symbol: TTF-812
projekt Bosco Termo projekt Bosco Termo
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Bosco Termo - Rzut parteru
Bosco Termo - Rzut parteru.
powierzchnia 73,95 m²
powierzchnia po podłodze 77,40 m²
1. Sień 3,91 m²
2. Hol 5,61 m²
3. Salon 24,27 m²
4. Kuchnia 7,65 m²
5. Sypialnia I 7,78 m²
6. Sypialnia II 10,20 m²
7. Sypialnia III 10,52 m²
8. Łazienka 4,01 m²
9. Kotłownia 3,45 m²

Sytuacja

Bosco Termo - Sytuacja
Bosco Termo - Sytuacja.

Elewacja przednia

Bosco Termo - Elewacja przednia
Bosco Termo - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Bosco Termo - Elewacja tylna
Bosco Termo - Elewacja tylna.

Elewacja lewa

Bosco Termo - Elewacja lewa
Bosco Termo - Elewacja lewa.

Elewacja prawa

Bosco Termo - Elewacja prawa
Bosco Termo - Elewacja prawa.

Opis projektu Bosco Termo

Jeśli szukają Państwo małego, pełnego wdzięku domu o prostej konstrukcji pozwalającej na niedrogie wykonanie, projekt domu Bosco Termo będzie idealną propozycją. Oszczędna forma budynku zwieńczonego dwuspadowym dachem harmonijnie współgra z zielenią ogrodu. Stonowana kremowo-czekoladowa kolorystyka elewacji sprawia, że dom wygląda ciepło i przytulnie. W parterowym domu Bosco Termo, doskonałym dla 4-osobowej rodziny, zaadaptować można poddasze w późniejszym czasie, tworząc część użytkową.

Wejście do domu podkreślają schody oraz niewielkie zadaszenie. Wiatrołap prowadzący do wnętrza chroni dom przed utratą ciepła. Sąsiaduje z nim pomieszczenie z przeznaczeniem na kotłownię lub garderobę. Dom podzielono na strefy dzienną i nocną, pozwalając na spokojny wypoczynek z dala od domowego zgiełku. Część nocna składa się z trzech wygodnych, ustawnych pokojów sypialnych oraz łazienki, w której zmieści się z pewnością duża wanna. Głównym pomieszczeniem domu Bosco Termo jest pokój dzienny, na który składa się salon oraz jadalnia połączona z kuchnią. Otwarta przestrzeń domu ułatwia poruszanie podczas przygotowywania posiłków. Kominek zlokalizowany w części centralnej domu nie tylko ogrzeje pomieszczenia w okresie jesienno-zimowym, ale także stworzy niesamowitą atmosferę, ozdabiając wnętrze. Przeszklony wykusz idealnie doświetli pokój dzienny oraz powiększy jego przestrzeń. Drzwi wychodzące z salonu prowadzą na duży taras, z którego zejście prowadzi do ogrodu, gdzie można wypocząć oraz zrelaksować się przy ulubionej lekturze.

Projekt Bosco Termo zadowoli każdą niewielką rodzinę lubiącą bezpretensjonalną, prostą w wyrazie architekturę o funkcjonalnym wnętrzu. Domy parterowe są dobrą propozycją dla tych, którzy nie lubią nieustawnych pomieszczeń na poddaszu.

Technologia wykonania

Tech. bud. ścian: pustak ceramiczny 25 cm + izolacja 18 cm.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
125 tys. zł
Stan deweloperski
186 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Polecane technologie

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Bosco Termo?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
52 384 49 90

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Bosco Termo
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Architektura ogrodowa
  Architektura ogrodowa

  Do zakupionego projektu domu mogą Państwo wybrać i zamówić tylko za 1 zł projekt architektury ogrodowej do samodzielnej budowy. Znajdą tam Państwo opis montażu ze szczegółowymi rysunkami oraz zestawienie materiałów do budowy. W ofercie dostępne są grille/wędzarnie, basen, altanka oraz wiata garażowa.

  promocja
 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Dodatkowy egzemplarz dokumentacji dostępny od ręki przy zakupie projektu domu/garażu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek Pełny kosztorys inwestorski
  Pełny kosztorys inwestorski

  Kosztorys inwestorski stanowi odniesienie dla inwestora, pomaga oszacować koszty prac na budowie, a także przygotować wycenę materiałów budowlanych. Jest szczególnie przydatny dla inwestorów budujących dom systemem gospodarczym. Opracowywany jest na podstawie projektu budowlanego oraz specyfikacji technicznej. Obejmuje przedmiar robót i wycenę budynku w oparciu o Katalogi Nakładów Rzeczowych. Uwzględnia koszt materiałów, robocizny, sprzętu i transportu. Podaje koszty budowy na poszczególnych etapach budowy.

  W skład pełnego kosztorysu inwestorskiego wchodzą poniższe elementy:

  • przedmiar robót,
  • kosztorys szczegółowy,
  • tabela elementów scalonych,
  • zestawienie robocizny, materiałów oraz sprzętu (z cenami i bez cen do samodzielnej edycji).

  Przybliżony czas oczekiwania: 7 dni roboczych.

 • dodatek Projekt ogrzewania kominkowego
  Projekt ogrzewania kominkowego

  Pakiet zawiera projekt ogrzewania kominkowego z dystrybucją gorącego powietrza (DGP). Projekt przedstawia, jak skutecznie wykorzystać ciepło z kominka do ogrzania pomieszczeń w budynku. System zapewni odpowiednią kontrolę spalania, dużą sprawność, a także umożliwi ogrzanie wielu pomieszczeń i zagwarantuje oszczędność w ogrzewaniu.

  Przybliżony czas oczekiwania: 7 dni roboczych.

 • dodatek Projekt ogrzewania w oparciu o pompę ciepła
  Projekt ogrzewania w oparciu o pompę ciepła

  Projekt ogrzewania w oparciu o pompę ciepła składa się z dokumentacji zawierającej opis techniczny instalacji centralnego ogrzewania w oparciu o pompę ciepła, projekt ogrzewania podłogowego oraz wycenę kompletnego systemu. Istnieje możliwość zastosowania instalacji do chłodzenia i podgrzewania wody w basenie. Wymagana powierzchnia działki pod kolektor gruntowy 1:1 powierzchni grzewczej domu. Należy dostarczyć plan zagospodarowania terenu na mapie sytuacyjno-wysokościowej oraz analizę geotechniczną gruntu.

  Przybliżony czas oczekiwania: 7 dni roboczych.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ze zużytego powietrza to nowoczesne rozwiązanie, które zwiększa energooszczędność domu. To alternatywa dla klasycznego systemu wentylacji grawitacyjnej. Instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją składa się z rur doprowadzających świeże powietrze do pomieszczeń i usuwających zużyte, odzyskując z niego energię cieplną za pomocą rekuperatora. Rekuperator jest urządzeniem, które odpowiada za właściwą wymianę powietrza w całym budynku. Dzięki dobrze wykonanej na podstawie projektu wentylacji z rekuperacją możliwe jest obniżenie kosztu związanego ze zużyciem energii grzewczej nawet do 40%. Wymiennik ciepła gwarantuje także poprawę komfortu użytkowania domu, dając wrażenie dopływu świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien.

   

  Wentylacja mechaniczna zapewnia:

  • doprowadzenie świeżego powietrza,
  • komfort związany z dobrą wentylacją pomieszczeń bez odczuwania przeciągów,
  • oczyszczanie napływającego powietrza z kurzu i pyłków,
  • usuwanie wilgoci z pomieszczeń,
  • odzysk ciepła,
  • niższe koszty ogrzewania,
  • obniżenie kosztów budowy – nie ma konieczności budowy części kominów wentylacyjnych.

  Przybliżony czas oczekiwania: 7 dni roboczych.

autor: Archigraph

Architekt radzi

Czy można wykonać podpiwniczenie pod częścią budynku?

Tak, istnieje możliwość zaprojektowania częściowego podpiwniczenia, należałoby jednak zaplanować wygodne schody prowadzące na dolną kondygnację. Można je umieścić w obecnej kotłowni, a tę przenieść do piwnicy.

Projekt Bosco jest bardzo interesujący. Czy po lewej stronie zamiast wykuszu mógłby się znaleźć garaż z dobudowaną z tyłu kotłownią, kominek na tej ścianie przy kotłowni, a w miejscu kotłowni w domu mała łazienka z kabiną?

Aby do bocznej ściany dobudować garaż z kotłownią, należałoby nie tylko usunąć wykusz, ale także przenieść taras na tylną ścianę i na niej zaprojektować więcej okien. Dobudowując garaż do bocznej ściany, konieczne będzie wydłużenie dachu w kierunku kalenicy. Istnieje także możliwość zaprojektowania kominka oraz zamiany kotłowni na małą łazienkę. Do projektu dołączymy wszystkie potrzebne zgody, które umożliwią architektowi adaptującemu wykonanie zmian.

Witam serdecznie, podoba mi się projekt domu Bosco. Chciałabym jednak, aby strych w domu był wykorzystany. Czy jest taka możliwość?

W projekcie przewidziano strop z płyty żelbetowej, który umożliwia adaptację poddasza. Należałoby jednak podnieść ściankę kolankową, zaprojektować wygodne schody na poddasze oraz okna.