Projekty domów szkieletowych zyskują sobie coraz większą popularność wśród polskich klientów. Na razie ostrożnie - wybierane są głównie na domy letniskowe - lecz pomału Polacy dostrzegają ich ogromny potencjał.
Domy szkieletowe powstają na bazie drewnianego szkieletu. Konstrukcja często w dużej mierze wykonana jest z elementów prefabrykowanych, co znacznie skraca czas budowy. Drewniane ściany ociepla się najczęściej wełną mineralną. Lekki i sprawdzony szkielet drewniany ma wiele zalet. Domy szkieletowe są najszybszą technologia budowlaną! Gotowy dom może powstać nawet w ciągu 3 miesięcy! Zbudowany przez profesjonalistów, jest bardzo trwały - szacuje się, że z powodzeniem przetrwa około 100 lat. Drewno wykorzystywane do budowy jest specjalnie osuszane i impregnowane, dzięki czemu jest odporne na wilgoć i szkodniki.
więcejProjekty domów szkieletowych doceniło już wiele Europejczyków. Ich trwałości dowodzi fakt, że najbardziej popularne są w krajach skandynawskich, gdzie panuje o wiele surowszy klimat niż w Polsce. Także w USA i w Kanadzie chętnie wybiera się tą technologię i właśnie z tego powodu, w branży budowlanej, zwykło się je nazywać kanadyjczykami lub domami kanadyskimi. Szybkość nie jest ich jedyną zaletą. Drewniany surowiec niezaprzeczalnie kojarzy się z ekologią i słusznie. Drewno nie tylko ma doskonałe, naturalne właściwości izolacyjne, ale też właściwości prozdrowotne. Drewniane ściany sprzyjają utrzymaniu optymalnej wilgotności powietrza, co pomaga szczególnie alergikom i astmatykom. Jeśli zamierzają Państwo wybudować dom całoroczny w technologii kanadyjskiej, warto pamiętać jedynie o zastosowaniu warstwy izolacji akustycznej. Zagwarantuje to stuprocentowy komfort mieszkańcom.
Projekty domów szkieletowych gorąco polecamy przedsiębiorcom, jako firmowe pawilony. Sprawdzą się tu znakomicie, a ich realizacja będzie wyraźnie tańsza niż w przypadku budynków murowanych. Ściany można wykończyć w dowolny sposób, drewniana stylistyka nie jest tu konieczna.
Można powiedzieć, że w zasadzie cały dom kanadyjski powstaje z materiałów izolacyjnych. Dzięki temu jest naprawdę energooszczędny. Jeśli dodać do tego bardzo dużą łatwość modyfikacji projektu wyjściowego i możliwość prostego dobudowania kolejnych pomieszczeń i kondygnacji, widać wyraźnie, że projekty domów szkieletowych są bardzo uniwersalne i równie dobre na działkę, jak i całoroczną siedzibę rodziny.