symbol: TIL-314
projekt Dla Melomana 2 projekt Dla Melomana 2
Ocena:
5,0/5 (2 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Projekt Dla Melomana 2 - aranżacje wnętrz

więcej aranżacji

Rzut parteru

Dla Melomana 2 - Rzut parteru
Dla Melomana 2 - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 5,51 m²
2. Spiżarnia 2,32 m²
3. Kuchnia + jadalnia 24,32 m²
4. Salon 24,41 m²
5. Hol 18,14 m²
6. Kotłownia 5,16 m²
7. Łazienka 7,52 m²
8. Sypialnia 19,53 m²
9. Garderoba 4,58 m²
10. Łazienka 4,81 m²
11. Sypialnia 13,99 m²
12. Sypialnia 14,46 m²
13. Garaż 33,79 m²

Rzut antresoli

Dla Melomana 2 - Rzut antresoli
Dla Melomana 2 - Rzut antresoli.
1. Antresola 15,95 m² (29,26 m²)
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze

Sytuacja

Dla Melomana 2 - Sytuacja
Dla Melomana 2 - Sytuacja.

Elewacje

Dla Melomana 2 - Elewacje
Dla Melomana 2 - Elewacje.
projekt Dla Melomana 1
Pow. użytkowa:156,06 m²
Technologia:murowany
Garaż:jednostanowiskowy
Min. wymiary działki:27,77 x 25,55 m

Opis projektu Dla Melomana 2

Projekt nowoczesnego parterowego domu z otwartą antresolą i garażem dwustanowiskowym przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Dom zbudowany na rzucie w kształcie litery „T”. Jedno skrzydło domu zawiera strefę dzienną, drugie strefę wejściową, a trzecie strefę nocną przeznaczoną dla domowników.
Strefa dzienna składa się z kuchni, jadalni i salonu, które tworzą wspólną, otwartą przestrzeń podniesioną nad salonem aż pod sam dach. Jadalnia połączona jest dużymi przeszklonymi drzwiami przesuwnymi z ogrodem poprzez obszerny, zadaszony taras. Obok kuchni znajduje się zamykana spiżarnia.
Strefa wejściowa składa się z zadaszonego podestu wejściowego, wiatrołapu z którego przeszklone drzwi prowadzą do holu i pozostałych pomieszczeń mieszkalnych a drugie, pełne, do wbudowanego garażu dwustanowiskowego
Strefa nocna składa się z dwóch sypialni jednoosobowych, pomieszczenia gospodarczego z kotłem, łazienki, pokoju muzycznego oraz sypialni dwuosobowej z wyjściem na taras, własną garderobą i łazienką doświetloną oknami połaciowymi. Na poddaszu, nad centralną częścią parteru znajduje się antresola otwarta poprzez pustkę powietrzną na salon. Antresola dostępna jest poprzez lekkie kręcone schody z holu.
Harmonia w jakiej połączone są wszystkie funkcje wewnątrz domu zadowoli najbardziej wyrafinowanych Melomanów.

Bryła budynku w kolorze białym, na fragmentach  zastosowano naturalną okładzinę drewnianą. Pokrycie dachu z dachówki ceramicznej płaskiej w kolorze antracytowym. Konstrukcja ścian z bloczków sylikatowych. Konstrukcja dachu wielospadowego – drewniana. W projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne struktury budynku (wszystkie przegrody zewnętrzne: ściany, dach, podłogi na gruncie, okna, spełniają standardy termoizolacyjności wymagane przepisami na rok 2021).

Technologia wykonania

 • Ściany: dwuwarstwowe: bloczek silikatowy + styropian.
 • Elewacje: tynk, okładzina drewniana.
 • Stropy: żelbetowe.
 • Schody: żelbetowe.
 • Dach: ceramiczna dachówka płaska.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
342,5 tys. zł
Stan deweloperski
449,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Polecane technologie

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Dla Melomana 2?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
52 384 49 90

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Dla Melomana 2
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek Instalacja odzysku szarej wody
  Instalacja odzysku szarej wody

  Szara woda to woda wytwarzana w trakcie mycia naczyń, prania, kąpieli, prysznica, wolna od fekaliów oraz silnych środków chemicznych. Instalacja odzysku szarej wody umożliwia powtórne wykorzystanie wody z powyższych procesów do spłukiwania toalet oraz podlewania ogródka (szarą wodą nie należy podlewać roślin jadalnych). W przeciętnym gospodarstwie domowym woda do spłukiwania toalet stanowi ok. 30% całkowitego zużycia wody z systemu wodociągów. Przy pomocy instalacji odzysku szarej wody zużycie wody w gospodarstwie domowym zmniejsza się zatem o ok. 30%. Instalacja odzysku szarej wody zbiera szarą wodę z całego domu oraz gromadzi w zbiorniku. Nadmiar wody odprowadzany jest do kanalizacji. Woda zebrana w napowietrzanym zbiorniku uzdatniana jest biologicznie (organiczne części ulegają rozkładowi w wyniku działania bakterii). Następnie woda jest uzdatniana przy pomocy filtra i magazynowana w zbiorniku wody szarej skąd jest przepompowywana systemem przewodów instalacyjnych do urządzeń odbiorczych (WC, pisuar, zawór do podlewania ogródka). Jeżeli nastąpi większe zapotrzebowanie na wodę od ilości wody zmagazynowanej w zbiorniku, zbiornik zostanie zasilony automatycznie wodą z wodociągu.

 • dodatek Kolektory słoneczne
  Kolektory słoneczne

  Oferowane opracowanie obejmuje instalację kolektorów słonecznych służących do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w półroczu ciepłym (od kwietnia do października). Kolektory słoneczne montowane są na dachu budynku, na połaciach dachowych skierowanych na południe. Przed zamówieniem dokumentacji należy zwrócić uwagę na możliwość zorientowania kolektorów słonecznych w kierunku południowy na danej działce. W kotłowni dodatkowo zostanie umieszczony zasobnik wody. Może być jeden zasobnik wody z dwiema grzałkami. Do grzałek w zasobniku podłączone są wtedy dwa źródła ciepła (np. kocioł gazowy i instalacja solarna).

 • dodatek Kominek z płaszczem wodnym - w cenie projektu
  Kominek z płaszczem wodnym - w cenie projektu

  Głównym źródłem ciepła w tym projekcie jest kocioł gazowy. Kominek z płaszczem wodnym może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Zintegrowana instalacja ogrzewania jest wówczas sterowana automatycznie. Urządzenie sterujące kieruje działaniem obu źródeł ciepła, tak aby wzajemnie się uzupełniały. Gdy spada temperatura na płaszczu wodnym, automatyczny sterownik włącza pracę kotła. Gdy temperatura w kominku wzrasta, praca kotła zostaje zatrzymana. W przypadku zamiany kotła gazowego na kocioł na paliwo stałe, współpraca kominka i kotła w układzie automatycznym staje się ekonomicznie nieuzasadniona.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Kotłownia na paliwo stałe
  Kotłownia na paliwo stałe

  Kotłownia na paliwo stałe jest rozwiązaniem dla Inwestorów, którzy nie mają bezpośrednio przy swojej działce dostępu do sieci gazowej. Paliwo stałe to produkty w formie ciała stałego, pochodzenia naturalnego lub sztucznego, które umożliwiają wytwarzanie energii cieplnej w procesie spalania. Przed podjęciem decyzji o wyborze ogrzewania budynku przy pomocy kotła na paliwo stałe, należy sprawdzić, czy miejscowe uwarunkowania prawne dopuszczają ten sposób ogrzewania budynków i czy na danym terenie nie ma zakazu używania danego rodzaju paliwa stałego do ogrzewania domu. Informujemy, że w przypadku zamówienia opracowania kotłowni na paliwo stałe na naszej stronie internetowej, opracowanie będzie zawierało dobór kotła na drewno, pellet i ekogroszek.

 • dodatek Ogrzewanie podłogowe
  Ogrzewanie podłogowe

  Oferowane opracowanie obejmuje ogrzewanie podłogowe współpracujące z kondensacyjnym kotłem gazowym.

 • dodatek Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym
  Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym

  Oferowane opracowanie obejmuje instalację powietrznej pompy ciepła (powietrze-woda) zasilającej ogrzewanie podłogowe. Powietrzna pompa ciepła jako źródło ciepła używa powietrza zewnętrznego a następnie instalacja wewnętrzna doprowadza uzyskane ciepło do obiegu grzewczego oraz instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy zastosowaniu instalacji pompy ciepła połączonej z ogrzewaniem podłogowym należy przewidzieć w budynku umieszczenie drugiego źródła ciepła (np. pieca gazowego, kominka z płaszczem wodnym). W porównaniu do innych źródeł ciepła, pompę ciepła cechuje bezobsługowe użytkowanie, uniezależnienie od gazu i paliw stałych.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)
  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

  Wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła stosuje się zamiast wentylacji grawitacyjnej. Zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną skutkuje usunięciem przewodów wentylacji grawitacyjnej oraz zastąpienie ich instalacją wentylacji mechanicznej.

  Przy pomocy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zyskujemy:
  Stałą wymianę powietrza niezależną od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, przyczyniającą się do poprawy mikroklimatu wnętrza. Prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej w dużej mierze uzależnione jest bowiem od czynników atmosferycznych (temperatury powietrza zewnętrznego, siły wiatru).
  Odzysk ciepła z powietrza zużytego wywiewanego na zewnątrz budynku. W ten sposób zmniejszają się straty ciepła oraz zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania domu.
  Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zachodzi przy pomocy rekuperatora. Rekuperator wyposażony jest w dwa wentylatory: nawiewny i wywiewny oraz w wymiennik ciepła. Powietrze zewnętrzne dociera najpierw do rekuperatora, a z niego siecią przewodów do pomieszczeń. Następnie zużyte powietrze wyciągane jest przewodami z pomieszczeń do rekuperatora, a z niego usuwane na zewnątrz. W rekuperatorze następuje wymiana ciepła: powietrze wywiewane ogrzewa powietrze świeże. Do pomieszczeń dociera powietrze ogrzane, a na zewnątrz jest usuwane zimne.