Projekt Terrier Max z garażem (TTZ-482)
Dane ogólne:
CENA:4399 zł
pow. użytkowa: 97m²
pow. zabudowy: 150,4 m²
min. wym. działki: 17,97 x 23,79 m
kondygnacje: parterowy
poddasze: null
rodzaj zabudowy: wolnostojący
technologia: murowany
styl: nowoczesna elewacja
piwnica: nie
garaż: jednostanowiskowy
rodzaj dachu: dwuspadowy
pow. dachu: 228,5 m²
nachylenie dachu: 35°
wysokość domu: 6,92 m
kubatura: 502,1 m³
liczba pokoi: 4
liczba łazienek: 1
kominek: tak
Opis projektu:

Terrier MAX z garażem, to niewielki, typowo parterowy dom, bez podpiwniczenia z możliwością adaptacji poddasza na cele mieszkalne. Zwarta bryła, oparta na rzucie prostokąta, została zaprojektowana z symetryczną fasadą frontową w części głównej oraz wejściem podkreślonym prostym zadaszeniem. Budynek jest przekryty dwuspadowym dachem o tradycyjnej konstrukcji drewnianej i kalenicy usytuowanej równolegle do elewacji frontowej. Funkcjonalne, doskonale doświetlone wnętrze podzielono w klasyczny sposób na strefę dzienną, nocną oraz gospodarczą. Na tę pierwszą składają się kuchnia wraz z podręczną spiżarnią oraz rozległy pokój dzienny z kominkiem oraz wyjściem na częściowo zadaszony taras. Przeciwległą stronę przeznaczono pod część prywatną złożoną z łazienki, oraz trzech zgrabnych pokoi sypialnych. Przejście do strefy gospodarczej stanowi przedsionek garażu łączący się z garażem jednostanowiskowym i korytarzem wewnętrznym domu. W pokoju dziennym zaprojektowano drewniane schody prowadzące na poziom strychu użytkowego. Strych użytkowy, w ramach adaptacji można przeznaczyć na cele mieszkalne, można podzielić na dwa duże pokoje, korytarz i garderobę. Zaprojektowano konstrukcję dachu o bardzo prostym układzie krokwiowo – jętkowym, bez podparcia pośredniego - co umożliwia swobodną aranżacje pomieszczeń poddasza. W budynku zaprojektowano również pomieszczenie kotłowni, standardowo z kotłem na paliwo stałe - „pellet” lub z nowoczesną pompą ciepła typu „powietrze-woda”, w całym budynku zastosowano ogrzewanie podłogowe. Budynek stanowi kompromis tradycyjnej formy, współczesnej estetyki oraz regionalnych materiałów, takich jak okładzina z drewna elewacyjnego, szlachetna dachówka ceramiczna. Ponadczasowa architektura tego zgrabnego i przytulnego domu sprawia że, z łatwością wpisze się w niemal każdy krajobraz.

Technologia wykonania:

  • Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach fundamentowych wykonanych z betonu B 20, ławy o szerokości 60 cm i wysokości 40 cm.

  • Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych typu M6.

  • Ściany zewnętrzne i wewnętrzne, nośne z bloczków gazobetonowych gr. 24 cm (lub pustaki z ceramiki poryzowanej gr. 25 cm), murowane na zaprawie systemowej, ciepłochronnej.

  • Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” wynoszącym 0,031 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W.

  • Wartości współczynników przenikania ciepła przez przegrody są już dostosowane do wymogów obowiązujących od stycznia 2021 r. również wymogów izolacyjnych ze standardu NF 40.

  • Ściany wewnętrzne działowe zaprojektowano z bloczków gazobetonowych gr. 12 cm.

  • Strop zaprojektowano jako gęstożebrowy typu „Terriva” z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20.

  • Konstrukcja dachu, drewniana, drewno klasy C24, więźba dachu o bardzo prostym układzie krokwiowo – jętkowym, bez podparcia pośredniego - co umożliwia swobodną aranżacje pomieszczeń poddasza.

  • Pokrycie dachu zaprojektowano z dachówki ceramicznej czy betonowej, alternatywnie pokrycie można wykonać z blachy ocynkowanej, powlekanej, mocowanej na rąbek stojący.

  • Projekt pod względem konstrukcyjnym spełnia normy zgodne z Eurokodami.

  • Zastosowanie materiałów budowlanych (do ocieplenia ścian, dachu, podłogi na gruncie, odpowiednich okien i drzwi), wymogów izolacyjnych ze standardu NF 40 użytych w projekcie gwarantuje uzyskanie wskaźnika rocznego obliczeniowego zapotrzebowania na energię pierwotną dla budynku „Ep” poniżej 70 kWh/(m2·rok) – wymagania od stycznia 2021 r.

  • Do ogrzewania budynku zaprojektowano instalację wewnętrzną C.O. z ekologicznym kotłem na biomasę (granulat drzewny – pellet) lub zasilaną nowoczesną pompą ciepła typu „powietrze–woda”, w całym budynku zastosowano ogrzewanie podłogowe.

  • W dokumentacji jest zawarty dodatkowo wariant z zasilaniem kondensacyjnym kotłem gazowym i instalacją gazu – wymaga jednak zastosowania w budynku instalacji solarnej (dla spełnienia wymagań WT2021).

  • Są dostępne dwa podstawowe rodzaje ogrzewania z instalacjami – Inwestor wybiera odpowiedni rodzaj na etapie zamówienia projektu, ogrzewanie na „pellet” lub „pompa ciepła”, projekt jest wtedy w pełni przystosowany do wymogów WT2021.

Rzuty:
Rzut parteru
Terrier Max z garażem - Rzut parteru
Opis pomieszczeń:
1.Wiatrołap - 5.4 m²
2.WC - 1.6 m²
3.Korytarz - 5.6 m²
4.Kuchnia - 9.4 m²
5.Spiżarnia - 2.6 m²
6.Pokój dzienny - 25.2 m²
7.Pokój - 10.7 m²
8.Sypialnia - 11.6 m²
9.Łazienka - 6.5 m²
10.Pokój - 11.0 m²
11.Przedsionek garażu - 2.1 m²
12.Garaż - 20.6 m²
13.Kotłownia - 5.3 m²
Rzut poddasza do adaptacji
Terrier Max z garażem - Rzut poddasza do adaptacji
Elewacje:
Elewacja przednia
Elewacja tylna
Elewacja lewa
Elewacja prawa

Potrzebujesz porady...?
Skontaktuj się z nami - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

tel: 52 384 49 90 email: projekty@tooba.pl
kom: 605 071 505 kom: 502 363 539 kom: 502 363 364