Projekty domów z płaskim dachem
Domy w płaskim dachem – kilkaset nowoczesnych projektów w Tooba.pl! Sprawdź dostępne w Polsce projekty domów z dachem płaskim, które wyróżniają się m.in. niskimi kosztami budowy. W kolekcji znajdują się zarówno domy parterowe, jak i piętrowe. Zapraszamy do przeglądania projektów!
Projekty domów z płaskim dachem – nowoczesne propozycje w Tooba.pl
Domy z płaskim dachem są coraz częściej wybierane przez współczesnych inwestorów. Uchodzą za nowoczesne, często energooszczędne, stylowe. Nie przypominają już – jak niegdyś – domów typu „kostka”. W naszej ofercie znajdą Państwo projekty domów z płaskim dachem, które całkowicie przeczą temu stereotypowi – są eleganckie, rozłożyste, nierzadko posiadają oryginalną, kubiczną bryłę. To zdecydowanie bardzo przyszłościowe pod względem architektonicznym domy, które przez długie lata będą uchodzić za nowoczesne.
Co wyróżnia domy z płaskim dachem? Co nadaje im nowoczesności? To przede wszystkim doskonały układ funkcjonalny, duże przeszklenia wypełniające całe ściany oraz energooszczędne właściwości, które wynikają z konstrukcji domu.
Domy z płaskim dachem – nowoczesne, dające wiele możliwości
Dach płaski to główny wyznacznik nowoczesnej architektury. Kubiczne kształty bryły sprawiają, że budynek wygląda oryginalnie i stylowo. Główną zaletą dachów płaskich jest to, że pozwalają na zagospodarowanie całej powierzchni piętra. Pod względem funkcjonalności domy z płaskim dachem są wygodniejsze od domów z dachem spadzistym, ponieważ pokoje na górze nie zawierają skosów, które utrudniają aranżację wnętrza i dotarcie do każdej części w pomieszczeniu. Nowoczesne dachy płaskie nie są jednak idealnie poziome, lecz są budowane z niewielkim spadkiem, aby możliwe było swobodne odprowadzanie wody deszczowej. Dach płaski można także przekształcić na atrakcyjny taras lub zielony ogród.
Uwaga! Często lokalne przepisy uniemożliwiają wybór projektu domu z płaskim dachem. Wiele planów miejscowych i warunków zabudowy nakazuje budowę domu z dachem spadzistym. Dla właścicieli tego typu działek mamy jednak osobne kolekcje, która spełnią wymienione wymagania: projekty domów z dachem dwuspadowym oraz projekty domów z dachem wielospadowym.
Budowa domu z dachem płaskim – tańsza czy droższa?
Czy dom z płaskim dachem będzie tańszy czy droższy od domu z dachem spadzistym? To zależy. Jeśli dom ma prostą formę, bryłę osadzoną na planie prostokąta lub kwadratu – a co za tym idzie, również ma prosty dach – budowa dachu płaskiego będzie prawdopodobnie tańsza. Jednak analizując koszty, musimy wziąć pod uwagę fakt, że płaski dach musi posiadać lepszy system odprowadzania wody i lepszą izolację przeciwwilgociową – a to może oznaczać wyższe koszty budowy domu. Wszystko zatem zależy od indywidualnych preferencji i konkretnego projektu.
Projekty domów z płaskim dachem: piętrowe i parterowe
Dotąd najczęściej sięgano po projekty domów z dachem płaskim, które posiadały 2 kondygnacje – czyli po domy piętrowe. Ostatnimi czasy jednak, coraz częściej inwestorzy przychylają się do bardzo nowoczesnych projektów domów parterowych, zwieńczonych płaskim dachem. W naszej bazie znajdą Państwo zarówno parterowe domy z płaskim dachem, jak i piętrowe – propozycji jest naprawdę sporo, dlatego zachęcamy do przeglądania projektów i korzystania z naszej wyszukiwarki. W razie problemów ze znalezieniem domu dostosowane do Państwa oczekiwań oraz planu miejscowego (lub warunków zabudowy) zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym Doradcą Projektowym, które bezpłatnie udzieli konsultacji, pomoże w nawigacji na stronie, przygotuje listę odpowiednich projektów, a także będzie służyć pomocą w przypadku problemów z odczytaniem miejscowych zapisów prawnych dotyczących Państwa działki. Jak się skontaktować i skorzystać z darmowej konsultacji? Wystarczy zadzwonić pod numer 52 384 49 90 lub napisać e-mail na adres projekty@tooba.pl.
Płaski dach – wcale nie taki płaski! Jaki jest kąt nachylenia stropodachu?
Warto podkreślić, że tak naprawdę dachy płaskie w projektach domów nie są całkowicie płaski – zawsze mają pewien spadek połaci, który wynosi od 3 do nawet 12 stopni. Dzięki takiemu zabiegowi, woda i śnieg łatwiej spływają z dachu i nie sprawiają dodatkowych problemów.
Aranżacja płaskiego dachu: na taras, farmę fotowoltaiczną, zielony ogród
Niekiedy inwestorzy decydują się na zorganizowanie na dachu zielonego ogrodu – to świetne rozwiązanie dla posiadaczy małych działek, gdzie miejsc zielonych jest niewiele. Można tu zaaranżować też taras na spotkania rodzinne lub np. zamontować panele fotowoltaiczne. Jeśli są Państwo zainteresowani rozwiązaniami energooszczędnymi, dach płaski będzie szczególnie polecany, ponieważ można tutaj zastosować panele, które same obracają się za pomocą specjalnego stelażu, w różnych kierunkach stron świata, w zależności od pory dnia. Takie panele pozwalają na maksymalne wykorzystanie promieniowania słonecznego w celu produkcji energii – a to z kolei wygeneruje dodatkowe oszczędności w eksploatacji domu. Możliwości jest wiele, dlatego zapraszamy do przeglądania projektów, ich opisów oraz zwrócenia uwagi na możliwe dodatki do projektu w Tooba.pl.