Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2390 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2390 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2490 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Vanessa wersja B+W
- Vanessa - nieduży, przytulny piętrowy dom dla 3-4 osobowej rodziny, z wbudowanym garażem, z możliwością dobudowy wiaty na drugie auto. Mimo niewielkich gabarytów, dom oferuje stosunkowo dużą przestrzeń mieszkalną dzięki połączeniu pokoju dziennego z jadalnią. Zastosowanie dużych przeszkleń drzwi tarasowych integruje dom z ogrodem i sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu mieszkańców. Prosta, dwuspadowa konstrukcja dachu i stropu oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni poddasza wpływa na obniżenie kosztu uzyskania powierzchni użytkowej w budynku. Kominek i piec w kotłowni obsługiwane są jednym kominem, a z racji ich bliskiej odległości od siebie, uzasadnione jest zastosowanie kominka z płaszczem wodnym do wspomagania pieca c.o. Można powiększyć jadalnię o wykusz, który jest jednocześnie tarasem dostępnym z pokoju na piętrze (Vanessa B).
Technologia wykonania
- Fundamenty: betonowe
- Ściany zewnętrzne: silikat 24 + styropian 14cm
- Ściany wewnętrzne: bloczki silkatowe 18cm
- Strop: gęstożebrowy Teriva I
- Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 150 tys. zł
- Stan deweloperski
- 238,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Vanessa wersja B+W?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Egzemplarz archiwalny projektu
Dodatkowy egzemplarz projektu dla inwestora (nie stanowi dokumentacji do złożenia w urzędzie).
-
Kosztorys
Kosztorys to szczegółowe opracowanie zawierające książkę przedmiarów, zestawienia materiałów oraz pełne obliczenia kosztorysowe z podziałem na stan surowy oraz wykończenia. Wszystkie opracowania kosztorysowe i kalkulacyjne przygotowujemy na podstawie średnich cen rynkowych (netto) cennika Sekocenbud, zakładając realizację budowy przez firmę budowlaną. Kosztorysy uwzględniają stan surowy oraz wykończenia, nie obejmują natomiast instalacji wewnętrznych i armatury sanitarnej, na które przewidzieć należy ok. 15% wartości kosztorysowej stanu surowego.
-
Projekt instalacji pompy ciepła
Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które pobiera określoną ilość energii cieplnej ze źródła ciepła, którym może być np. grunt, woda gruntowa, powietrze, ścieki itp. i za pomocą procesów termodynamicznych przenosi ją do górnego źródła ciepła, które bezpośrednio stanowi system grzewczy budynku - ogrzewanie podłogowe.
-
Projekt instalacji solarnej
Instalacja solarna jest systemem, który za pomocą kolektorów słonecznych umożliwia wykorzystanie energii słonecznej do podgrzania ciepłej wody użytkowej oraz wspomagania instalacji centralnego ogrzewania. Pozyskaną energię kolektory przekazują do odbiorników ciepła, dzięki czemu zgromadzona w zasobniku woda jest podgrzewana, a układ solarny może współpracować także z kotłem lub z pompą ciepła.
-
Projekty domów z poddaszem cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. Powodów ich popularności jest wiele; są ekonomiczne, zajmują niewiele miejsca, a przy tym uchodzą za wygodne. Najczęściej zawierają trzy sypialnie na poddaszu.
-
Tynki z gotowych mieszanek można nakładać ręcznie lub maszynowo. Ściany wyglądają podobnie, ale czas pracy w obydwóch przypadkach różni się. Jeśli zależy nam na szybkim otynkowaniu domu, najlepszym wyborem są tynki maszynowe.
-
Przenosząc się za miasto, oczekujemy, że nowe miejsce zapewni nam prywatność. Jeśli jednak teren, na którym wybudowaliśmy dom, znajduje się blisko głównej ulicy, przed wzrokiem przechodniów osłoni nas wysoki płot.