Rzut parteru
- 1690 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 1510 zł
- Zamów projekt
Opis projektu D55 - Małgosia
Projekt D55 - Małgosia jest doskonałym przykładem projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym przeznaczonego dla trzyosobowej rodziny lubiącej przytulne wnętrza. Dzięki prostej bryle zaprojektowanej na rzucie prostokąta i dwuspadowemu dachowi o nieskomplikowanej konstrukcji dom będzie szybki w realizacji i tani w eksploatacji. Do prawej ściany budynku dołączono jednostanowiskowy garaż chroniący samochód przed deszczem czy mrozem. Wejście główne znajduje się na ścianie szczytowej. Ponad nim zaprojektowano półokrągły balkon z widokiem na okolicę. Na tylnej ścianie umieszczono symetryczny balkon, a poniżej zaplanowano taras naziemny. Na tarasie będzie można zorganizować letnie przyjęcie w gronie najbliższych. Kremowa elewacja została połączona z drewnianą okładziną, która dodaje całości oryginalnego wyglądu. Duże przeszklenia na tylnej ścianie zapewniają piękne widoki na ogród i doświetlają wnętrze naturalnym światłem.
Mimo że dom D55 - Małgosia jest bardzo mały, będzie wygodny dla niewielkiej rodziny. Swoją funkcjonalność zawdzięcza dobrze pomyślanemu rozkładowi pomieszczeń. Do domu przechodzi się przez przedsionek chroniący przed chłodem. Parter stanowi przestrzeń dzienną. Po lewej stronie znajduje się sporych rozmiarów kuchnia, w której znajdują się drzwi prowadzące do spiżarki. Obok zaplanowano toaletę dla gości. W tylnej części domu znajduje się spory salon z urokliwym kominkiem, który dogrzeje dom w chłodniejsze dni. Na poddaszu zaplanowano dwa wygodne pokoje, które można zaaranżować na sypialnie. Oba mają dostęp do balkonów. Z korytarza można przejść do małego schowka oraz łazienki z wanną narożną.
Technologia wykonania
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 106,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 169,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt D55 - Małgosia?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Sposobów na optymalizację kosztów budowy domu jest wiele. Sposób na kontrolę wydatków jest jeden. To kosztorys inwestorski. Czyli dokument, dzięki któremu można zaplanować budowę i skutecznie sprawować nad nią nadzór.
-
Plamy na suficie są powodem do niepokoju. Pierwsza myśl, która przychodzi wówczas do głowy, to przeciekający dach. To może być właściwa diagnoza, ale zdarzają się też zacieki, które nie są spowodowane przeciekaniem dachu.
-
Żeby sprzedać część działki, najpierw trzeba ją podzielić. Jeśli nie zostanie podzielona, można ją sprzedać jedynie w całości lub zbyć część udziału w prawie własności. Sprzedaż fragmentu niepodzielonej ewidencyjnie działki nie jest możliwa.