym TOP 30 zobaczycie popularne projekty z darmowym kosztorysem. Taki gratis do zakupu pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Sprawdźcie nasze zestawienie:

1. Projekt domu Zosia (70,48 m²)

Projekt domu Zosia
Projekt domu Zosia

Projekt Zosia przedstawia parterowy dom bez garażu. Jest wygodnym rozwiązaniem dla cztero-, a nawet pięcioosobowej rodziny. Wewnątrz znajdują się trzy wygodne sypialnie, WC, kotłownia, łazienka, kuchnia oraz pokój dzienny z kominkiem. Klasyczna elewacja budynku sprawia, że dom wpisze się w miejski i wiejski krajobraz.

2. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 57 (117,67 m²)

Gotowy projekt domu z poddaszem użytkowym
Gotowy projekt domu z poddaszem użytkowym

Projekt parterowego domu z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Na parterze budynku znajduje się strefa dzienna: duży pokój (lub gabinet - w zależności od naszych potrzeb), salon, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, łazienka oraz garaż i praktyczna kotłownia.

Na poddaszu zaprojektowano część nocną: trzy sypialnie, dwie garderoby, łazienkę oraz pralnię. 

3. Projekt domu Laredo (114,8 m²)

Parterowy dom z dwustanowiskowym garażem
Parterowy dom z dwustanowiskowym garażem

Laredo to parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Gustownie dodane detale architektoniczne sprawiają, że budynek prezentuje się nowocześnie. Ze względu na umieszczenie wszystkich pomieszczeń na parterze jest to projekt atrakcyjny dla rodzin z małymi dziećmi lub seniorów. Warto zwrócić uwagę na modne zadaszenia, które pozwalają na odpoczynek na świeżym powietrzu również podczas gorszej pogody.

4. Projekt domu Kendra XS Bis (111,95 m²)

Parterowy, nowoczesny projekt domu
Parterowy, nowoczesny projekt domu

Projekt domu Kendra XS Bis prezentuje parterowy budynek z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie (8,10 m², 11,15 m² oraz 12,08 m²) i łazienka. Na parterze zaplanowano: garaż, pomieszczenie gospodarcze, schowek, łazienkę, gabinet, salon z jadalnią, spiżarnię oraz kuchnię.

5. Projekt domu Kiwi 3 (103,17 m²)

Projekt domu Kiwi 3
Projekt domu Kiwi 3

Kiwi 3 to parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Z pełną swobodą będzie mogła zamieszkać w nim co najmniej czteroosobowa rodzina. Elewacja budynku została pokryta jasnym tynkiem oraz eleganckimi płytkami klinkierowymi, dzięki czemu prezentuje się nowocześnie i pasuje do miejskiego i wiejskiego krajobrazu.

6. Projekt domu Ares III (132,84 m²)

Projekt domu Ares III
Projekt domu Ares III

Ares III to parterowy dom z poddaszem użytkowym dwustanowiskowym garażem. Tym, co wyróżnia się z projektu Ares III, jest wyrazisty i logiczny układ przestrzenny. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie (w tym jedna zaplanowana z myślą o rodzicach, gdzie umieszczono dodatkową garderobę) oraz łazienka dostępna dla wszystkich domowników.

7. Projekt domu Endo (113,29 m²)

Endo to nowoczesny dom, który będzie stosunkowo tani w budowie
Endo to nowoczesny dom, który będzie stosunkowo tani w budowie

Endo - parterowy dom bez garażu. Wszystkie pomieszczenia w jego wnętrzu zaplanowano na jednej kondygnacji, dzięki czemu jest to dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi lub seniorów. Pośrodku pokoju dziennego znajduje się kominek, który zapewni ciepło i przyjemny klimat podczas długich i zimowych wieczorów.

8. Projekt domu Szafran (120 m²)

Projekt domu Szafran
Projekt domu Szafran

Szafran to parterowy dom bez garażu. Można zbudować go na stosunkowo wąskiej działce, jej minimalna szerokość musi wynosić 20,22 m. Strefę dzienną tworzy obszerny salon wypoczynkowy z jadalnią oraz kuchnią, uzupełnioną o użyteczną spiżarkę. Częściowo zadaszony taras będzie wygodnym miejscem codziennego odpoczynku.

9. Projekt domu Julek PS z garażem 1-st. A na paliwo stałe (99 m²)

Projekt domu Julek PS z garażem 1-st. A na paliwo stałe
Projekt domu Julek PS z garażem 1-st. A na paliwo stałe

Parterowy dom z garażem jednostanowiskowym o tradycyjnej elewacji, która detalami nawiązuje do nowoczesnych rozwiązań. Modne zadaszenie tarasu sprawdzi się również podczas gorszej pogody, np. opadów deszczu lub śniegu. Wewnątrz znajduje się wygodny układ funkcjonalny - w tym trzy sypialnie, dzięki czemu jest to projekt dla nawet czteroosobowej rodziny.

10. Projekt domu Miriam V (126,7 m²)

Projekt domu Miriam V
Projekt domu Miriam V

Mirian V to parterowy dom z poddaszem do późniejszej aranżacji oraz dwustanowiskowym garażem. Budynek posiada nieskomplikowaną bryłę zwieńczoną eleganckim, wielospadowym dachem. Spełni on oczekiwania cztero-, a nawet pięcioosobowej rodziny.

W projekcie znajduje się poddasze do późniejszej adaptacji o powierzchni 59,40 m². To szczególne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w przyszłości rozbudować dom, a na ten moment nie potrzebują dodatkowej przestrzeni.

11. Projekt domu Marcel III G2 (130,54 m²)

Projekt domu Marcel III G2 z poddaszem do adaptacji
Projekt domu Marcel III G2 z poddaszem do adaptacji

Projekt domu Marcel III G2 zakłada dwustanowiskowy garaż oraz poddasze do późniejszej adaptacji. Spodoba się osobom, które chcą podzielić w czasie koszty związane z inwestycją. Pokój dzienny to pomieszczenie, które stwarza doskonałe warunki do rodzinnej integracji - niezależnie od pory dnia czy roku. Zadaszony taras będzie wspaniałym miejscem odpoczynku nawet podczas gorszej pogody.

12. Projekt domu BW-49 (99,1 m²)

Projekt BW-49 to interesująca i korzystna propozycja
Projekt BW-49 to interesująca i korzystna propozycja

BW-49 od razu zwraca na siebie uwagę. Na prawej ścianie szczytowej budynku zaplanowano stylowy balkon. Poza tym w projekcie nie przewidziano żadnych urozmaiceń czy detali, które mogłyby podnieść koszty budowy. Na parterze znajduje się rodzinna strefa dzienna, a na poddaszu komfortowa część nocna budynku.

Warto zwrócić uwagę na cztery pokoje (o powierzchni 8,60 m² , 9,50 m², 11,50 m² oraz 11,70 m²). Jeden z nich znajduje się na parterze, dlatego może stanowić propozycję dla seniora lub dziecka. To dom dla nawet pięcioosobowej rodziny.

13. Projekt domu Heros 4 z wiatą garażową (131,6 m²)

Heros 4 z wiatą - modne i przytulne rozwiązanie
Heros 4 z wiatą - modne i przytulne rozwiązanie

Projekt Heros 4 z wiatą garażową oznacza parterowy budynek. Poddasze do późniejszej adaptacji zwróci uwagę tych inwestorów, którzy chcą podzielić koszty związane z budową w czasie lub w przyszłości planują powiększyć rodzinę, a na ten moment dodatkowe pomieszczenia będą zbędnym dodatkiem. 

Na parterze budynku zaprojektowano: WC, dwie garderoby, trzy pokoje (o powierzchni: 12,90 m², 13,50 m² oraz 16,20 m²), łazienkę, kotłownię z pomieszczeniem gospodarczym, spiżarnię, kuchnię, pokój dzienny z jadalnią oraz wiatrołap.

14. Projekt domu Kolia 3 (131,3 m²)

Kolia 3 to wyjątkowy projekt domu
Kolia 3 to wyjątkowy projekt domu

Parterowy dom z poddaszem użytkowym to szczególne rozwiązanie z balkonami oraz częściowo zadaszonym tarasem. Elegancka elewacja sprawia, że budynek wpisze się w miejski i wiejski krajobraz. Wygodnie może zamieszkać w nim nawet pięcioosobowa rodzina. Pokój na parterze można zaaranżować jako gabinet - może być też praktyczną sypialnią dla dziecka lub seniora.

15. Projekt domu UA11 (85 m²)

Projekt domu UA11
Projekt domu UA11

UA11 to parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji. Dzięki prostej, wręcz kompaktowej bryle, dom jest tani w budowie i zarazem ekonomiczny w utrzymaniu. Wewnątrz znajdziemy: kuchnię, pokój dzienny z jadalnią (32,52 m²), łazienkę, pomieszczenie gospodarcze oraz dwie sypialnie (12,15 m² oraz 13,35 m²). Przedłużeniem części dziennej budynku jest taras.

16. Projekt domu Dostępny D45 (144,56 m²)

Dom z dwustanowiskowym garażem
Dom z dwustanowiskowym garażem

Dostępny D45 to komfortowy dom parterowy z poddaszem do adaptacji oraz dwustanowiskowym garażem. W najbardziej oddalonym zakątku budynku usytuowano zaciszna strefę nocną. Znajdziemy tam aż cztery sypialnie, jedna z nich ma osobną garderobę oraz toaletę. Niedaleko umieszczono pralnię i ogólnodostępną łazienkę.

17. Projekt domu E-183 (129 m²)

Projekt domu E-183
Projekt domu E-183

E-183 to parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Wszystkie pomieszczenia w domu zostały umieszczone na jednej kondygnacji. Nie znaczy to jednak, że jest on niefunkcjonalny lub niewygodny - wręcz przeciwnie. Podział na część dzienną oraz nocną sprawdzi się w przypadku nawet czteroosobowej rodziny.

Salon z jadalnią to aż 33,86 m² powierzchni użytkowej. Na pewno będziemy zadowoleni ze spędzonego tam czasu - szczególnie w towarzystwie pozostałych członków rodziny.

18. Projekt domu Domidea 98 (139,68 m²)

Projekt domu Domidea 98
Projekt domu Domidea 98

Domidea 98 to dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. Na parterze budynku znajdują się: salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, WC, pokój z garderobą, łazienka, garaż, kotłownia i pralnia. Na poddaszu zaprojektowano: łazienkę, pralnię, suszarnię i trzy pokoje (9,08 m², 9,19 m² oraz 9,75 m²). Tak nowoczesna bryła spodoba się również tym najbardziej wymagającym inwestorom.

19. Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 16 (130,81 m²)

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 16
Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 16

Dom przy Modrzewiowej 16 to parterowy budynek z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Budynek został zaprojektowany w technologii tradycyjnej, murowanej, z ogrzewaniem gazowym. Dodatkowo, opcjonalnie można zastosować wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz instalację solarną, gdyż projekt zawiera te nowoczesne rozwiązania.

Wewnątrz znajdują się aż cztery sypialnie, dzięki czemu jest to budynek dla nawet pięcioosobowej rodziny.

20. Projekt domu Żabka 3 (79,01 m²)

Projekt domu Żabka 3
Projekt domu Żabka 3

Żabka 3 to parterowy dom z poddaszem do adaptacji. W budynku zachowano odpowiednie proporcje, a tradycyjną formę architektoniczną ozdobiono nowoczesnymi materiałami i detalami, tworzącymi atrakcyjny wygląd zewnętrzny budynku. Na parterze znajdują się: trzy sypialnie, WC, łazienka, kotłownia, kuchnia oraz pokój dzienny z kominkiem.

21. Projekt domu Karmelita Modern (142,12 m²)

Projekt domu o klasycznej, lecz modnej elewacji
Projekt domu o klasycznej, lecz modnej elewacji

Karmelita Modern to parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Z frontowej połaci dachu wyłania się niewielka trójkątna lukarna z przeszklonym balkonem. Tylną połać dachu urozmaicono w podobny sposób, tworząc tutaj znacznie większe zadaszenie chroniące balkon.

Na parterze znajduje się: kuchnia, spiżarnia, salon z jadalnią, gabinet, łazienka, pomieszczenie gospodarcze, kotłownia oraz garaż. Na poddaszu znajdziemy za to: trzy pokoje oraz łazienkę.

22. Projekt domu Kreo 2 (142,23 m²)

Projekt domu Kreo 2
Projekt domu Kreo 2

Projekt domu Kreo 2 to parterowy budynek z dwustanowiskowym garażem. Powierzchnia garażu to 35,05 m², a kotłowni obok niej - 11,52 m². Taras (34,50 m²) z zadaszeniem sprawdzi się podczas każdej pogody, nawet opadów deszczu lub śniegu. To jeden z tych projektów, który zaplanowano z myślą o czteroosobowej rodzinie.

23. Projekt domu Tori II (67,35 m²)

Projekt domu Tori II
Projekt domu Tori II

Tori II to projekt niewielkiego domu. Wszystkie pomieszczenia zostały zaplanowane na jednej kondygnacji. Można zbudować go na niewielkiej działce. Jej minimalna szerokość musi wynosić 18,4 m. Dom zaplanowano z myślą o dwu- albo trzyosobowej rodzinie.

Wewnątrz budynku znajdują się: kuchnia, spiżarnia, pokój dzienny, toaleta, łazienka, pomieszczenie gospodarcze oraz dwie sypialnie (o powierzchni 9,77 m² oraz 10,89 m²).

24. Projekt domu Bianka II (108,9 m²)

Projekt domu Bianka II
Projekt domu Bianka II

Projekt domu Bianka II przedstawia parterowy dom z dwustanowiskowym garażem. Może w nim wygodnie zamieszkać cztero- lub pięcioosobowa rodzina. Budynek nie jest podpiwniczony. W projekcie znajdują się dwie łazienki, trzy pokoje (każdy z nich ma ponad 11 m²), garderoba (przynależąca do jednej z sypialni), pokój dzienny z jadalnią i otwarta kuchnia ze spiżarnią.

25. Projekt domu Jaskółka 2 z garażem (119,6 m²)

Nowoczesny i elegancki dom jednorodzinny z poddaszem
Nowoczesny i elegancki dom jednorodzinny z poddaszem

Projekt domu Jaskółka 2 z garażem jednostanowiskowym oraz zadaszonym tarasem będzie idealny dla tych, którzy marzą o miejscu codziennego odpoczynku w rodzinnym gronie. Na poddaszu została zaprojektowana praktyczna część nocna. Znajdują się tam aż trzy ustawne sypialnie, które zapewnią mieszkańcom dobry sen i pełen relaks. Ich powierzchnia to 10,70 m², 14,20 m² oraz 16,50 m².

26. Projekt domu D216A (68,16 m²)

Projekt domu D216A
Projekt domu D216A

Projekt domu D216A prezentuje parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem. Wygodnie może w nim zamieszkać dwu- lub czteroosobowa rodzina. Prosta bryła budynku oraz nieskomplikowana konstrukcja wpływają na niższe koszty budowy. Wewnątrz budynku znajdują się: garaż, kotłownia, dwie sypialnie, łazienka, kuchnia, jadalnia oraz wiatrołap.

27. Projekt domu Świdnica 2mb (100,76 m²)

Projekt domu Świdnica 2mb
Projekt domu Świdnica 2mb

Parterowy budynek z poddaszem użytkowym o eleganckiej elewacji, która wpisze się w miejski oraz wiejski krajobraz. Przestrzenie balkonowe oraz taras na parterze stanowią oryginalne dopełnienie bryły. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje i łazienka, a na parterze: łazienka, kuchnia, salon oraz kotłownia.

28. Projekt domu Śmiały D58 (146,41 m²)

Projekt domu z darmowym kosztorysem
Projekt domu z darmowym kosztorysem

Projekt domu Śmiały D58 - parterowy budynek z dwustanowiskowym garażem. Płaski dach i nowoczesna elewacja od razu zwracają na siebie uwagę. To wygodne rozwiązanie dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny. Projekt pasuje do stosunkowo wąskich działek, minimalna szerokość naszej musi wynosić 23,34 m.

29. Projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem (108,6 m²)

Projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem
Projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem

Parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji oraz jednostanowiskowym garażem.  Zlokalizowanie wszystkich pomieszczeń na tym samym poziomie zapewnia komfort i nie wymaga nieustannego wdrapywania się po schodach. Do wnętrza domu Anita A prowadzi podłużna sień z pojemnymi szafami i ulokowanym po prawej stronie niewielkim pomieszczeniem gospodarczym.  Jednym z największych atutów projektu są trzy sypialnie o powierzchni 12,30 m², 12,40 m² oraz 12,40 m².

30. Projekt domu Cynia 1 (125,2 m²)

Projekt domu Cynia 1
Projekt domu Cynia 1

Cynia 1 to projekt domu o jasnej elewacji i niewielkiej powierzchni. Jest wygodną propozycją dla cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny. Na parterze znajdują się: salon, kuchnia, spiżarnia, łazienka, pokój i pomieszczenie techniczne. Na poddaszu zaplanowano: trzy pokoje, garderobę, łazienkę i pralnio-suszarnię. Każdy pokój na piętrze posiada okno w ścianie szczytowej.

Komentarze

  • Mariusz 2021-08-26T18:11:14Z

    Witam czy jest możliwość wysłania katolog projektów domów?