Rzut parteru
Rzut poddasza
1. | Schody | 5,67 m² | |
2. | Komunikacja | 11,38 m² | (13,27 m²) |
3. | Sypialnia | 14,52 m² | (19,15 m²) |
4. | Garderoba | 4,23 m² | (6,09 m²) |
5. | Łazienka | 5,73 m² | (8,39 m²) |
6. | Łazienka | 4,43 m² | (7,00 m²) |
7. | Pralnia + suszarnia | 2,18 m² | (3,49 m²) |
8. | Sypialnia | 12,29 m² | (16,33 m²) |
9. | Sypialnia | 10,75 m² | (14,94 m²) |
powierzchnia pomieszczenia po podłodze
- 3000 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3000 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 3000 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Dla Aktywnych 3
Projekt domu z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym, przeznaczony dla rodziny 4-6-osobowej. Nowa wersja projektu Dla Aktywnych 1, z okładziną elewacyjną z płyt włóknocementowych oraz drewna. Projekt z okapem zlicowanym ze ścianą budynku. Na parterze znajduje się salon z otwartą kuchnią, sypialnia z wyjściem do ogrodu (która może być również pokojem gościnnym lub pracownią), łazienka, garderoba, kotłownia i garaż. Garaż dostępny jest z wiatrołapu z przejściem przez garderobę. Na poddaszu zlokalizowano trzy sypialnie oraz antresolę z możliwością wykorzystania jej jako miejsca do pracy lub odpoczynku. Jedna z sypialni ma osobną łazienkę oraz garderobę.
Projekt charakteryzuje się zwartą formą, precyzyjnie i ekonomicznie rozplanowaną funkcją pomieszczeń.
Bryła budynku w kolorze białym, na fragmentach (w tym na bramie wjazdowej do garażu) zastosowano płyty włóknocementowe, przy strefie wejściowej do budynku oraz tarasie – naturalna okładzina drewniana. Pokrycie dachu z dachówki ceramicznej płaskiej w kolorze antracytowym. Konstrukcja ścian z bloczków sylikatowych. Konstrukcja dachu tradycyjna drewniana. Wysokość ścianki kolankowej 1 metr. W projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne struktury budynku (wszystkie przegrody zewnętrzne: ściany, dach, podłogi na gruncie, okna, spełniają standardy termoizolacyjności wymagane przepisami na rok 2021).
Technologia wykonania
- Ściany: dwuwarstwowe: bloczek silikatowy + styropian.
- Elewacje: tynk, drewno, płyty włóknocementowe.
- Stropy: żelbetowe.
- Schody: żelbetowe.
- Dach: ceramiczna dachówka.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 221,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 351,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Dla Aktywnych 3?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Instalacja odzysku szarej wody
Szara woda to woda wytwarzana w trakcie mycia naczyń, prania, kąpieli, prysznica, wolna od fekaliów oraz silnych środków chemicznych. Instalacja odzysku szarej wody umożliwia powtórne wykorzystanie wody z powyższych procesów do spłukiwania toalet oraz podlewania ogródka (szarą wodą nie należy podlewać roślin jadalnych). W przeciętnym gospodarstwie domowym woda do spłukiwania toalet stanowi ok. 30% całkowitego zużycia wody z systemu wodociągów. Przy pomocy instalacji odzysku szarej wody zużycie wody w gospodarstwie domowym zmniejsza się zatem o ok. 30%. Instalacja odzysku szarej wody zbiera szarą wodę z całego domu oraz gromadzi w zbiorniku. Nadmiar wody odprowadzany jest do kanalizacji. Woda zebrana w napowietrzanym zbiorniku uzdatniana jest biologicznie (organiczne części ulegają rozkładowi w wyniku działania bakterii). Następnie woda jest uzdatniana przy pomocy filtra i magazynowana w zbiorniku wody szarej skąd jest przepompowywana systemem przewodów instalacyjnych do urządzeń odbiorczych (WC, pisuar, zawór do podlewania ogródka). Jeżeli nastąpi większe zapotrzebowanie na wodę od ilości wody zmagazynowanej w zbiorniku, zbiornik zostanie zasilony automatycznie wodą z wodociągu.
-
Kolektory słoneczne
Oferowane opracowanie obejmuje instalację kolektorów słonecznych służących do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w półroczu ciepłym (od kwietnia do października). Kolektory słoneczne montowane są na dachu budynku, na połaciach dachowych skierowanych na południe. Przed zamówieniem dokumentacji należy zwrócić uwagę na możliwość zorientowania kolektorów słonecznych w kierunku południowy na danej działce. W kotłowni dodatkowo zostanie umieszczony zasobnik wody. Może być jeden zasobnik wody z dwiema grzałkami. Do grzałek w zasobniku podłączone są wtedy dwa źródła ciepła (np. kocioł gazowy i instalacja solarna).
-
Kominek z płaszczem wodnym - w cenie projektu
Głównym źródłem ciepła w tym projekcie jest kocioł gazowy. Kominek z płaszczem wodnym może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Zintegrowana instalacja ogrzewania jest wówczas sterowana automatycznie. Urządzenie sterujące kieruje działaniem obu źródeł ciepła, tak aby wzajemnie się uzupełniały. Gdy spada temperatura na płaszczu wodnym, automatyczny sterownik włącza pracę kotła. Gdy temperatura w kominku wzrasta, praca kotła zostaje zatrzymana. W przypadku zamiany kotła gazowego na kocioł na paliwo stałe, współpraca kominka i kotła w układzie automatycznym staje się ekonomicznie nieuzasadniona.
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Kotłownia na paliwo stałe
Kotłownia na paliwo stałe jest rozwiązaniem dla Inwestorów, którzy nie mają bezpośrednio przy swojej działce dostępu do sieci gazowej. Paliwo stałe to produkty w formie ciała stałego, pochodzenia naturalnego lub sztucznego, które umożliwiają wytwarzanie energii cieplnej w procesie spalania. Przed podjęciem decyzji o wyborze ogrzewania budynku przy pomocy kotła na paliwo stałe, należy sprawdzić, czy miejscowe uwarunkowania prawne dopuszczają ten sposób ogrzewania budynków i czy na danym terenie nie ma zakazu używania danego rodzaju paliwa stałego do ogrzewania domu. Informujemy, że w przypadku zamówienia opracowania kotłowni na paliwo stałe na naszej stronie internetowej, opracowanie będzie zawierało dobór kotła na drewno, pellet i ekogroszek.
-
Ogrzewanie podłogowe
Oferowane opracowanie obejmuje ogrzewanie podłogowe współpracujące z kondensacyjnym kotłem gazowym.
-
Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym
Oferowane opracowanie obejmuje instalację powietrznej pompy ciepła (powietrze-woda) zasilającej ogrzewanie podłogowe. Powietrzna pompa ciepła jako źródło ciepła używa powietrza zewnętrznego a następnie instalacja wewnętrzna doprowadza uzyskane ciepło do obiegu grzewczego oraz instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy zastosowaniu instalacji pompy ciepła połączonej z ogrzewaniem podłogowym należy przewidzieć w budynku umieszczenie drugiego źródła ciepła (np. pieca gazowego, kominka z płaszczem wodnym). W porównaniu do innych źródeł ciepła, pompę ciepła cechuje bezobsługowe użytkowanie, uniezależnienie od gazu i paliw stałych.
-
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)
Wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła stosuje się zamiast wentylacji grawitacyjnej. Zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną skutkuje usunięciem przewodów wentylacji grawitacyjnej oraz zastąpienie ich instalacją wentylacji mechanicznej.
Przy pomocy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zyskujemy:
Stałą wymianę powietrza niezależną od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, przyczyniającą się do poprawy mikroklimatu wnętrza. Prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej w dużej mierze uzależnione jest bowiem od czynników atmosferycznych (temperatury powietrza zewnętrznego, siły wiatru).
Odzysk ciepła z powietrza zużytego wywiewanego na zewnątrz budynku. W ten sposób zmniejszają się straty ciepła oraz zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania domu.
Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zachodzi przy pomocy rekuperatora. Rekuperator wyposażony jest w dwa wentylatory: nawiewny i wywiewny oraz w wymiennik ciepła. Powietrze zewnętrzne dociera najpierw do rekuperatora, a z niego siecią przewodów do pomieszczeń. Następnie zużyte powietrze wyciągane jest przewodami z pomieszczeń do rekuperatora, a z niego usuwane na zewnątrz. W rekuperatorze następuje wymiana ciepła: powietrze wywiewane ogrzewa powietrze świeże. Do pomieszczeń dociera powietrze ogrzane, a na zewnątrz jest usuwane zimne.
-
Od parametrów działki w dużej mierze zależy, jaki dom będzie można postawić. Nietypowe wymiary mogą znacząco zawęzić ofertę projektową. Jeśli jednak działka jest wąska, problem staje się mniejszy.
-
W domu można produkować prąd. Najpierw trzeba jednak kupić i zamontować panele fotowoltaiczne. To długoterminowa inwestycja, która może zacząć przynosić zyski po kilkunastu latach.
-
Garaż można zbudować od razu, wraz z domem, albo poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności. Warto jednak z góry zarezerwować odpowiednie miejsce na działce, bo później może z tym być problem.