Wizualizacja 1 domu MD-25 Wizualizacja 2 domu MD-25 Wizualizacja 3 domu MD-25 Wizualizacja 4 domu MD-25 Wizualizacja 5 domu MD-25 Wizualizacja 6 domu MD-25 Wizualizacja 7 domu MD-25 Wizualizacja 8 domu MD-25 Wizualizacja 9 domu MD-25 Wizualizacja 10 domu MD-25 Wizualizacja 11 domu MD-25 Wizualizacja 12 domu MD-25
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

MD-25 - Rzut parteru
MD-25 - Rzut parteru
powierzchnia 46,40 m²
1. Wiatrołap 2,80 m²
2. Pom. techniczne 3,00 m²
3. Łazienka 4,30 m²
4. Sypialnia 8,90 m²
5. Pok. dzienny z aneksem kuchennym 21,10 m²
6. Korytarz 6,30 m²
7. Taras wypoczynkowy + wejściowy 37,60 m²
8. Wiata samochodowa 21,90 m²

Sytuacja

MD-25 - Sytuacja
MD-25 - Sytuacja

Przekrój

MD-25 - Przekrój
MD-25 - Przekrój

Elewacje

MD-25 - Elewacja przednia
MD-25 - Elewacja przednia.
MD-25 - Elewacja tylna
MD-25 - Elewacja tylna.
MD-25 - Elewacja lewa
MD-25 - Elewacja lewa.
MD-25 - Elewacja prawa
MD-25 - Elewacja prawa.

Opis projektu MD-25

Propozycja całorocznego małego dom jednorodzinnego lub letniskowego o pow. użytkowej ok. 46,4m² może zapewnić spokojny i komfortowy wypoczynek w kontakcie z naturą z dala od zgiełku aglomeracji. Dom jest parterowy ze zwartą bryła (co stanowi niewątpliwą zaletę w kontekście strat ciepła i kosztów ogrzewania). Od strony północnej umieszczono zadaszone wejście do budynku, z którego poprzez wiatrołap, dostajemy się do korytarza, a następnie do pokoju dziennego z aneksem kuchennym oraz optymalnej wielkościowo sypialni z wygodną szafą na szerokość pokoju. Z wiatrołapu zapewniono dostęp do pomieszczenia technicznego z kotłem, natomiast z korytarza zapewniono dostęp do łazienki.

Zlokalizowanie pokoi mieszkalnych od strony południowej i wschodniej umożliwia swobodny dostąp z nich do przyległego zadaszonego tarasu (werandy). Duże otwierane drzwi balkonowe zlokalizowane w pokojach mieszkalnych zapewnią kontakt z natura oraz duże nasłonecznienie (nadmiar nasłonecznienia niwelowany jest poprzez zadaszenie tarasu oraz ewentualne regulowane żaluzje wewnętrzne). Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany i zadaszony obszernym taras zapewniający swobodne wyjście na zewnątrz z pokoju dziennego, aneksu kuchennego oraz sypialni. Częściowe zadaszenie tarasu ochroni w sezonie letnim przed nadmiarem promieni słonecznych (w tym także pomieszczenia mieszkalne) oraz zapewnia możliwość schronienia przed deszczem (weranda). Taras wraz z ścinkami bocznymi (zamykającymi) może stanowić osłonę przed niepożądanym wglądem sąsiadów. Przedmiotową werandę wkomponowano w nowoczesną bryłę budynku (stanowią nierozerwalne i uzupełnijące się elementy). W części narożnej pokoju dziennego wydłużono taras w celu wykształcenia większej przestrzenia wypoczynkowej (np. na ustawienie stołu jadalnego lub kompletu wypoczynkowego). Przedmiotowe, skośne, wydłużenie tarasu w kierunku południowo-wschodnim jest zasadniczym elementem kompozycyjnym budynku.

W obrębie przedmiotowego tarasu przewiduje się indywidualne zagospodarowanie zestawami mebli i akcesoriów ogrodowych (duży stół rodzinny, leżaki, siedziska, grill, akcesoria dziecięce itp). Wykończenie posadzki tarasu np. z drewna egzotycznego (system paneli tarasowych) w kolorze stolarki okienne lub płytek ceramicznych. W taras przewidziano wbudowanie kilku opraw oświetleniowych, które stworzą niepowtarzalny klimat w porze wieczornej.

Uwaga! Projekt nie spełnia aktualnych Warunków Technicznych obowiązujących od 01.01.2017 r. i wymaga wprowadzenia zmian na etapie adaptacji.

Technologia wykonania

  • Fundamenty: żelbetowe.
  • Ściany: dwuwarstwowe: bloczki porotherm gr. 25 cm + docieplenie gr. 15-18 cm wraz z tynkiem mineralnym.
  • Strop: żelbetowy.
  • Pokrycie dachu: dach odwrócony lub tradycyjny.
  • Ściany działowe: szkieletowe lub ceramiczne.
  • Drzwi tarasowe oraz balkonowe o podwyższonej izolacyjności termicznej (aluminiowe lub pvc).

Koszty budowy domu MD-25

Stan surowy zamknięty
84 tys. zł
Stan deweloperski
141 tys. zł
2800 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu MD-25
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu MD-25! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł

Polecane technologie