TOP30: Projekty domów z darmowym kosztorysem!

Kosztorys to jeden z dokumentów, bez którego nie warto rozpoczynać budowy domu. Jest on również niezbędny, jeżeli chcemy ubiegać się o kredyt na dom. Kosztorys przede wszystkim przydaje się w trakcje rozmów z wykonawcami, ułatwia rozplanowanie różnych etapów inwestycji i ich realizację. Jego zakup w większości przypadku okazuje się konieczny – warto więc od razu poszukać projektu domu, do którego kosztorys dołączany jest za darmo.

 

Projekty domów z darmowym kosztorysem budowy domu
Projekty domów z darmowym kosztorysem budowy domu

 

Dlaczego warto wybrać projekt domu z kosztorysem?

Kosztorys inwestorski zazwyczaj przygotowuje niezależny kosztorysant lub biuro projektowe. Po co? Przede wszystkim dla wstępnego oszacowania kosztów budowy naszego wymarzonego domu.

Kosztorys pozwala również kontrolować koszty podczas kolejnych etapów realizacji naszej inwestycji. Dzięki temu inwestor uniknie strachu, że zabraknie mu środków lub termin ukończenia budowy domu się wydłuży. Jeżeli chcemy ubiegać się o kredyt na dom – kosztorys będzie nam niezbędny. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze wszystko co zaplanujemy musi się udać – uwzględnienie dziesięcioprocentowego marginesu błędu jest konieczne. Lepiej jest nieznacznie zawyżyć szacowane koszty, niż później negatywnie się zaskoczyć.

Kosztorys jest potrzebny przede wszystkim po to, by skutecznie kontrolować swoje wydatki. Dzięki niemu możemy porównać oferty wykonawców i wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Śledzenie na bieżąco wydatków to bardzo dobre rozwiązanie, sprawiające, że zawsze wiemy na co idą nasze pieniądze. Jeżeli odpowiednio rozplanujemy wydatki, może się okazać, że zbudujemy dom szybko i bez nieprzyjemności.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zachęcamy do przeczytania artykułu "Kosztorys budowy domu (inwestorski) - przykładowy wzór, poradnik".

TOP 30 projektów domów z darmowym kosztorysem

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i wielu pytaniom, przygotowaliśmy zestawienie TOP 30 projektów domów z Tooba.pl, do których kosztorys inwestorski można otrzymać za darmo – gratis – do zakupu. Wszystkie projekty posiadające darmowy kosztorys inwestorski znajdują się TUTAJ→ https://www.tooba.pl/projekty-domow-z-kosztorysem 

1. Projekt domu Tebe (83,89 m²)

Projekt domu Tebe
Projekt domu Tebe

 

Projekt Tebe to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują niewielkiego domu parterowego bez garażu. Jest on nie tylko niedrogi w realizacji, ale również późniejszej eksploatacji. Pomimo swojego niepozornego wyglądu, dom jest w stanie pomieścić trzy- lub czteroosobową rodzinę.

Projekt posiada też funkcjonalny układ pomieszczeń. Wewnątrz znajdują się trzy pokoje, łazienka, salon z kuchnią, kotłownia ze spiżarnią, komunikacja i wiatrołap. Dom ma również niewielki, ale bardzo przydatny stryszek, na który prowadzą składane schody.

Projekt Tebe to również styl i klasa – połączenie nowoczesności i klasycznych rozwiązań, które jest bardzo cenione przez inwestorów.

2. Projekt domu Pauza (105,21 m²)

Projekt domu Pauza
Projekt domu Pauza

 

Projekt domu Pauza to klasyczne, eleganckie rozwiązanie z funkcjonalnym jednostanowiskowym garażem i poddaszem użytkowym. Konstrukcja prostej bryły daje pewność, że dom powstanie szybko, a jego wybudowanie będzie niedrogie, jak i późniejsza eksploatacja.

Na parterze budynku znajduje się: kotłownia, salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, WC i wiatrołap, na poddaszu za to: trzy pokoje, garderoba, łazienka i komunikacja. Dom Pauza to świetne, rodzinne rozwiązanie. Klasyczny wygląd domu zapewnia, że dopasuje się on do każdej okolicy i działki. Dodatkowym plusem jest wygodny balkon.

3. Projekt domu D186A (144,27 m²)

Projekt domu D186A
Projekt domu D186A

 

Projekt domu D186A przedstawia interesujący budynek o prostej formie, która ułatwia i przyspiesza proces budowy oraz zmniejsza koszty. W tym projekcie przewidziano dwa mieszkania – to ciekawy projekt wygodnego domu dwulokalowego.

Mniejsze umieszczone zostało nad garażem (składa się z sypialni, łazienki i salonu z aneksem kuchennym) i posiada osobne wejście. Drugie, większe, rozciąga się na dwóch kondygnacjach. Składa się ono z wiatrołapu, holu z wnęką na szafę, spiżarni, pokoju, łazienki i salonu z jadalnią. Na granicy między pokojem dziennym a kuchnią zaprojektowano kominek - idealny na wspólne, rodzinne wieczory.

4. Projekt domu Domidea 2 (119,4 m²)

Projekt domu Domidea 2
Projekt domu Domidea 2

 

Dom Domidea 2 to stylowy, oryginalny projekt z poddaszem do adaptacji i jednostanowiskowym garażem. To opcja dla tych, którzy cenią sobie elegancję, nowoczesne rozwiązania i wyważone detale. Jest to rozłożysty dom zbudowany na jednej kondygnacji – wszystkie pomieszczenia są ustawne i wygodne.

Wewnątrz domu znajdują się: zadaszony taras, kotłownia, trzy pokoje (w tym jeden z garderobą), dwie łazienki i WC, spiżarnia, kuchnia, salon z jadalnią (ponad 30 m²) i pralnia. W części ogrodowej znajduje się przeszklony wykusz, przy którym zaprojektowano zadaszony taras.

To projekt, który zachwyca swoją oryginalnością zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Na pewno warto się nim zainteresować, jeżeli lubimy się wyróżniać.

5. Projekt domu Anzio Termo (98,76 m²)

Projekt domu Anzio Termo
Projekt domu Anzio Termo

 

Projekt domu Anzio Termo to eleganckie rozwiązanie dla całej rodziny, zachwycające nowoczesną formą. Funkcjonalność domu sprawia, że może w nim zamieszkać nawet pięcioosobowa rodzina. Jedna z rzeczy, które można zauważyć od razu – to duże okna projektu. Konstrukcja jest dobrze wyważona, dlatego dom robi ogromne wrażenie na inwestorach.

Pomieszczenia, które znajdziemy w budynku to cztery sypialnie, łazienka, WC, salon, kuchnia, kotłownia i sień. Układ pomieszczeń jest wygodny, sprawiający, że rodzina bez problemu może spędzić wspólnie czas, jak i znaleźć własną spokojną przestrzeń, kiedy pojawia się taka potrzeba. Jest to również dom niedrogi w realizacji, dzięki swojej prostej konstrukcji.

6. Projekt domu Endo 2 (112,75 m²)

Projekt domu Endo 2
Projekt domu Endo 2

 

Projekt Endo 2 to parterowy dom z dużym dwustanowiskowym garażem. To idealne rozwiązanie spełniające potrzeby czteroosobowej rodziny – odpowiedni dla seniorów czy rodzin z małymi dziećmi.

Wewnątrz zaprojektowano bardzo wygodny układ pomieszczeń, w którego skład wchodzą: kotłownia, WC, trzy pokoje, łazienka, salon, kuchnia, spiżarnia i wiatrołap. To nie tylko funkcjonalny dom, ale również stylowe połączenie eleganckich detali z klasycznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Ogromne i lubiane przez inwestorów przeszklenia prowadzą na częściowo ukryty taras.

7. Projekt domu Abra (109,62 m²)

Projekt domu Abra
Projekt domu Abra

 

Projekt domu Abra przedstawia pełen wygody, ekonomiczny dom. Lubiany przez inwestorów, zachwyca również tym, że jest tani na etapie budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Atutem tego projektu jest znajdujący się w części ogrodowej zadaszony taras.

Przemyślany układ wnętrz sprawia, że cała rodzina odczuje wygodę i funkcjonalność domu. Na parterze znajdują się trzy pokoje, łazienka, salon, kuchnia, spiżarnia, WC, pomieszczenie gospodarcze i wiatrołap.

Dzięki swojemu uniwersalnemu wyglądowi idealnie pasuje do każdego otoczenia.

8. Projekt domu Niko 2 (116,2 m²)

Projekt domu Niko 2
Projekt domu Niko 2

 

Projekt domu Niko 2 to doskonale dobrana propozycja dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i ważna jest dla nich forma obiektu. Ten parterowy dom o prostej, murowanej bryle to sprawdzone i popularne rozwiązanie. Dodatkowo, taras umieszczono w zaciszu, między dwoma skrzydłami tego wyjątkowego budynku.

Wewnątrz domu znajdziemy: kotłownię, trzy sypialnie, garderobę, łazienkę, spiżarnię, kuchnię, salon z jadalnią, WC i wiatrołap.

Dodatkowym atutem projektu jest jednostanowiskowy garaż.

9. Projekt domu Zaszczytny – C302 (137,2 m²)

Projekt domu Zaszczytny - C302
Projekt domu Zaszczytny - C302

 

Projekt domu Zaszczytny – C302 oznacza wygodny i rodzinny dom, nastawiony na funkcjonalność i ułatwienie codziennego życia. Dwustanowiskowy garaż to świetna opcja, jeżeli w rodzinie jest więcej niż jeden kierowca. Poza tym, dom dzięki swojej prostej formie idealnie dopasowuje się do każdej okolicy. Również duży taras to świetne rozwiązanie na popołudnia w rodzinnej atmosferze.

Dom posiada funkcjonalny układ pomieszczeń. Te, które znajdują się wewnątrz to: cztery sypialnie, łazienka, garderoba, pokój dzienny, kuchnia, spiżarnia i kotłownia.

10. Projekt domu Nela (126,3 m²)

Projekt domu Nela
Projekt domu Nela

 

Projekt domu Nela to rozwiązanie dla nawet pięcioosobowej rodziny. W części dziennej domu znajduje się pokój dzienny, duża jadalnia – idealna na rodzinne popołudnia i spora kuchnia ze spiżarnią. W domu jest też funkcjonalna garderoba i osobne WC. W strefie nocnej domu znajdują się trzy sypialnie (jedna z nich ma własną garderobę i łazienkę), ogólnodostępna łazienka oraz pralnia.

Ten funkcjonalny dom został zaprojektowany tak, żeby spełniać wszystkie potrzeby lokatorów. Z tego względu zaplanowano również dwustanowiskowy garaż.

11. Projekt domu Darlena (143,55 m²)

Projekt domu Darlena
Projekt domu Darlena

 

Projekt Darlena przedstawia parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. Jest solidny, wygodny oraz niedrogi w utrzymaniu. Jest też energooszczędny oraz posiada funkcjonalny układ pomieszczeń.

Na parterze domu znajdują się: pomieszczenie gospodarcze, łazienka, pokój/gabinet, salon z jadalnią, spiżarnia oraz kuchnia. Na poddaszu zaprojektowano: łazienkę, pralnię/suszarnię oraz cztery pokoje. W największym z nich istnieje możliwość wydzielenia garderoby.

Salon otwiera się na taras i ogród.

12. Projekt domu Mini 4 Energo (109,88 m²)

Projekt domu Mini 4 Energo
Projekt domu Mini 4 Energo

 

Projekt Mini 4 Energo oznacza parterowy dom bez garażu. W bryle znajdują się: kotłownia, łazienka, trzy sypialnie, toaleta, pokój dzienny z jadalnią, spiżarnia oraz kuchnia. Choć jest to niewielki dom, układ pomieszczeń zapewnia maksymalny komfort mieszkańców.

Również jego budowa przebiega szybko i tanio. Dlaczego? Ze względu na nieskomplikowaną bryłę, instalacje oraz przemyślaną technologię.

W projekcie znajduje się też wygodny, częściowo zadaszony taras.

13. Projekt domu Tryton (98,96 m²)

Projekt domu Tryton
Projekt domu Tryton

 

Tryton to parterowy dom bez garażu. Jest wygodny, a jego prosta bryła zaplanowana na rzucie kwadratu zapewnia szybką i tanią realizację. Dom wyróżnia się ponadczasową formą oraz elewacją, którą można wykończyć wedle uznania – w nowoczesny lub tradycyjny sposób.

Wewnątrz domu zaplanowano: spiżarnię, kuchnię, salon z jadalnią, łazienkę, trzy pokoje, pralnię oraz kotłownię. Wyraźny podział na strefę dzienną i nocną sprawia, że każdy z domowników odczuje komfort, jaki zapewnia ten projekt.

Budynek zaprojektowano w oparciu o najnowsze przepisy prawa budowlanego.

14. Projekt domu BW-49 wariant 2 (99,1 m²)

Projekt domu BW-49 wariant 2
Projekt domu BW-49 wariant 2

 

Projekt domu BW-49 wariant 2 prezentuje parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Dom jest stosunkowo łatwy oraz tani w budowie. Nad strefą wejściową znajduje się uroczy daszek, który razem z przedłużoną połacią dachu tworzy przyjemny ganek wejściowy.

Na parterze domu zaplanowano: schowek, składzik, garaż, kotłownię, łazienkę, pokój, kuchnię ze spiżarnią i pokój dzienny. Na poddaszu użytkowym znajdują się: trzy pokoje oraz łazienka - dostępna dla każdego z domowników na piętrze.

15. Projekt domu Terrier 3 z garażem (98,5 m²)

Projekt domu Terrier 3 z garażem
Projekt domu Terrier 3 z garażem

 

Projekt Terrier 3 przedstawia parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. Powstał z myślą o co najmniej czteroosobowej rodzinie. Budynek posiada prostą bryłę, opartą na rzucie prostokąta i dwuspadowy dach o drewnianej konstrukcji.

Na parterze budynku znajdują się: kotłownia, garaż, łazienka, trzy pokoje, pokój dzienny, kuchnia i garderoba. Wyraźny podział na strefę dzienną i nocną sprawia, że każdy z domowników odczuje komfort, który zapewnia Terrier 3.

Przedłużeniem części mieszkalnej jest taras w kształcie litery L.

16. Projekt domu Tamara Modern B (112,21 m²)

Projekt domu Tamara Modern B
Projekt domu Tamara Modern B

 

Projekt Tamara Modern B to parterowy dom ze strychem oraz jednostanowiskowym garażem. Posiada prostą formę oraz nieskomplikowany, dwuspadowy dach, co ma korzystny wpływ na koszt budowy oraz późniejszą eksploatację.

Na parterze domu zaplanowano: garaż, kotłownię, łazienkę, trzy pokoje, pralnię, salon z jadalnią, kuchnię, spiżarnię oraz WC. Dodatkową przestrzenią, którą można zagospodarować jest strych o powierzchni 46,29 m².

Zadaszony taras to udogodnienie, które spodoba się wielu inwestorom.

17. Projekt domu Lisandra Mała (115,12 m²)

Projekt domu Lisandra Mała
Projekt domu Lisandra Mała

 

Lisandra Mała to parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. Może stać się wygodnym budynkiem dla nawet sześcioosobowej rodziny. Co może być ważne dla wielu inwestorów, dom zaprojektowano jako energooszczędny.

Na parterze zaplanowano: garaż, kotłownię, pokój, schowek, łazienkę, salon z jadalnią i kuchnię ze spiżarką. Na poddaszu znajdują się: strych (17,05 m²), łazienka i trzy pokoje.

Wygodny taras to udogodnienie, które na pewno przypadnie do gustu wielu inwestorom.

18. Projekt domu Domidea 1 w2 (109,99 m²)

Projekt domu Domidea 1 w2
Projekt domu Domidea 1 w2

 

Domidea 1 w2 to parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji oraz jednostanowiskowym garażem. Przemyślany układ i liczba pomieszczeń zapewniają całkowitą wygodę co najmniej czteroosobowej rodzinie.

W bryłę budynku został wkomponowany garaż, który pomieści nie tylko samochód, ale również sprzęty oraz przedmioty, których nie chcemy przechowywać w najbliższym otoczeniu.

Na parterze domu zaplanowano: salon, kuchnię, spiżarnię, WC, dwie łazienki, trzy pokoje, garderobę, pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownię.

19. Projekt domu Mokka 2 modern (89,59 m²)

Projekt domu Mokka 2 modern
Projekt domu Mokka 2 modern

 

Mokka 2 modern to parterowy dom ze strychem. Świetnie wpisuje się w każde otoczenie, jednocześnie posiadając oryginalny styl. Prosta forma sprawia, że można go wybudować szybko oraz tanio.

Na parterze domu znajdują się: łazienka, trzy pokoje, pomieszczenie gospodarcze, WC, spiżarnia oraz salon z kuchnią.

Taras to dodatkowa przestrzeń, gdzie wygodnie można zjeść z rodziną, porozmawiać z przyjaciółmi lub zrelaksować się po dniu pełnym obowiązków.

20. Projekt domu Domena 103 B-T (128,7 m²)

Projekt domu Domena 103 B-T
Projekt domu Domena 103 B-T

 

Projekt Domena 103 B-T przedstawia parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji oraz dwustanowiskowym garażem. Został on stworzony z myślą o cztero- lub nawet pięcioosobowej rodzinie. Po adaptacji strychu może w nim wygodnie zamieszkać nawet siedem osób.

Na parterze domu zaplanowano: kotłownię, WC, dwie łazienki, garderobę, cztery pokoje, pralnię, salon z jadalnią, spiżarnię oraz kuchnię. Na strychu znajdują się pomieszczenia do zagospodarowania oraz późniejszej adaptacji.

21. Projekt domu D23 – Marcin (49,1 m²)

Projekt domu D23 - Marcin
Projekt domu D23 - Marcin

 

Projekt D23 – Marcin prezentuje parterowy dom bez garażu. Może pełnić zarówno funkcję domu całorocznego, jak i letniskowego. Jego klasyczna bryła sprawia, że jest tani w budowie oraz na późniejszym etapie eksploatacji.

Wewnątrz domu znajdują się: pomieszczenie techniczne, trzy sypialnie, łazienka oraz kuchnia. To niewielki dom, lecz w pełni funkcjonalny i dostosowany do potrzeb. To też świetna alternatywa dla mieszkania w mieście.

W projekcie znajduje się niewielki taras oraz zadaszona strefa wejściowa.

22. Projekt domu Amaretto (120,72 m²)

Projekt domu Amaretto
Projekt domu Amaretto

 

Amaretto to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Został zaprojektowany z myślą o cztero- lub nawet pięcioosobowej rodzinie. Drewniane elementy elewacji oraz oryginalne wykusze czynią budynek eleganckim i lubianym przez inwestorów.

Na parterze domu znajdują się: spiżarnia, pokój gościnny, pomieszczenie gospodarcze, łazienka, salon z kuchnią oraz wiatrołap. Na poddaszu zaplanowano: garderobę, trzy pokoje oraz łazienkę.

Jedną z największych zalet projektu jest niewątpliwie niski koszt budowy i późniejszej eksploatacji.

23. Projekt domu E-124 (173,4 m²)

Projekt domu E-124
Projekt domu E-124

 

Projekt E-124 oznacza nowoczesny dom piętrowy z funkcjonalnym i bardzo wygodnym układem wnętrz. W części dziennej znajdziemy przestronny salon z przeszkleniami, jadalnię w dekoracyjnym wykuszu, a także kuchnię od strony wejścia do domu. Od strony ogrodowej na parterze znajduje się gabinet, który można również zaaranżować na dodatkową sypialnię dla gości. W części sypialnianej na piętrze znajdują się trzy pokoje. Sypialnia główna posiada prywatną garderobę i łazienkę oraz widowiskowy, duży taras. Dodatkowo zaplanowano także dużą łazienkę z wygodną wanną oraz prysznicem. Na piętrze znaduje się też strych z możliwością adaptacji. 

24. Projekt domu Pistacja (90 m²)

Projekt domu Pistacja
Projekt domu Pistacja

 

Projekt Pistacja przedstawia parterowy dom bez garażu. To urokliwy budynek o niewielkiej powierzchni, który zaprojektowano w funkcjonalny sposób. Prosta bryła, zaplanowana na rzucie w kształcie prostokąta oraz dwuspadowy dach sprzyjają taniej i szybkiej realizacji.

Na parterze domu zaplanowano: wiatrołap, salon z kuchnią, trzy pokoje, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze. Podział na strefę dzienną oraz nocną sprawia, że budynek jest w pełni funkcjonalny i dostosowany do potrzeb wszystkich mieszkańców.

Dodatkowym atutem projektu jest wygodna przestrzeń tarasowa, idealna na odpoczynek po dniu pełnym obowiązków.

25. Projekt domu Nina 2 Nova wersja C (96,5 m²)

 

Projekt domu Nina 2 Nova wersja C
Projekt domu Nina 2 Nova wersja C

 

Nina 2 Nova wersja C to parterowy dom z jednostanowiskowym garażem. Bryła budynku została zaplanowana na rzucie w kształcie prostokąta i przekryta nieskomplikowanym dachem dwuspadowym. Połączenie sprawdzonych i nietrudnych rozwiązań ma korzystny wpływ na tempo budowy, co na pewno ucieszy wielu inwestorów.

Wewnątrz domu zaplanowano: kotłownię, garaż, WC, łazienkę, trzy pokoje, spiżarnię, kuchnię i salon (o powierzchni prawie 30 m²).

Sercem domu jest pokój dzienny, gdzie można ogrzać się przy kominku. Wygodny taras to jeden z największych atutów projektu, idealne miejsce na wspólne posiłki w ciepłe dni.

26. Projekt domu Amarylis 2 CE (148,05 m²)

Projekt domu Amarylis 2 CE
Projekt domu Amarylis 2 CE

 

Projekt Amarylis 2 CE prezentuje parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. To jeden z projektów przeznaczonych na wąskie działki. Klasyczna bryła domu w połączeniu z nowoczesnymi elewacjami tworzy przyjemny klimat.

Na parterze domu zaplanowano: garaż, kotłownię, WC, spiżarnię, kuchnię, jadalnię, salon i pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu użytkowym zaprojektowano: cztery sypialnie, dwie łazienki, garderobę oraz pralnię.

Pokój dzienny z jadalnią posiada wyjście na taras oraz klimatyczny kominek.

27. Projekt domu Marcel IV G2 (130,54 m²)

Projekt domu Marcel IV G2
Projekt domu Marcel IV G2

 

Marcel IV G2 to parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji oraz dwustanowiskowym garażem. Zaplanowano go z myślą o czteroosobowej rodzinie. N poddaszu pozostawiono ponad 60 m², które można wykończyć w późniejszym czasie i zagospodarować wedle własnego uznania.

Na parterze domu zaplanowano: garaż, kotłownię, dwie łazienki, trzy sypialnie, pokój dzienny oraz kuchnię wyposażoną w spiżarnię. Wygodny podział na strefę dzienną i nocną zapewnia całkowity komfort użytkowania.

Przestrzenią, którą warto docenić jest również wygodny taras.

28. Projekt domu Nowoczesny (78 m²)

Projekt domu Nowoczesny
Projekt domu Nowoczesny

 

Projekt Nowoczesny przedstawia budynek parterowy z wiatą garażową. Zaplanowano go z myślą o trzy- lub nawet czteroosobowej rodzinie. Oszczędność detalu oraz prosta forma sprawiają, że to wyjątkowy projekt, rzucający się w oczy w każdej okolicy.

Wewnątrz zaprojektowano: pomieszczenie techniczne, garderobę, toaletę, łazienkę, dwa pokoje, salon, spiżarnię oraz kuchnię z jadalnią.

Płaski dach wykorzystany został do montażu urządzeń związanych z czerpaniem energii odnawialnej ze słońca, dzięki czemu znacznie zostają obniżone koszty utrzymania budynku.

29. Projekt domu Stylowy D47 (110,65 m²)

Projekt domu Stylowy D47
Projekt domu Stylowy D47

 

Stylowy D47 to parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem. To propozycja nowoczesnego, niewielkiego budynku z poddaszem użytkowym o zwartej bryle oraz z charakterystyczną ramą okalającą dom.

Na parterze zaplanowano: pomieszczenie techniczne, garaż, garderobę, pokój, łazienkę, spiżarnię, kuchnię oraz salon z jadalnią. Na poddaszu użytkowym zaprojektowano: garderobę przynależącą do jednej z sypialni, trzy pokoje oraz łazienkę.

Elewacja budynku to biel i szarość w połączeniu z kamienną okładziną ścienną.

30. Projekt domu Groszek 2 (80,5 m²)

Projekt domu Groszek 2
Projekt domu Groszek 2

 

Projekt Groszek 2 oznacza parterowy dom z poddaszem użytkowym bez garażu. Idealnie pasuje do tych osób, które szukają niewielkiego domu o tradycyjnej formie. Mimo niewielkich rozmiarów, wygodnie może w nim zamieszkać trzy- lub nawet czteroosobowa rodzina.

Podział na parter oraz poddasze wyznacza strefę dzienną oraz prywatną. Istnieje możliwość, by scalić dwie sypialnie na poddaszu w jedną. Rozmiary kotłowni pozwalają na ogrzewanie kotłem na paliwo stałe. Na parterze domu zaplanowano: salon, kuchnię, WC oraz wspomnianą kotłownię. Na poddaszu za to znajdują się: trzy sypialnie, łazienka oraz garderoba.

Ten wygodny dom można wybudować w cenie mieszkania. Warto rozważyć tę propozycję, jeżeli szukamy alternatywy dla kupienia mieszkania w mieście.

Komentarze

  • Gość 2021-04-09T07:50:39Z

    Taras w 7 jest super! :)