symbol: TDJ-981
projekt Koncept-14 projekt Koncept-14 projekt Koncept-14
Ocena:
4,6/5 (13 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Projekt Koncept-14 - aranżacje wnętrz

więcej aranżacji

Rzut parteru

Koncept-14 - Rzut parteru
Koncept-14 - Rzut parteru.
powierzchnia 94,66 m²
1. wiatrołap 2,73 m²
2. garderoba 2,97 m²
3. spiżarnia 2,19 m²
4. kuchnia 13,32 m²
5. jadalnia 18,13 m²
6. salon 31,47 m²
7. komunikacja 14,34 m²
8. łazienka 4,41 m²
9. kotłownia/pralnia 5,10 m²
10. garaż 40,70 m²
T1. taras 17,71 m²
T2. taras 19,03 m²
antresola

Rzut poddasza

Koncept-14 - Rzut poddasza
Koncept-14 - Rzut poddasza.
powierzchnia 93,48 m²
powierzchnia po podłodze 111,21 m²
1. łazienka 6,78 m² (9,77 m²)
2. łazienka 8,04 m² (9,75 m²)
3. garderoba 7,30 m² (7,71 m²)
4. sypialnia 14,45 m² (15,99 m²)
5. pokój 10,51 m² (12,49 m²)
6. garderoba 2,83 m² (2,83 m²)
7. garderoba 1,85 m² (2,77 m²)
8. pokój 12,28 m² (16,28 m²)
9. antresola 14,45 m² (16,76 m²)
9. komunikacja 14,99 m² (16,76 m²)
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze

Przekrój

Koncept-14 - Przekrój
Koncept-14 - Przekrój.

Sytuacja

Koncept-14 - Sytuacja
Koncept-14 - Sytuacja.

Elewacja przednia

Koncept-14 - Elewacja przednia
Koncept-14 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Koncept-14 - Elewacja tylna
Koncept-14 - Elewacja tylna.

Elewacja lewa

Koncept-14 - Elewacja lewa
Koncept-14 - Elewacja lewa.

Elewacja prawa

Koncept-14 - Elewacja prawa
Koncept-14 - Elewacja prawa.

Opis projektu Koncept-14

Nowoczesny, elegancki, funkcjonalny – takimi cechami można opisać projekt domu Koncept-14. Jest to murowany dom parterowy z poddaszem użytkowym. Zwarta bryła budynku została przykryta wielospadowym dachem. Zaletą projektu jest umieszczony w jego bryle garaż na dwa samochody, który będzie doskonałą ochroną dla samochodu przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Wejście główne oraz wyjście na taras zostały podkreślone prostą konstrukcją dodającą całości nowoczesnego charakteru. Jasne elewacje urozmaicono klinkierową okładziną oraz ciemnobrązowymi elementami. W projekcie zwracają uwagę duże przeszklenia zapewniające doskonałe doświetlenie wnętrza domu naturalnym światłem słonecznym. Dom zapewni wygodę czteroosobowej rodzinie.

W projekcie Koncept-14 przestrzeń podzielono na dwie kondygnacje. Na parterze umieszczono wszystkie pokoje dzienne, na górze nocne. Dzięki takiemu układowi zapewniono domownikom prywatność. Do wnętrza domu wchodzi się przez przedsionek , który chroni dom przed utratą ciepła. Z niego można wejść do garderoby, a z niej przejść bezpośrednio do garażu oraz znajdującej się dalej kotłowni. W projekcie po prawej stronie umieszczono łazienkę dla gości. W lewej części zaprojektowano główną część dzienną, a więc kącik wypoczynkowy, jadalnię oraz kuchnię ze spiżarnią. Część dzienna stanowi otwartą przestrzeń sprzyjającą integracji. W centralnej części stoi kominek, który dogrzewa dom w chłodniejsze wieczory. Salon można obejrzeć na załączonych wizualizacjach, polecamy również inne projekty z aranżacjami wnętrz, ułatwiającymi wyobrażenie sobie przyszłego domu.

 Na poddaszu znajduje się szeroki korytarz z antresolą. Stąd można przejść do trzech wygodnych sypialni, z których każda zawiera własną garderobę, a jedna dodatkowo łazienkę. Z korytarza można wejść także do łazienki z dużą narożną wanną.

Technologia wykonania

 • Fundamenty: tradycyjne - na ławach fundamentowych.
 • Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian 15 cm/wełna mineralna 12 cm.
 • Stropy: żelbetowe wylewane.
 • Schody: dwubiegowe żelbetowe.
 • Dach: tradycyjna więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową.
 • Elewacja: okładzina kamienna połączona z tynkiem.
 • Ogrzewanie: gazowe - piec kondensacyjny. Grzejniki kanałowe przy dużych przeszkleniach na parterze oraz tradycyjne grzejniki w pozostałych pomieszczeniach.
 • Wentylacja: grawitacyjna.

Koszty budowy

Stan surowy zamknięty
278,5 tys. zł
Stan deweloperski
469 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Polecane technologie

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Koncept-14?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
52 384 49 90

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Koncept-14
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Często inwestorzy chcieliby mieć dodatkowy egzemplarz projektu, aby w czasie ubiegania się o pozwolenie na budowę móc już planować budowę, czy przyglądać się aranżacji przyszłego wnętrza. Taki dodatkowy egzemplarz może być również przekazany ekipie budowlanej lub można go wykorzystywać do własnych szkiców.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek Instalacja ogrzewania podłogowego
  Instalacja ogrzewania podłogowego

  Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i oszczędnym sposobem na ogrzanie naszego domu. Za sprawą wielu zalet, jego montaż staje się coraz bardziej popularny i to zarówno jako samodzielny układ grzewczy, czy w połączeniu z innymi instalacjami grzewczymi (np. standardowymi grzejnikami w niektórych pomieszczeniach).

  Zalety wynikające z zastosowania ogrzewania podłogowego to przekazywanie ciepła poprzez promieniowanie, a nie jak – w przypadku tradycyjnych grzejników – poprzez ruchy konwekcyjne, co skutkuje równomiernym oddawaniem ciepła w całym pomieszczeniu. Projekt wykonawczy instalacji ogrzewania podłogowego obejmuje opis techniczny systemu, rysunki techniczne instalacji, a także zestawienie materiałów niezbędnych do wykonania instalacji.

 • dodatek Instalacja solarna do ogrzewania wody
  Instalacja solarna do ogrzewania wody

  Kolektory słoneczne są idealnym rozwiązaniem jako dodatkowe źródło energii służące do ogrzewania wody użytkowej poza sezonem grzewczym, czyli w okresie wiosenno-letnim, kiedy to ilość dostarczanego promieniowania słonecznego jest najwyższa. Średnio, na terenie Polski instalacja solarna może zaoszczędzić do 60% kosztów ogrzewania wody. Kolektory słoneczne są zatem tanim i efektywnym sposobem wykorzystania naturalnych źródeł energii w naszym domu. Projekt wykonawczy instalacji solarnej obejmuje opis techniczny systemu, schemat instalacji, specyfikację urządzeń, a także rozmieszczenie kolektorów na dachu.

 • dodatek Kominek z płaszczem wodnym
  Kominek z płaszczem wodnym

  Kominek z płaszczem wodnym jest w pełni zintegrowany z podstawowym systemem ogrzewania, a sterowanie odbywa się automatycznie. Odpowiedni sterownik kieruje obwodami w celu optymalnego gospodarowania energią z wszystkich źródeł ciepła, tak aby ich działania wzajemnie się uzupełniały. Projekt kominka z płaszczem wodnym obejmuje opis techniczny systemu, schemat instalacji i specyfikację urządzeń.

 • dodatek Kotłownia na paliwo stałe
  Kotłownia na paliwo stałe

  Opracowanie dodatkowe zawierające zmianę ogrzewania na paliwo stałe - eko groszek, pellety lub drewno opałowe. Pakiet dostępny dla większości projektów, gdzie wielkość kotłowni umożliwia zastosowanie pieca na paliwo stałe.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Ogrzewanie kominkowe czyli system dystrybucji gorącego powietrza (DGP) to sposób na rozprowadzenie ciepła z kominka po pomieszczeniach naszego domu. Projekt ogrzewania kominkowego obejmuje opis techniczny systemu, rozmieszczenie urządzeń oraz trasę przebiegu przewodów z gorącym powietrzem.

 • dodatek Projekt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła
  Projekt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła

  Proponujemy Państwu projekt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym w całym domu. Duże zalety takich rozwiązań to pokaźne oszczędności na kosztach eksploatacji, uniezależnienie od dostępności i cen gazu lub innych paliw stałych, bezobsługowe użytkowanie oraz brak konieczności posiadania w domu oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Jest to opracowanie dodatkowe, nie wchodzące w skład dokumentacji projektowej i może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji. Można zamówić je wraz z projektem lub na późniejszym etapie. Zawartość projektu instalacji pompy ciepła:

  • Dobór gruntowej pompy ciepła
  • Dobór kolektora gruntowego
  • Projekt ogrzewania podłogowego w całym domu
  • Dobór systemu regulacji
 • dodatek Projekt szamba
  Projekt szamba
 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja)
  Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

  Współczesne budownictwo wciąż się rozwija, wprowadzając coraz bardziej energooszczędne rozwiązania do projektów domów jednorodzinnych. Nowoczesną alternatywą dla tradycyjnego sposobu wentylacji – czyli wentylacji grawitacyjnej jest dziś wentylacja mechaniczna wyposażona w system odzyskiwania ciepła. Wyposażenie domu w taką instalację nie tylko podnosi jego standard, ale przede wszystkim czyni go bardziej energooszczędnym przy jednoczesnym dostarczaniu domownikom powietrza wysokiej jakości, korzystnie wpływającego na ich zdrowie i dobre samopoczucie. Projekt wykonawczy wentylacji mechanicznej obejmuje opis techniczny systemu, rysunki techniczne oraz schemat instalacji, specyfikację urządzeń oraz zestawienie materiałów.

 • dodatek Projekt w PDF
  Projekt w PDF

  Wraz z zakupem projektu możemy dostarczyć część architektoniczną projektu oraz rzut fundamentów w formacie PDF. Takie pliki mogą okazać się bardzo przydatne np. wyceniając część prac u wykonawców lub można je wydrukować jako dodatkowe egzemplarze, które z pewnością przydadzą się na budowie.

  Zawartość plików PDF:

  • rzuty kondygnacji,
  • rzut dachu i więźby dachowej,
  • przekroje budynku,
  • rysunki elewacji,
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej,
  • zestawienie więźby dachowej,
  • rzut fundamentów.
 • dodatek Szczegółowy kosztorys inwestorski
  Szczegółowy kosztorys inwestorski

  Kompletny kosztorys inwestorski jest kluczowym elementem w trakcie planowania i realizacji budowy domu. W skład kosztorysu wchodzą trzy pliki:

  • Pełen kosztorys inwestorski w pliku PDF
  • Przedmiar robót w pliku PDF
  • Kosztorys w pliku Excel - pozwalający dowolnie edytować i zmieniać pozycje kosztorysowe.

  Kosztorysy obejmują budowę budynku do stanu deweloperskiego. Przyjęliśmy średni poziom cen i materiałów dla całego kraju wg stawek Sekocenbudu na pierwszy kwartał 2014 roku.