Wizualizacja 1 domu MD-22 Wizualizacja 2 domu MD-22 Wizualizacja 3 domu MD-22 Wizualizacja 4 domu MD-22 Wizualizacja 5 domu MD-22 Wizualizacja 6 domu MD-22 Wizualizacja 7 domu MD-22 Wizualizacja 8 domu MD-22
Ocena:
4,5/5 (10 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

MD-22 - Rzut parteru
MD-22 - Rzut parteru
1. Wiatrołap 10,60 m²
2. Pom. techniczne i gosp. 7,70 m²
3. Pokój dzienny 37,50 m²
4. Aneks kuchenny 8,40 m²
5. Korytarz 23,20 m²
6. WC 1,50 m²
7. Łazienka 6,00 m²
8. Sypialnia 1 13,10 m²
9. Sypialnia 2 13,10 m²
10. Sypialnia 3 10,50 m²
11. Garaż dwustanowiskowy 37,50 m²
12. Taras wyp.1 35,60 m²
13. Podest wejściowy 13,60 m²
14. Taras wyp. 2 15,70 m²

Sytuacja

MD-22 - Sytuacja
MD-22 - Sytuacja

Przekrój

MD-22 - Przekrój
MD-22 - Przekrój

Elewacje

MD-22 - Elewacja przednia
MD-22 - Elewacja przednia.
MD-22 - Elewacja tylna
MD-22 - Elewacja tylna.
MD-22 - Elewacja lewa
MD-22 - Elewacja lewa.
MD-22 - Elewacja prawa
MD-22 - Elewacja prawa.

Opis projektu MD-22

Propozycja całorocznego dom jednorodzinnego o pow. użytkowej ok. 169 m2 (łącznie z garażem dwustanowiskowym) może zapewnić spokojny i komfortowy wypoczynek w kontakcie z naturą nawet w okolicach przedmieść. Dom zaprojektowano jako parterowy, na rzucie prostokąta (co stanowi niewątpliwą zaletę w kontekście strat ciepła i kosztów ogrzewania). Zaproponowany układ funkcjonalny o charakterze liniowym, dostosowano do wąskiej działki o szer. ok. 16,5m (dom na wąską działkę). Od strony północnej umieszczono zadaszone wejście do budynku wraz z wjazdem do garażu. Do budynku dostajemy się poprzez wydłużony podcień wejściowy z elementami „Brise-soleil" (belki stropowe wprowadzające efekt zacienienia chodnika wejściowego). Z wygodnego i przeszklonego wiatrołapu (zaopatrzonego w wygodne i obszerne szafy oraz siedziska) dostajemy się do korytarza oraz pomieszczenia gospodarczo-technicznego (pom. z kotłem, szafami, możliwość składowania mebli ogrodowych w związku z wprowadzonymi dodatkowymi drzwiami prowadzącymi do tarasu wypoczynkowego). Następnie z wiatrołapu dostajemy się do obszernego poszerzenia korytarza z miejscem na szafę, siedzisko itp. Z w/w korytarza dostajemy się
do: części dziennej (z pokojem dziennym, aneksem kuchennym, łazienkami), części nocnej (z 3 dużymi sypialniami) oraz garażu.

Od strony południowej zlokalizowano pokój dzienny z dostępem do przyległego tarasu. Duże otwierane drzwi balkonowe zlokalizowane w w/w pokoju zapewnią kontakt z naturą oraz zapewnią optymalne nasłonecznienie (nadmiar nasłonecznienia niwelowany jest poprzez zadaszenie tarasu oraz ewentualne regulowane żaluzje wewnętrzne).

Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany i częściowo zadaszony obszernym taras zapewniający swobodny dostęp do zewnątrz z pokoju dziennego. Częściowe zadaszenie tarasu ochroni w sezonie letnim przed nadmiarem promieni słonecznych (w tym także pomieszczenia mieszkalne) oraz zapewni możliwość schronienia przed deszczem (weranda). Boczne ścianki tarasu stanowią osłonę przed niepożądanym wglądem sąsiadów oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ścianki te optymalnie wkomponowano w nowoczesną bryłę budynku. W obrębie przedmiotowego tarasu przewiduje się indywidualne zagospodarowanie zestawami mebli i akcesoriów ogrodowych (duży stół rodzinny, leżaki, siedziska, grill, akcesoria dziecięce itp). W tarasie przewidziano wbudowanie opraw oświetleniowych, które stworzą niepowtarzalny klimat w porze wieczornej. Dodatkowo do zespołu pokoi sypialnych zaproponowano niewielki wspólny taras umożliwiający swobodne wyjście z w/w pokojów do ogrodu.

Uwaga! Projekt nie spełnia aktualnych Warunków Technicznych obowiązujących od 01.01.2017 r. i wymaga wprowadzenia zmian na etapie adaptacji.

Technologia wykonania

  • Fundamenty: żelbetowe.
  • Ściany: dwuwarstwowe: bloczki porotherm gr. 25 cm + docieplenie gr. 16-18 cm wraz z tynkiem mineralnym;
  • Strop: żelbetowy;
  • Pokrycie dachu: dach odwrócony lub tradycyjny.
  • Ściany działowe: szkieletowe lub ceramiczne.
  • Drzwi tarasowe oraz balkonowe: o podwyższonej izolacyjności termicznej (aluminiowe).

Koszty budowy domu MD-22

Stan surowy zamknięty
193 tys. zł
Stan deweloperski
355 tys. zł
2800 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu MD-22
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu MD-22! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł

Polecane technologie